Къде сте раждали във Варна?

  • 2 474
  • 59
  •   1
Отговори
Здравейте,мили май4ета.В 6месец сам и бих искала да 4уя някакви отзиви за варненските болници.Благодаря ви предварително.




















# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Майчин дом - много съм доволна!

# 2
  • Мнения: 1 353
Аз пък съм много доволна от Окръжна болница Peace.В майчин дом бях на консултация и съм много разочарована от лицемерното отношение Sick и алчността на лекарите Money -за това и не родих там Naughty.Имам много за разказване относно минусите на майчин дом #Cussing out но ще си го спестя Mr. Green Laughing Laughing

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И аз Майчин Дом, и аз съм доволна  Peace

# 4
  • Мнения: 282
В Окръжна - доволна съм.Персонала се държи добре и обстановката не е лоша. А и аз бях спокойна, че съм в болница - ако има проблем с мен или бебчо, да реагират бързо.

# 5
  • Мнения: 16
Аз раждах в Окр. болница. Много съм доволна съм от персонала като цяло, а иначе раждах при д-р Скочев. Аз също не съм чувала много добри отзиви за Майчин дом.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 120
В Окръжна - доволна съм.Персонала се държи добре и обстановката не е лоша. А и аз бях спокойна, че съм в болница - ако има проблем с мен или бебчо, да реагират бързо.
Shocked
Аз пък раждах в Майчин дом, защото не исках в болница.............!!!!!!!!!!!

# 7
  • Мнения: 282
В Окръжна - доволна съм.Персонала се държи добре и обстановката не е лоша. А и аз бях спокойна, че съм в болница - ако има проблем с мен или бебчо, да реагират бързо.
Shocked
Аз пък раждах в Майчин дом, защото не исках в болница.............!!!!!!!!!!!
Не разбирам кое е толкова шокиращо?
Това, че искам да има наблизо различни специалисти (педиатър, неонатолог, кардиолог, пулмолог, хирург...) и база със специализирано оборудване? Всеки сам решава. Все пак не съм поискала да раждам в гората под звездите само с таткото.

# 8
  • Мнения: 2 957
В Майчин дом.Ако имам второ пак там ще го родя!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 317
В АГ, никъде другаде нямаше да ме приемат, бях с много усложнения. Там беше най-сигурно за мен, а и имах уговорка с лекар, от когото съм много доволна. Иначе базата и отношението на част от персонала е под всякаква критика. #Cussing out

# 10
  • Мнения: 4 422
В Майчин дом исъм много доволна.Нека всички болници станат  такива. Peace

# 11
  • Мнения: 5 250
В Майчин дом- повече от доволна  Mr. Green

# 12
Благодаря 4е помагате  Wink

# 13
  • Мнения: 5 500
В Окръжна - доволна съм.Персонала се държи добре и обстановката не е лоша. А и аз бях спокойна, че съм в болница - ако има проблем с мен или бебчо, да реагират бързо.
Shocked
Аз пък раждах в Майчин дом, защото не исках в болница.............!!!!!!!!!!!
Не разбирам кое е толкова шокиращо?
Това, че искам да има наблизо различни специалисти (педиатър, неонатолог, кардиолог, пулмолог, хирург...) и база със специализирано оборудване? Всеки сам решава. Все пак не съм поискала да раждам в гората под звездите само с таткото.
Предполагам, че Фелисити се опулила, ама от смях, защото и Майчин дом е болница, а от твоя постинг прозвуча, че не е! За твое сведение в МД има гореизброените специалисти!
Аз родих първото си дете там, сега второто също, красноречиво е мисля!
А на хората не може да се угоди, ако се отнасят с тях като с кучета, че и по-зле, протестират, ако са мили и любезни, пак!

# 14
  • Мнения: 1 448
Майчин дом  Peace

# 15
  • Мнения: 2 784
Раждах в Окръжна, без уговорка. И второто пак там ще го родя и пак без уговорка.

# 16
  • Мнения: 359
В Окръжна болница планирано секцио с уговорка и съм доволна, не може всичко да е идеално но и условията и персонала са по-добре от очакваното.

# 17
Окръжна.
Второто , живот и здраве пак там. На лекари бизнесмени нямам доверие. Алчността ме отвращава, затова нито АГ нито МД

# 18
  • Мнения: 83
 В' Май4ин дом' и аз съм много доволните ,второ живот и здраве пак там  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 199
На мен също скоро ми предстои раждане и мисля да бъде в Майчин Дом. Там ми водят ЖК и съм повече от доволна от вниманието и отношението на персонала. Наскоро 2 приятелки родиха в Окръжна болница и мнението им е много отрицателно за там. Освен, че било мизерно се отнасяли зле с тях , викали им, даже имало случаи, когато са ги обиждали.. Аз лично не бих изтраяла такова отношение. Но всеки си знае..
А относно плащането, не мисля че цените в Майчин Дом са толкова високи. В крайна сметка толкова струва и ВИП раждането в АГ болница. Нормалното раждане в МД е 500 лв, а ако жената иска да бъде с епидурална упойка плаща още 100. За секцио цената е 800, като включва абсолютно всичко - упойка, престой в болницата, пелени за бебето и т.н.. Това, което ми казаха е, че жената трябва да носи единствено бельото си. Всичко останало е от там. Докато в другите болници ти дават цял списък с неща, които трябва да приготвиш при влизането.
А за цените в София да не говорим. Чух, че някъде достигали и до 3000 лв. Имам приятелка, която преди около половин година роди в Шейново и ми каза, че си е "платила" на лекар...който в крайна сметка си беше свършил некадърно работата и в последствие момичето имаше усложнение. Не малко са случаите на "плащане на ръка" и недоволни майчета.

# 20
  • Varna
  • Мнения: 503
   аз раждах в АГ. имах проблеми с плацентата  предстоеше ми секцио, което направихме по рано от прледвиденото. Тъй като се очакваше бебка да се роди рано исках да разчитам на специалисти неонатолози, а не да пренасят бебчо от една болница в друга.  мисля че постъпих правилно - платих си избах си доктор който се грижеше за мен не само по време на операцията но и следващите дни

# 21
  • Мнения: 111
След една седмица ми предстои раждане(планирано секцио) в Майчин дом.Още от началото на бременността ми ходя на ЖК там.Мога да ви кажа,че отношението както на акушерката,така и на лекарката ми е просто НЕВЕРОЯТНО! За обстановката- нямам думи,всичко е перфектно,неможеш да кажеш,че влизаш в болница,изобщо няма база за сравнение с Окръжна или с АГ.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 567
ВИП- етажа на АГ-то. Бях  секцио при д-р Танев newsm10, изключителен човек и лекар. Наистина се чувствах в сигурни ръце при него. Условията са хубави, но не лукс.

Но по-голямата част от  персонала е отвратителен!!! newsm11. Не си струва да плащаш съвсем официално 720лв. и някои акушерки да се държат като зверове.

# 23
  • Мнения: 2 381
В Майчин дом.Много доволна Grinning

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Окръжна е нашата болница. Изключително съм доволна от акушерките и персонала като цяло. Обстановката също я бива. Второ ако имам, пак там ще отида.  bouquet

# 25
  • Мнения: 65
Окръжна, МД е само за безпроблемни бременности и раждания, но ако стане нещо.......... #Crazy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 101
Ако искаш да НЕ даваш пари , съветът ми е да раждаш в Окръжна Peace. Аз си бях решила , че няма да "гуша" никого и че мога да се справя и сама.Раждах там , без уговорка и съм страшно доволна от всички - от санитарка до главният на отделението.Втори път пак бих раждала там.

# 27
  • Мнения: 1 866
И двата пъти си проследих бременностите и родих в Майчин Дом. Пари да ми дават, няма да отида другаде. 

# 28
  • Мнения: 4 589
всяка от 3-те болници си има предимствата и недостатъците които никак не са малко , затова всяка жена си решава сама за се беси с кое може да се примири за сметка на друго
въпреки всичките си недостатъци дори на "випа'' аг си остава най - сигурното за проблемна бременост доказателство за това е че другите болници имат сключен договор да прехвърлят бебетата там
окръжна е нещо средно, там много зависи и при кой си раждал , много доволни има от там , но пък на 2 мои приятелки децата има са с бактерии които се доказаха че са болнични и изпиха сума ти антибиотици
аз раждах в майчин дом и въпреки всичките му красоти там съм твърдо убедена че тези майки които са много доволни просто са имали късмет да нямат проблем със себе си и бебето това няма да се уморя да го повтарям
в моя случай с голям проблем просто замазаха положението и си ме изписаха да си чукам главата с бебето , а ако ми бяха помогнали  всичко щеше да свърши още там защото после какво ли не ми мина през главата така че аз съм против тази "болница"

# 29
  • Мнения: 135
аз раждах в окръжна и съм доволна Wink

# 30
  • Варна
  • Мнения: 407
Аз раждах в Окръжна болница. Но живот и здраве, смятам да родя второто си дете в Майчин дом.

# 31
  • Мнения: 1 277
ВИП- етажа на АГ-то. Бях  секцио при д-р Танев newsm10, изключителен човек и лекар. Наистина се чувствах в сигурни ръце при него. Условията са хубави, но не лукс.

Но по-голямата част от  персонала е отвратителен!!! newsm11. Не си струва да плащаш съвсем официално 720лв. и някои акушерки да се държат като зверове.


И аз раждах там и при същия лекар. Доволна съм от условията и грижите. Само една от акушерките се правеше на важна Twisted Evil.

# 32
  • Мнения: 368
Окръжна. И съм страшно доволна. Леко раждане ти желая bouquet

# 33
  • Varna
  • Мнения: 503
lili77 абсолютно си права!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 969
АГ, доволна съм много от отношението на персонала PeaceРаждах при Николов, секцио, направи ми страхотен шев, вече дори и белег нямам Simple Smile

# 35
  • Мнения: 104
Преди 3 години раждах в окръжна и съм много доволна,сега сам бременна и със сигурност пак там ще раждам.Но не е важно каде,а кой ще те изражда!!!Успех в избора

# 36
  • Мнения: 5 500
...аз раждах в майчин дом и въпреки всичките му красоти там съм твърдо убедена че тези майки които са много доволни просто са имали късмет да нямат проблем със себе си и бебето това няма да се уморя да го повтарям
в моя случай с голям проблем просто замазаха положението и си ме изписаха да си чукам главата с бебето , а ако ми бяха помогнали  всичко щеше да свърши още там защото после какво ли не ми мина през главата така че аз съм против тази "болница"
Е, аз пък съм от тия майки с проблемно бебе, което не беше изписано със замазване на положението от Майчин дом. Не веднъж съм го писала, който го интересува да чете.

# 37
  • Мнения: 1 866
...аз раждах в майчин дом и въпреки всичките му красоти там съм твърдо убедена че тези майки които са много доволни просто са имали късмет да нямат проблем със себе си и бебето това няма да се уморя да го повтарям
в моя случай с голям проблем просто замазаха положението и си ме изписаха да си чукам главата с бебето , а ако ми бяха помогнали  всичко щеше да свърши още там защото после какво ли не ми мина през главата така че аз съм против тази "болница"
Е, аз пък съм от тия майки с проблемно бебе, което не беше изписано със замазване на положението от Майчин дом. Не веднъж съм го писала, който го интересува да чете.

Аз вторият път също имах проблем с бебето и не са ме изписали, за да замажат положението, а напротив - държаха ни 1 ден повече. Веднага когато се установи, че има проблем се реагира светкавично. Детето ми беше сложено в кувьоз и наблюдавано непрекъснато от акушерките и 2-ма лекари. Мисля, че навсякъде човек може да има проблем с бебето или себе си. Няма болница в която да няма инциденти. Ако се разровите ще намерите за всяка от 3-те варненски болници по някой драматичен случай. За мен това което надделя в решението ми беше от една страна компетентността на лекаря при който раждах и от друга това, че не бих изтраяла и една минута някоя санитарка или акушерка да ми се тросва и прави на важна. В Майчин дом просто това няма как да се случи. А ако случайно се случи - горко й на тази която си го е позволила. И накрая за мен има значение също и обстановката в която раждам. Депресирам се направо като вляза в някои Бг болници и то без да съм родилка. А като родиш все пак имаш нужда да се чувстваш конфортно. Успех в избора на авторката на темата и наистина изборът е личен и всеки решава за себе си.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 493
VIP етажа на АГ много съм доволна и от отношение и от професионализъм Peace
Аз също раждах при д-р Танев,за него просто няма какво повече да се каже,изключителен е.Доволна съм и от останалия персонал,никой нищо на криво не ми е казал,напротив бяха много мили и услужливи

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 12:28 от Глухарче

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Окръжна, без уговорка...два дена ме държаха просто ей-така, а пренасях 8 дена Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil, накрая намерихме кой да ги подкани да направят нещо и бебо се роди доволно лесно, но 4ак на 9-тия ден след термина. Както и да е много съм доволна от доктор Папазов Peace, при него раждах, ина4е персонала е мил като цяло. Имаще една акушерка дето ми крещя като на говедо задето съм говорила по мобилния докато бебо е при нас - доста ме вбеси #2gunfire #2gunfire
Ако си против да даваш пари на ръка и все пак очакваш прилично отношение , май само в  GrinningОкръжна става. Ако имам второ пак там, само 4е ще се уговоря с д-ра ти Папазов предварително

# 40
  • в стаята
  • Мнения: 469
Майчин дом, много съм доволна Peace

# 41
  • Варна
  • Мнения: 224
В Окръжна с уговорка. Но мисля, че и без уговорка обръщат нужното внимание. Всички са много мили и не се нервят когато задаваш въпроси. Е само една се правеше на важна за кърменето, ама първескиня, която никога не е кърмила и никой не й казал как да го прави правилно винаги ще се шашне.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 171
ВИП-а на АГ!
Почти никакви забележки  Grinning!

# 43
Аз родих в окръжна и въпреки,че нямах познат лекар или акушерка всички бяха много внимателни към мен и малкия!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 241
В Окръжна, без уговорки. Имах късмета да ме оперира д-р Скочев. Всичко мина нормално, доволна съм от отношението и обстановката като цяло. И при мен:
Е само една се правеше на важна за кърменето, ама първескиня, която никога не е кърмила и никой не й казал как да го прави правилно винаги ще се шашне.

# 45
  • Мнения: 1 046
майчин дом-без забележки ,второто пак там Peace

# 46
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Майчин Дом-д-р Яков.Всичко беше перфектно и второто си дете пак там ще родя. Плащаш по ценоразпис , във всеки един момент можеш да се оплачеш директно на завеждащия болницата и получаваш невероятни грижи и внимание.Парите които даваш отиват за цялата болница, а не само за лекаря който си избрала.

# 47
  • Мнения: 942
Окръжна. И съм страшно доволна. Hug
Желая ти леко и бързо раждане!  bouquet

# 48
  • Мнения: 131
АГ, ВИП етаж

# 49
  • Мнения: 38
В Майчин дом с епидурална, и съм много доволна - както от грижите и вниманието на персонала, така и от условията и атмосферата. Не съжалявам за избора си.

# 50
  • Мнения: 445
Майчин дом

# 51
  • Мнения: 2 071
И аз в Майчин дом

# 52
  • Мнения: 1 711
         И аз родих в Майчин дом, нито за миг не съм съжалила за избора си!

# 53
  • Мнения: 171
И аз в Майчин Дом, при д-р Георгиева секцио по спешност, недоносено бебе и с преекламсия. Изобщо никой не е бягал от отговорност и не е гледал да ме разкара заради проблемите.
МНОГО СЪМ ДОВОЛНА  newsm10 smile3501

# 54
  • Мнения: 3 405
Как стои въпроса с епидуралната анестезия в Окръжна болница? Прилагат ли я, по желание на пациентката ли е? Ако имате впечатление, моля да споделите.

# 55
  • Мнения: 1 866
Как стои въпроса с епидуралната анестезия в Окръжна болница? Прилагат ли я, по желание на пациентката ли е? Ако имате впечатление, моля да споделите.

Доколкото съм чувала в Окръжна болница не слагат епидурална при нормално раждане. Това по информация на други майки раждали там, не от собствен опит.

# 56
  • Мнения: 2 922
В Майчин дом- повече от доволна  Mr. Green


 Peace
И догодина, живот и здраве, пак там!

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Как стои въпроса с епидуралната анестезия в Окръжна болница? Прилагат ли я, по желание на пациентката ли е? Ако имате впечатление, моля да споделите.

аз поисках упойка , но отговориха, 4е няма анестизиолог и да си потърпя  Twisted Evil, общо взето минаваше 17 4аса и не им се занимаваше с мен, имаха ме за глезла и по тази при4ина можеше и в коридора да родя за малко Simple Smile

# 58
  • Мнения: 6 039
Майчин дом

# 59
  • Мнения: 1 290
ВИП-а на АГ
д-р Кателия Александров
другото пак при него ще родя в която и болница да е

Общи условия

Активация на акаунт