Какво озна4ава посиняване около устата

  • 7 678
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Забелязвам от няколко дни 4е понякога през деня на бебо(на 4месеца) му става синкаво около устата и доланата 4аст на нослето.
завънях на пед, вика ми-искам да го наблюдаваш.И толкоз.
Какво може да е, страшно ли е, на мен ми се вижда страшно.Той пищи на всяко едно хранене,само да допра биберона и по4ва...
А изследванията на кръв и урина са по4ти идеални, с изкл на това, 4е са ни малко малко еритроцитите.
Казвайте за синьото, 4е много ме притеснява

# 1
  • Мнения: 2 082
подчертавам,че не съм компетентна и не искам да те плаша-чувала съм,че това е признак за проблем със сърцето.може въобще да не значи това-разпитай личната и ако трябва отиди и на друг лекар.прочетох и другата ти тема-търсете причината за този рев-ако наистина има ранички в устата ,може да отказва да яде.но от какво са те.ние сме имали афти и гнойни сливици и така е отказвала да яде,но е вдигала и температура.ти виждаш ли тези ранички.

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 22:33 от nano

# 2
  • Мнения: 135
Здравей,синьото около устата и носленцето  е признак за недостиг на кислород в кръвта на бебчо.Причините може да са различни може да е някакво сърдечно заболяване ипи да прави някакъв спазъм на съдовете а може причината да е в ниското ниво на еритроцитите , защото именно те пренасят кислорода в кръвта.Във всички случаи трябва да направиш пълни изследвания на бебчо и не се шашкай просто наистина го наблюдавай кога се получава това посиняване ,свързано ли е с някаква физическа активност?Когато суче уморява ли се лесно,а посиняват ли ръчичките и краченцата също е важно !Наблюдавай тези неща и ако нещо те притеснява потърси лекарска помощ .Успех!!!

# 3
  • Мнения: 2 755
Здравей, синьото около устата и носленцето  е признак за недостиг на кислород в кръвта на бебчо.Причините може да са различни може да е някакво сърдечно заболяване ипи да прави някакъв спазъм на съдовете а може причината да е в ниското ниво на еритроцитите , защото именно те пренасят кислорода в кръвта. Във всички случаи трябва да направиш пълни изследвания на бебчо и не се шашкай просто наистина го наблюдавай кога се получава това посиняване ,свързано ли е с някаква физическа активност?Когато суче уморява ли се лесно,а посиняват ли ръчичките и краченцата също е важно !Наблюдавай тези неща и ако нещо те притеснява потърси лекарска помощ .Успех!!!
Абсолютно вярно. Не е излишно да консултираш бебчо с кардиолог. Успех.

# 4
  • Мнения: 1 942
Братовчед ми и до ден днешен му посиняват устните когато му е студено. Пробвай да го пооблечеш малко повече, нищо, че на теб ти е топло и да най-вече да му обуеш крачетата.

Относно плача с яденето. Ники плачеше веднага като почваше да пие. Да се оригнала 1-2 пъти докато беше малка, понякога ми се струвашч, че като дам Еспумизан или Мезим със захар /приготвя се в аптека/ се пооправя, ама не съм много убедена newsm78. Тогава се видяхме в чудо, то не бяха колики ами нещо друго. И затова започнах да давам по глътка две и после почивка, след 10 мин. пак. Не се хранихме с режим, а ядяхме по цял ден. Ники не ми е повръщала въобще така че изключих варианта за рефлукс.

# 5
  • Мнения: 2 108
Ами знам същото, което са ти написали и по-горе- едентуален признак на сърдечна недостатъчност или липса на кислород .................... та поради тази причина, когато беше на 8 дни на моя мъник му направиха ЕКГ ooooh! ами беше идеално-лекарката отсече води детето в къщи и се успокой-просто му е много бяла кожата и прозрачна-което леше истина. Заведох го в болницата под напора на заглеждащи се прекалено баби smile3512 . До ден днешен никакви проблеми не сме имали. Успокой се и наистина го налбюдавай- ако се наложи някакво изследване направи го за да си спокойна. Дано всичко е наред.

# 6
  • Мнения: 220
За твое успокоение, бих те посъветвала да направиш консултация с Доц.Томова- в педиатрията до Военна болница. Ако искаш координати, пиши ми на лични. Доц. томова гледа бебетата на всички родилни домове, ако имат проблем, разбира се. Прави им ехокардиография. Успех, дано всичко да е наред

# 7
  • Мнения: 3 537
Здравей,синьото около устата и носленцето  е признак за недостиг на кислород в кръвта на бебчо.Причините може да са различни може да е някакво сърдечно заболяване ипи да прави някакъв спазъм на съдовете а може причината да е в ниското ниво на еритроцитите , защото именно те пренасят кислорода в кръвта.Във всички случаи трябва да направиш пълни изследвания на бебчо и не се шашкай просто наистина го наблюдавай кога се получава това посиняване ,свързано ли е с някаква физическа активност?Когато суче уморява ли се лесно,а посиняват ли ръчичките и краченцата също е важно !Наблюдавай тези неща и ако нещо те притеснява потърси лекарска помощ .Успех!!!
Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 323
Здравей. Заведи детето на кардиолог или при педиатър в някоя болница. Дори и без направление. Дори и нищо да му няма на бебчо, ти ще се успокоиш и няма да съжеляваш

# 9
  • Мнения: 422
Педиатърката понеделник ме пра6та в 9,30 на ехография на сърце.
Стискаме палци отсега!

# 10
  • Мнения: 135
Стискаме Ви палци и ние, дано всичко да е наред!!!

# 11
  • Мнения: 1 858
Здравей,синьото около устата и носленцето  е признак за недостиг на кислород в кръвта на бебчо.Причините може да са различни може да е някакво сърдечно заболяване ипи да прави някакъв спазъм на съдовете а може причината да е в ниското ниво на еритроцитите , защото именно те пренасят кислорода в кръвта.Във всички случаи трябва да направиш пълни изследвания на бебчо и не се шашкай просто наистина го наблюдавай кога се получава това посиняване ,свързано ли е с някаква физическа активност?Когато суче уморява ли се лесно,а посиняват ли ръчичките и краченцата също е важно !Наблюдавай тези неща и ако нещо те притеснява потърси лекарска помощ .Успех!!!

Аз същото съм чувала. Дано се оправите и разберете защо е така.

# 12
  • Мнения: 1 416
Педиатърката понеделник ме пра6та в 9,30 на ехография на сърце.
Стискаме палци отсега!
Стискам ти палци!!!  Hug Дано всичко е наред с детенцето ти...  Praynig

# 13
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
   И ние  стискаме палци newsm10. Дано да е прозрачна кожичката просто. Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 390
Моят син е с физиологичен шум на сърцето, който го откриха още в родилното и ми казаха, че едно от нещата, които могат да се наблюдават е именно посиняване. Така че, аз също бих те посъветвала за консулт с кардиолог.

Общи условия

Активация на акаунт