Къпането всяка вечер-до кога?

  • 1 976
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Привет на всички мами от мен.Искам да ви питам до кога къпахте бебчетата си всяка вечер.Тъй като наближава есента и започне да става студено мисля да започнем тогава да презкачаме през вечер къпането.Как мислите,понеже майка ми държи че бебета до една годинка се къпели всяка вечер. Thinking

# 1
  • Мнения: 2 550
Аз лично ще си го къпя всеки ден...като на мен ми е приятно да си взимам по 2-3 душа на ден, без да съм особено активна...така и на него му харесва да си взима банята вечер  Laughing Все пак е далеч по-активен от мен и боклуците по земята са му първи приятели  Tired

# 2
  • Мнения: 2 804
Аз само в горещите дни къпя децата всеки ден , че и по още 2-3 пъти ги мокря целите само с вода да се разхладят .
Иначе през ден стига да не са мръсни , защото понякога се цапат повече .
Сестра ми беше до навършването на 1-на година все с гипсирани крака-11 месеца .
Цялото тяло , и го миехме само когато нямаше гипсове така ,че не мисля , че не е проблем ако един ден не си изкъпеш детето .

# 3
  • Мнения: 286
И аз мисля да започна да го къпя през вечер. Иначе дупето мия след всяко ходене по голяма нужда. В започващите студени есенни и зимни дни само ми липсва да се разболее smile3506

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Баткото вече е на 5 год. и пак го къпя всяка вечер, но без косата.
Така смятам да къпя и бебо. За него това си е ритуал, който го успокоява и му говори, че след това трябва да спи цяла нощ.
Допълнително искам да го каля. Баткото не ми е боледувал първата зима въпреки че съм го къпала в стая с 18-19 С

# 5
  • Мнения: 2 019
И аз мисля да започна да го къпя през вечер. Иначе дупето мия след всяко ходене по голяма нужда. В започващите студени есенни и зимни дни само ми липсва да се разболее smile3506
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
Къпя ги и двете всяка вечер,но без да им мия главите.Не мисля,че ще им е леко да си легнат вечер без да са им измити подмишничките,гушките,вратлетата.Откакто са се родили е така-събличам ги голички и двете заедно ги къпя в банята.От къпане не се разболяват децата,а се каляват. Peace

# 7
  • Мнения: 2 950
Ткакто се е родила я къпем всяка вечер - пропускаме само за ваксини и ако сме се прибрали много късно. Но аз се къпя всяка вечер и смятам, че е хубаво и детето да се къпе всяка вечер. А и на нея ужасно много й харесва банята Laughing
Мен ако питаш, детето до 1 година по поже да пропуска баня, отколкото след това - като проходи всички боклуци са негови първи приятели Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Все още си го къпя всяка вечер Peace

# 9
  • Мнения: 1 272
 #Crazy Цял живот, е с някои пропуски от време на време! Shocked

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Моя син е роден средата на април и миналата година го къпах всяка вечер до октомври.после през вечер ,лятото поднових ме къпането всяка вечер.Но аз си го мия след всяко сменяне на пампа,без значение да ли е ходил по-голяма "работа "или не.

# 11
  • Мнения: 175
Първо му олеква на детето като се изкъпе и си легне, а пък и като стане хладно така се каляват.

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Може да си къпеш детето както си искаш, стига и то да се чуства ОК.
Всеки ден, през ден, през два....съвсем си е нормално.

НЯМА никакви такива "трябва", "задължително до 1 година".... какво е различното след навършването на тази възраст?

Есента и зимата особено няма никакъв проблем да си къпеш детето 2-3 пъти седмично.
Това няма да го направи "мърльо" Simple Smile

# 13
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Къпя я всеки ден. Но тя обожава да се къпе, вечер, като я съблека и тича като стрела към банята Wink. И да искам да пропусна къпане, просто няма начин.

# 14
  • Мнения: 4 406
Къпя я всеки ден. Но тя обожава да се къпе, вечер, като я съблека и тича като стрела към банята Wink. И да искам да пропусна къпане, просто няма начин.
и Коцето е така, понякога мисля, че ако не минем през банята, просто няма да си легне да спи

Общи условия

Активация на акаунт