За колко време може да се получи Акт 15?

  • 15 044
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 525
АЗ СЕ ИЗВИНЯВАМ,ако съм била по-груба ,но ми е писнало от "компетентни".
Скъпа Таня,вероятно този акт 16 за,който ти споменаваш е този,който се попълва когато обекта е от по висока категория,но пак подчертавам той няма нищо общо с разрешението за ползване.Ако по сградата всичко е наред и ако има окончателни договори с експлоатационните дружества подписването на акт 15 не е никакъв проблем.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 571
И аз се извинявам, ако съм засегнала някого. Явно на момичето му стана ясно от нашите разправии Mr. Green.

# 17
# 18
  • Мнения: 631
Решението произлиза от спора   bouquet
Аз само мога да се радвам и да се надявам скоро да вземем разрешение за ползване или акт 16


Благодаря Ви

# 19
  • София
  • Мнения: 4 571
shammi, и аз се надявам да успеете по-бързо. Другото е без значение. Че и на нас това ни предстои. Март догодина Акт 15/16.

# 20
  • Мнения: 631
Акт 15 го подписахме миналия месец вече започнахме да чистим и подготвяме обзавеждането и дано стане скоро че да ви се похваля в ново жилище.  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 4 571
Дано. А къде е жилището? И снимки после да покажеш, че като чуя обзавеждане и ми се плаче. Какво ли ни чака.... ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 211
Акт 15 го подписахме миналия месец вече започнахме да чистим и подготвяме обзавеждането и дано стане скоро че да ви се похваля в ново жилище.  bouquet
Само се моли всички документи на сторителя да са изрядни и да си е платил всички сметки към енерго и ВиК, че това понякога много бави. Ние имаме магазин, който е в сграда, за която няма шанс скоро да бъде издаден акт 16 /тогава имаше акт 16/, сега вече резрешение за ползване. Този, който продаваше апратмаентите и магазините е в затвора и сега трябва ние, всички собственици да действаме сами. Ако някой компетентен знае, нека моля да сподели какъв ни е шанса. Подписахме някакви документи на една от кооперацията да действа от името на всички, ама не знам докъде е стигнала, те сега и с тези отпуски навсякъде по институциите  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 631
Жилището е в ж.к. Лозенец, фирма "Крит" го строи и се надявам да са коректни. До тук бяха изключително коректни - ние сме от обезщетените и трябва да ни предадат по БДС апартамента. Естествено техните плочки и шкафове не ни харесаха и ни ги изплатиха, като уговорката те да ни ги поставят беше изпълнена. Доволна съм за сега. Ще пускам снимки когато сме готови.


tres jolie, нищо не мога да ти кажа за вашия проблем попитай специалистите дано да ти обяснят по подробно
  bouquet

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 525
tres jolie ,разрешение за ползване ще вземете ама за жалост ще трябва да си платите всичко сами.по ирония на съдбата жилището,което обитаваме има същият проблем и се наложи да платим около 500 лв. на семейство ,за да си подготвим документите и се разплатим с енергото и живот и здраве другата седмица ще вземем разрешението.

# 25
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Общо взето много трудно става всичко! Има си законови срокове, които всеки спазва, но ако инвеститорът има връзки това става и доста бърже!!! Е, ако си плаща насам-натам всичко става  о.к. , но ако не си плаща ........и не са му в ред документите по строителството -ще чакате/ без да се плашите!!!!/. newsm78

# 26
  • Мнения: 1 655
Може ли и аз да си задам въпроса, виждам че има компетентни да ми отговорят. На какъв етап трябва да е строежа за да се започнат действията по изваждане на акт 15? Ако текат дребни довършителни дейности като поставяне на стълби пред входовете и тротоарни плочки, тогава може ли да се правят постъпки за акт 15 или трябва всички работници да са се изнесли от строежа и огражденията да са вдигнати?

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 18:02 от Svetla1

# 27
  • Мнения: 445
Благодаря много на qk77, питах за Акт 15, защото  ми е ясно че после следва Разрешение за ползване.
Та въпросът ми беше, след Акт 15 може ли да се обитава жилището или не?

# 28
  • София
  • Мнения: 471
Нашият блок в момента е 4-5 месеца след акт 15. Имаме само студена вода без ток. Но 1-2 семейства живеят - явно са много нуждаещи се.Ползват климатик и въобще те явно имат някакъв ток. Това е по договорка със строителната фирма. Ние в момента си довършваме апартаментите. По договор още преди 2 месеца трябваше да имаме акт 16. Ако ли не да ни плащат наем за жилищата. Но кой ще се занимава с това, като знам каква ни е държавата. Август месец ДАГ беше в отпуска и сега през септември се очаква да разпишат акт 16.

# 29
  • Мнения: 694
извинявам се,че ще опровергая някои от вас но нещата съвсем не са така:
1. акт14 е този,който удостоверява,че конструкцията е годна
2.акт 15 се нарича-констативен акт за приемане на годността на строежа
3.след акт15,в който трябва да бъде разписан от всички собственици и проектанти се съставя окончателен доклад от лицензирано лице за годността на строежа.последното не отнема повече от два три дни
4.след това доклада заедно с цялата документация се внася в общината или ДНСК(в зависимост от категорията на сградата) и ако всичко е наред до семица получавате разрешение за ползване.


Много добре си го обяснила. Ако на строителя всичко му е наред разрешение за ползване се взима много бързо.
Акт 15 - от вас зависи както се казва дали ще вземе. Някои строители си позволяват да разписват и "служебно" лицата закупили жилища ( но тези които не са го изплатили целия).
И от личен опит разбрах, че по-добре да се разпишеш отколкото да се отлага във времето.
Ако се нанесете преди разрешението за ползване строителя е длъжен да ви поеме текущите разходи, но само ако е минал срока за ползване.

Общи условия

Активация на акаунт