Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 септ. 2006, 12:52 ч.

Проблем с пъпче на новородено

• 2 005
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
След изписването педиатъра каза , че пъпчето на бебо е вързано високо и след падането му, ще трябва да се прибере и залепи.Може ли някой със сходен проблем да даде информация за тази процедура?

# 1
  • Варна
Имаме същия проблем.Купихме елепсовидни лепенки за пъпче Tegaderm+Pad,сменяме ги на 3-я ден.Дано се оправим с тях да не се наложи оперативна намеса.Успех и на вас Peace

# 2
  • варненка от София
Май на всички така казват. Ние ще ходим на консултация на 12.09, купихме си лепенка и ще ни го залепят тогава. Зълва ми като е била бебе имала същия "проблем", така че не мисля, че е нещо притеснително.

# 3
  • София
Имахме същия проблем.

След само едно лепене вече бяхме така

Но не сме лепили със стандартните лепенки. Има едни които се продават на метраж, отлепват се от двете страни и стой като кожичка, много ми харесаха.

# 4
  • ВАРНА
При правилно ползване на лепенките не се налага оперативна намеса. Моето синче беше така. Когато се поставя лепенката е важно пъпчето да е като в кратерче , т.е. събираш с пръсти кожата около пъпчето така, че то да потъне навътре и да не се вижда и залепяш отгоре лепенката. Има няколко вида лепенки по аптеките, но ние бяхме доволни само от една марка/но не си я спомням/. Спомням си, че след махането на хартиените подложки лепенката беше прозрачна и струваше около 3 лв. Няма нужда да се сменя на няколко дни, а едва когато видиш, че е почнала да се разлепя и вече не държи. Моят син носи 2 месеца (за този период сменихме само 3 бр лепенки) и сега има перфектно пъпче!
Успех! Hug

# 5
  • София
Благодаря за обнадеждаващите отговори, ако някой си спомни марката на тези прозрачни лепенки, които не се сменят непрекъснато, да пише.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт