РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 529
  • 467
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 686
А знаете ли някоя ресторантска рецептичка за дреболийки с масло и гъби на тиган?  Party
Отдавна са ми влезли под кожата разни вкусотийки като дробчета, воденички, сърчица, езичета.....но добре направени

# 46
рецепти за дреболийки и тем подобни ще дам.За дреболийки;взимате такова количество каквото ви стига Laughing измивате ги и ги сплитате на плитка след това ги мариновате с чесън /наситнен/ черно пиперче олио ги запичате в фурна.За дробчета;взимате дробчета запържвате ги прибавяте лук /на полумесеци/задушавате след това прибавяте домати на ситно/или дом. пюре разредено с вода малко/подправяте с черен пипер чубрица и сол/по желание това може да го сложите в гюведже и да му чукнете едно яйце/.Друг вариант на дробчета е да ги запържите да прибавите нарязан бекон и след това да прибавите нарязан лук.Накрая прибавяте соев сос и си облизвате пръстите LaughingДруг вариант с дробчета е като самите дробчета ги увиете с бекон и ги запечете на скара/барбекю/
      За езика мога да кажа само малко;или го панирате и го пържите или в масло с малко чесън и червен пипер

# 47
  • Мнения: 7 640
Здравейте момичета GrinningПо темата за принцеските аз ги права така:
Едно пакетче кайма се размесва с едно яйце,една филия изкиснат хляб,едно средно рендосано доматче,около 100 гр кашкавал нарязан на много малки кубчета,малко вегета и чубрица.С тази смес намазвате филиите и ги запичате.Стават много сочни.Добър апетит!  chef
това много ми хареса- а на какво ги печеш?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Благодаря ти cheefer втората рецепта за дробчетата ще я изпробвам.......имам ги продуктите. Интересно ми е това със соевия сос........Смятам да го пробвам
 Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 124
PolarFox запичам ги на скаричка за сандвичи,но става и във фурната

# 50
  • Мнения: 252
Нямах търпение да изчета темата затова направо ви давам рецептичка която аз много обичам (взаимствах я от една "квартална кръчма"  Laughing):
пилешки воденички, сърчица и дробчета се задушават с лук и черен пипер на тиган, т.е.  запържваме за около 10 минути и после похлупваме с капак докато станат готови. Като ги махнем от котлона веднага настъргваме кашкавал отгоре (той се разтапя лекичко от топлината и става невероятен). Сервира се топло и се консумира по желание с много бира или винце.   chef Да ви е вкусно!!!

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Здравейте момичета GrinningПо темата за принцеските аз ги права така:
Едно пакетче кайма се размесва с едно яйце,една филия изкиснат хляб,едно средно рендосано доматче,около 100 гр кашкавал нарязан на много малки кубчета,малко вегета и чубрица.С тази смес намазвате филиите и ги запичате.Стават много сочни.Добър апетит!  chef
Браво Snake станаха чудни принцеси. Все опитвах разни майсторлъци и все нещо не се получаваше. Твоите обаче се получиха страхотно!! Благодаря ти много   bouquet

# 52
  • Мнения: 5 183
Значи взима се парче сладолед, около 100 гр. Разрязва се една меденка наполовина, но напречно....

Това не го разбрах  newsm78

# 53
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ами тук меденките са с диаметър към 10-12 см. Трябва да се разреже не на 2 полукръга, а на 2 по-тънки меденки. Дано да е по-ясно   Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 1 353
Веднъж ядох пиле "Беарнез" и много ми хареса. Не съм питала собствениците каква е рецептата, но според вкуса разбрах за какво става въпрос. Наскоро се присетих и си го направих вкъщи и моето ми хареса повече от онова в кръчмата. Мъжът ми пък каза, че това му става едно от официалните любими ястия Crazy. Та значи само името му е такова "изкелефенчено" - това си е пиле със сметана и топено сирене и гарнитура картофки соте. Аз го направих така:

500 гр. пил. филе, нарязано на хапки се задушава в малко олио, добавя се и малко соев сос,  бяло вино и 2-3 скилидки нарязан на ситно чесън. Месото се отделя и в същия тиган слагаме 200 гр. заквасена сметана, нарязваме пушено топено сирене, добавяме малко горчица и бъркаме докато стане хомогенна смес. С тази смес заливаме пилешките късчета. Сервираме с гарнитура от картофки соте.
картофки соте newsm78

# 55
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Здравейте момичета GrinningПо темата за принцеските аз ги права така:
Едно пакетче кайма се размесва с едно яйце,една филия изкиснат хляб,едно средно рендосано доматче,около 100 гр кашкавал нарязан на много малки кубчета,малко вегета и чубрица.С тази смес намазвате филиите и ги запичате.Стават много сочни.Добър апетит!  chef
Браво Snake станаха чудни принцеси. Все опитвах разни майсторлъци и все нещо не се получаваше. Твоите обаче се получиха страхотно!! Благодаря ти много   bouquet

И аз ги правих  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Видях, че сте писали за принцеси от кайма.
Преди време научих една рецепта. Ето я:
пакетче кайма
половин бурканче лютеница
малко кашкавал за поръсване
Каймата и лютеницата се омешват. Намазват се филийките с тази смес. Отгоре се наръсва кашкавал. Пече се в скаричка. Стават много вкусни.

# 57
  • Мнения: 7 091

Това са варени картофи, които се запържват след това с подправки( по ваш избор- сол , черен и червен пипер, вегета и т.н.). Най-често към подправките, които обичате се добавя куркума, която придава концентриран жълт цвят. Така могат да се оцветяват и варени картофи( обикновено в ресторантите така правят с белите картофи). Сервират се топли, поръсени с копър нарязан на ситно.
Аз лично добавям при запържването и счукан чесън, но ние така ги обичаме, не е стандартно по рецепта.  Peace

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Snake, запали ме по тази рецепта с твоите прицески.
Правила съм принцеси-пици, които много ми харесват....но само принцеси с кайма не мога да докарам добре  Hug
Ще пробвам по твоя начин

# 59
  • Мнения: 3 550
Малко встрани от каймата да вметна:  Grinning
Наскоро ядохме в един ресторант страхотна свинска пържола на тиган, полята със соев сос и риган. Чудесен вкус! Пробвайте.

Общи условия

Активация на акаунт