Тест на тръбите - питане

  • 3 218
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Скъпи момичета - моля къжете ми къде мога да си направя тест за проходимост на тръбите чрез здравната каса. Какво представлява този тест, болезнен ли е и колко време се прави процедурата. Какви документи са нужни за това и споделете с мен ако обичате имало ли е в последствие за вас някакъв резултат.

Предварително Ви благодаря!

Живка newsm78

# 1
  • Мнения: 7 716
Тестовете за проходимост на тръбите са два: хидротубация и цветна снимка.
Хидротубацията не се поема от касата. Струва около 70-80 лв, вкарва се физиологичен разтвор и се проследява преминаването му с ултразвук. Щадяща процедура, не е много болезнена, продължава десетина минутки със събличането и обличането.
Цветната снимка на някои места се поема от касата. Вкарва се контрастно вещество и се прави рентгенова снимка. Минусът е, че има облъчване и някои яйцеклетки загиват.

# 2
  • Мнения: 111
с упойк ли се прави

# 3
  • Мнения: 7 716
На някои места правят с упойка.
Но не е необходимо, боли колкото болезнен мензис, няколко минутки.
Добре е да е без упойка, защото обикновено лекарят се води по реакциите ти при самата процедура.
Преди процедурата се взима нещо обезболяващо.

# 4
  • Мнения: 96
Преди цветната снимка ми биха ношпа в дупето - за отпускане на гладката мускулатура.
При мен нямаше никаква болка и се оказа, че тръбите ми са абсолютно проходими.
Но при запушени тръби казват, че има болка като при менструация.
Преди вкарване на контрастното вещество щипват матката с едни щипки. Това е нещото, което аз усети, но не мога да кажа, че е болезнено.

След процедурата обаче има обилно кървене, което също не е болезнено и е поради щипването на матката. Преминава след 2-3 дни и протича като менструация, но без болки.

Няма страшно! Казва ти го много страхлив човек, който умираше от страх няколко дни преди снимката, а след нея излязох ухилена за изненада на лекарката  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 716
При мен нямаше кървене. Само една-две кафяви капки.

# 6
  • Мнения: 1 612
А при мен доста боля. И най-болезнения ми цикъл не можеше да се сравни с тази болка.
Аз го отдавам на това, че въпросната лекарка хич я нямаше и нещо не направи както трябва.
И не забравяй да си искаш антибиотик след това.
Моята докторка тогава забрави да ми изпише и чак като вдигнах температура 38.5 и и звъннах се осети.
Желая ти успех !

# 7
  • Мнения: 7 716
Антибиотикът не е задължителен. По принцип не се изписва, преценката е индивидуална. Аз не съм пила и нямах проблеми.

# 8
  • Мнения: 7 474
На мен са ми правили цветна снимка, изобщо не ме боля и трае 2-3 мин. доктора ми объясни, че всичко зависи от  това кой прави снимката   Thinking

# 9
  • Мнения: 1 612
Антибиотикът не е задължителен. ....
Знам, но при мен се получиха усложнения.
Не се знае това възпаление, което получих след цветната снимка дали не ми е  утежнило състоянието на тръбите.

# 10
  • Мнения: 7 716
Точно затова казвам, че е индивидуално.
Аз антибиотици съм пила един-два пъти в живота си и знам, че имам стабилна имунна система и организмът ми ще се справи.
Но като цяло лекарите не изписват антибиотик.
Разбира се при пациентки, склонни към възпаления, пиещи често лекарства трябва са се изпише.
За съжаление усложнения може да се получат при всеки.
Обаче едва ли се е утежнило положението на тръбите ти, защото организмът ти е реагирал бързо и ти си взела мерки.

# 11
  • Мнения: 1 612
Надявам се да е така. Аз по принцип имам имунен дефицит от малка. Казах го на лекарката, но тя явно не го е взела под внимание.
Дано при Живка процедурата мине леко и без проблеми.

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
     Правена ми е цветна снимка. Самата манипулация ме боля доста, в никакъв случай не мога да я сравня с нито една от болезнените ми менструации, в смисъл - беше много по-болезнена. Вечерта преди манипулацията си сложих обезболяваща свещичка, на следващия ден час преди да отида да ме "снимат" си сложих още една. Пих и АУЛИН, но пак ме боля много. Кървене нямах, изтекоха няколко ръждиви капки от контрастното вещество. След това пих и антибиотик, за да се предотврати инфекция /според мен е по-добре за всеки случай да се пие, отколкото после да стане услложнение/. А, доколкото си спомням е хубаво преди да се направи цветната снимка да се пусне микробиология и само ако всичко е наред, тогава се извършва процедурата. Идеята е ако има инфекция, да не се вкара още по-навътре. Ами от мен това е, мога само да ти пожелая УСПЕХ и да се похвалиш с две проходими тръбички!   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 418
Когато ми правиха цветната снимка в "Шейново" уточнявам от много добър специалист-имах болка,но не нетърпима.Оказа се,че едната тръба ми е ампутирана при операция за махане на киста.Баси докторите,никой да не ми каже.Другата за щастие си е в ред.
Няма страшно прави каквото трябва.А относно цената аз не съм била по здравна каса-нямам представа.

# 14
  • Мнения: 3 010
.................Оказа се,че едната тръба ми е ампутирана при операция за махане на киста.Баси докторите,никой да не ми каже.......................

Е как в възможно това.........  Shocked Нямаш ли епикриза, след това не са ли те гледали на видеозон?

Общи условия

Активация на акаунт