«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕроблемно забремен€ване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-8 от 8 отговора

¬арна

ћнени€: 29
«дравейте,

—м€там да прав€ стимулаци€ с ћеногон за инсе при д-р —таменов. ѕри нас принципно имаме проблем със спермограмата /мъжки фактор/. » понеже най-рано след половин месец ще се вид€ с доктора, а н€мам търпение да разбера как протича стимулаци€та за да си организирам нещата понеже не съм от —офи€. Ѕихте ли ми казали колко фоликуметрии се налага да се направ€т, колко инжекции ћеногон принципно се ползват.... јбе всичко което се сетите.
Ѕлагодар€ ви предварително.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 1 054
«дравей danydany ,
јз съм правила две инсеменации при д-р —таменов и двете б€ха с меногон.
ѕо принцип меногона започва да се бие от първи€ ден на цикъла /първи ден на нормално течение/. ѕри мен схемата беше такава - бих инжекциите 5 поредни дни и на 6 -ти€ тр€бваше да съм в —офи€ на преглед /фоликуметри€/.
»наче количеството на инжекциите зависи от това как реагират €йчниците на стимулаци€та.
ѕри мен
при 1-вото инсе се биеха по две ампули меногон, образувах 3 фоликула и на 10 ден правихме инсето /нормалната ми овулаци€ е около 14 ден/
при 2 -то инсе  от 1-ви до 4 ден - по 1 ампула меногон, на 5 - 2 и на 6 пак на преглед.
образувах 4 фоликула и на 14 ден правихме инсето
¬тори€т път си останах в —офи€ до инсето. —таменов ме викаше всеки ден и в зависимост от това което види назначаваше останалите инжекции - последната ко€то се бие преди инсето е прегнил.
ќпитах се да бъда максимално подробна за да си направиш сметка че може да ти се наложи да бъдеш и по-дълго в —офи€, освен ако не живееш близо и да пътуваш всеки ден. »наче схемата за всеки е индивидуална и зависи от това как реагираш.
”спех newsm10
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 718
ѕо принцип ти изписват меногон за два-три дни и след това преглед и така по индивидулна преценка, според реакци€та. ј защо те стимулират с меногон? јко имате мъжки фактор не е ли по-добре първо да пробваш без стимулаци€ или с кломифен цитрат?
÷итирай

¬арна

Ѕлагодар€ ви за бързи€ отговор “ини, Ћали. Very Happy

јми имам три стимулации с  лостилбегит и не съм доволна от него. ѕри първата стимулаци€ от 5 ден х 1 таблетка  лостилбегит направих 1 фоликул 18мм и другите 3 останаха малки. Ќа втората - от 3 ден х 1 таблетка - 2 хиперстимулирани фоликула. ѕри третата - на 5,6 и 7-и  ден х1 хапче  лостилбегит - 3 малки фоликула. Ќа всичкото отгоре имах и задържани фоликули след периодите  на стимулаци€. “рите стимулациите не са правени при специалист по стерилитет. ј см€там да прав€ стимулаци€, защото съм на 36г и мисл€, че така ще е по-разумно. 
Ћали, ако можеш да дадеш н€какъв съвет съм готова да го изслушам.
 bouquet
÷итирай

—офи€

“и всъщност защо се стимулираш, ако имаш овулаци€?
36 години не са чак толкова много.
јко основното е мъжки фактор и ти имаш спонтанна овулаци€, защо не опитате само инсеминаци€?
Ќа твое м€сто аз бих опитала  първо инсеминаци€ на естествен цикъл, а пък после - стимулаци€ с меногон+инсеминаци€.
÷итирай

¬арна

јми аз съм и с една тръба /част от другата е отстранена/.
÷итирай

—офи€

јми нищо. ўе чакате да излезе доминатен фоликул откъм здравата тръба.
ј като се стимулираш  и доминантни€ фоликул е откъм липсващата тръба?
Ќапразно форсиране на организма и загуба на пари.
јз съм на принципа да се върви стъпка по стъпка.
÷итирай

¬арна

Ѕлагодар€ за съвета. ўе обмисл€ нещата по-задълбочено. Ќе знаех, че може да има един доминантен фоликул и да е в неподход€щи€ €йчник.
÷итирай

—офи€

≈, може да има два доминантни в подход€щи€ €йчник Laughing
ќсвен това съм чела за отдел€не на €йцеклетка от десен €йчник например, ко€то е уловена от единствената л€ва тръба и е настъпила успешна бременност. Laughing
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-8 от 8 отговора