болки в таза?

  • 904
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте!
Бременна съм в 18-та семица и от повече от месец имам доста неприятни болки в долната част на кръста,обхващат таза от двете му страни и се спускат надолу към бедрата.Стават почти нетърпими при по-голямо раздвижване,като дълго ходене,няколко последователни приклякания или навеждания.Понякога тазът ми сякаш блокира и дори ми е трудно да се изправя от леглото или стола.Болката е нещо средно между схващане,мускулна треска и натъртено.Лекарят ми каза,че се причиняват от натиска на матката и разтягането на таза и за съжаление немогат да се облекчат.Разпитвах разни познати,но никоя неможа да си спомни да е имала такива болки в по-ранната си бременност.
Искам да попитам Мамите някоя от вас имала ли е подобни болки и намерила ли е начин за облекчаването им?Смятате ли такава болка за нормална в този етап,когато бебо все още не е толкова голям и когато порасне няма ли да стане още по-лошо?

# 1
  • Мнения: 1 425
Аз имах такива болки и при двете бременности. Много силни бяха, не можех да ходя, да спя да се движа нормално. През първата бременност си ги изтърпях, а през втората гинеколожката ме прати на физиотерапевт и той много ми помогна с няколко сеанса. Минаха ми, даже не можех да повярвам, но си беше факт. Той ми приложи някаква кранио-сакрал терапия. Пробвай, може и на теб да ти помогне.

# 2
  • Мнения: 239
Нормална е тази болка, все пак таза претърпява развитие - т.е. разширяват се ставните връзки. Но все пак при следваща консултация ще си кажеш на наблюдаващият те АГ.
Аз имах също такива болки, но слава богу след две седмици отминаха, без да предприемам нищо.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 893
аз имам такива болки в момента,като се натоваря малко повече.акушерката каза че е от разширяването н таза и от рязкото качване на килцата (4 за месец) Embarassed
моята лична лекарка се учуди че ме боли таза от сега! а аз съм почти 26гс
а при теб ако почват от 18гс....по-добре послушай Катя Peace

намен личната ми каза ако до 10 дена не ти мине ела ще ти дам направление за ортопед да те прегледа !
така че прегледай се и ти.

# 4
  • Мнения: 648
   Бъди спокойна Hug, това с физиотерапията е много добра идея Peace

# 5
  • Мнения: 1 910
Имах такива болки, но към края чак. Съчувствам ти много. Аз бая си поплаквах. Дано при теб се поразмине или поне да не става по-зле...  Praynig

# 6
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Аз съм в 17 седмица и имах наскоро болки  долу ниско под стомаха, мн се притисних и отидох при лекаря ми ,той каза че няма нищо претеснително и че мога да пия болкоуспокоително като аналгин , спазмалгон и нош-па ,мисля че и ти можеш да пие за болката.
Всичко добро ти желая.

# 7
  • Мнения: 2 019
нормално е и аз имах такива болки

# 8
  • София
  • Мнения: 3 359
Имах такива болки, но към края чак. Съчувствам ти много. Аз бая си поплаквах. Дано при теб се поразмине или поне да не става по-зле...  Praynig
И при мен накрая, обаче ми разказаха играта. Не можех да стъпвам даже, после след раждането 20-тина дни отидох на ортопед, защото се притесних много- даде ми някакви от сорта на фастум гел /орално не можех да приемам нищо, защото кърмех/ и масажи от мъжа ми- всичко приключи след около месец.  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
И аз ги имах тези болки от началото на 3-ти месец и вече към 6-тия бяха едва поносими. Не можех да се завъртя в леглото и спях само на лявата страна, не можех да стана, даже съм спяла седнала... е аз не го знаех това за физиотерапията и си родих с тези болки... Накрая даже си влачех крака, защото беше страшно болезнено Sad. Пробвай с физиотерапия дано ти помогне, че направо не се търпи.  bouquet

# 10
  • Мнения: 742
И аз ги имах тези болки от началото на 3-ти месец и вече към 6-тия бяха едва поносими. Не можех да се завъртя в леглото и спях само на лявата страна, не можех да стана, даже съм спяла седнала... е аз не го знаех това за физиотерапията и си родих с тези болки... Накрая даже си влачех крака, защото беше страшно болезнено Sad. Пробвай с физиотерапия дано ти помогне, че направо не се търпи.  bouquet
И при мен беше същото! Аз ги изтърпях, но ако  има начин да ги спрат - опитай!
Успех!  bouquet

# 11
Аз се чувствам по същия начин сега аз съм в 13 седмица и болките са нетъпими TiredПонякога толкова силно ме боли кръста,че ми се схващат краката,според мен трябва само почивка да се избягват разходки на дълго разтояние ThinkingАз този метод прилагам и не ме боли чак толкова Peace

# 12
  • Мнения: 5 026
 Имах, но за малко. Не знам как изчезнаха. Обяснявах си го с разширяването на малкия таз.

# 13
  • Мнения: 144
Искам да попитам Мамите някоя от вас имала ли е подобни болки и намерила ли е начин за облекчаването им?Смятате ли такава болка за нормална в този етап,когато бебо все още не е толкова голям и когато порасне няма ли да стане още по-лошо?
Аз също имах болки към средата на бременността, чувствах се като разчекната, бяха доста болезнени от време на време. При мен обаче болките бяха по няколко дни после спираха и така периодично ме приболяваше. Сега съм в деветия месец и болката си е постоянна и става все по-силна. АГ ми ми каза, че било нормално да ме боли и аз си трая, какво да правя - все пак остават само 2 седмици.
Надявам се и при теб тези болки да отшумят, за да изкараш лека и приятна бременност, но ако не спират по-добре потърси специалист, който да ти каже какво да правиш, за да ги облекчиш, защото бременността е нормален физиологичен процес, през който трябва да се чувстваме добре, а не да страдаме.
Искрено ти пожелавам да изкараш лека, приятна и безпроблемнна бременност.

# 14
  • Мнения: 683
И аз имам такива и доста ссе притеснявам. Гинеколога ми каза, че е рано да имам и че било нормално. С първата бременност нямах никакви до раждането...
 Thinking

Общи условия

Активация на акаунт