Кога се включва хляб в менюто?

  • 660
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Ми днес ми хрумна този въпрос? До скоро изхранвах малката( 1 Год и 5 м) само със супа, но слагам сухари в супата, а сега взимам пак от "кухнята" и за обед давам манджата, а ве4ер рядко си яде супата. Дали не трбява да давам и хляб? newsm78

Май ми е малко тъп въпроса - но да питам Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 9 848
Не ти е тъп въпроса Wink,поне се надявам да е така,защото и аз си го задавах преди време.Започнах да давам хляб някъде към годинка и два-три месеца.И аз не знам защо точно тогава,просто нямах сухари и сложих хляб.Така и продължих.Но не зная точно на какав възраст се заменя сухара с хляб. Thinking

# 2
  • Мнения: 2 116
Все още давам сухари! Хляб съм давала 1-2 пъти!  Thinking

# 3
  • Мнения: 3 042
В манджите все още давам сухари. Хляб надробен в манджа малкият не би ял. За сега ще продължавам със сухара.
От скоро Злати яде сандвичи и тях правя с хляб. Hug

# 4
  • Мнения: 5 299
Ясно, ама днес например имашр мусака. Как да я омачкам с хляб? newsm78 МОжех да и давам отделно залъчета - щеше да си ги хапне. Но не знам дали е нужно. newsm78

# 5
  • Мнения: 416
Аз никога не съм слагала нито хляб, нито сухари в манджите. Според мен в България се яде твърде много хляб, и вместо нещо полезно и хранително, се тъпчат децата и свикват на всяко ядене хляб.

Не знам, в другите държави такова нещо няма, обядът се яде без хляб, вечерята също. Аз давам намазани филийки понякога за закуска, по едно време заедно с яденето си хапваше и хляб, но това продължи много кратко.

А и честно казано, когато бях малка ми беше ужасно някой да ми надроби хляб вътре, цялата манджа се разваля. Мисля си, че този навик е останал от едно време, когато времената са били много бедни и ние даже и не се замисляме за това.

# 6
  • Мнения: 5 140
Надробваш и малко от коричката и разбъркваш, или другият вариант както си написала на залчета и тя да си ги хапва, аз така правех на Ния, защото не всяка манджа става да и се слага вътре хляб. А пък и аз по принцип не обичам тип попара, ядеше си го самичка и отделно.

# 7
  • Мнения: 7 640
предложи да видиш дали ще й хареса. Дълговерижните захари са полезни за децата.

# 8
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Хляб започнах да давам на годинка и 2-3 месеца. Никога не съм го слагала в супата или яденето, а отделно на залчета или на закуска с масло и кашкавал например. Според мен по малко хляб в  дневното меню е хубаво да се включи. Той съдържа витамини, които в плодовете и зеленчуците не се съдържат.

# 9
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аз дадох хляб на 1 год. и 3 месеца.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Александър от 3 месеца се храни сам.С едната ръка държи си държи филията , а с другата лъжицата.А това ти от кога ще и дадеш, зависи от теб. Heart Eyes

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз от 1 месец давам на малката като щъка около нас докато вечеряме от моя хляб-ям само черен всякакви видове.Но не количество за наяждане,а по-скоро за кусване"няколко пъти".

Общи условия

Активация на акаунт