кърмене и прясно мляко

  • 644
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Четох, че когато кърмиш не трябва да пиеш прясно мляко, заради риска от алергия при бебчо. Аз обаче имам навика да закусвам овесени ядки с прясно мляко, защото не ми харесват с кисело мляко. Освен това много добре ми регулират стомаха, а сега съм запечена откакто съм родила. Въпросът ми е дали мога да изпивам по една чаша мляко всяка сутрин?

# 1
  • Мнения: 481
Да добавя само, че аз съм с хиляда алергии, майка ми и брат ми също. Детенце е фамилно обременено, а педито каза че има чувствителна кожа, предразположена към дерматит Cry

# 2
  • Мнения: 1 559
   Едно от изискванията към майките, които дават кърма в Банката за кърма, е да изпиват до чаша прясно или до 2 чаши кисело мляко за денонощие. Имайки предвид, че кърмата от Банката, е предназначена най-вече за алергични дечица, би следвало до чаша прясно мляко дневно да не представлява проблем. Ако вече си пила по чаша прясно мляко на ден и не е имало проблем за бебка, може да продължаваш да го правиш. Все пак, добре е да си предпазлива при приема на алергени,щом бебка има сериозна фамилна обремененост от алергии Wink

Последна редакция: сб, 02 сеп 2006, 00:59 от MammaEli

# 3
  • софия
  • Мнения: 555
според мен може да си го позволиш

# 4
  • Мнения: 601
     По-добре избягвай.
     И аз много обичам прясно мляко,но вече не го пия откакто кърмя.
   Онзи ден бях на лекар и изрично ме предупреди  прясно мляко въобще да забравя Confused

# 5
  • Мнения: 3 760
И аз те съветвам да го забравиш. Мини на кисело, нищо, че не го обичаш. (при мен и киселото създаваше проблеми, така че ако имаш алтернатива изобщо избягвай млечните продукти). Наистина рискът от алергии и при необременено детенце е много висок, така че прецени си.
Успех!   bouquet

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 84
По принцип прясно мляко по около чаша на ден и кисело по около кофичка не пречат. Но щом бебо е генетично обременен с толкова алергии, бих те посъветвала много внимателно да консумираш млечни продукти. Даже за най-сигурно ги спри.
Но най-добре иди при алерголог (не при педито) и поговори с него. Може пък да има начин да хапваш по малко млекце...

# 7
  • Мнения: 1 559
Аз пьк си пия прясно мляко и нямам никви проблеми.За теб мисля че 1 чаша няма да е проблем

# 8
  • Мнения: 966
Една чаша не е проблем и аз си пия Grinning

Общи условия

Активация на акаунт