Donutmaker (поничарник)

  • 4 862
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 555

 newsm10

Купихме го неотдавна и се оказа много добра инвестиция, затова споделям с вас. (На ТСМ за - 19лв.).
Писах преди и това е линка , но сега видях , че без да си искам (печатна грешка)съм писала повече мляко  ooooh! - моля за извинение.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120169.0
Преди употреба се намазва с олио (да не залепнат първите понички) още студен и вече когато загрее се слага с лъжица от тестото.

Ето и линк, че нещо неможах да се оправя със снимките, за да се виждат на момента.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58830&photo=4

Става голяма купа вкусни бухто-понички  Grinning и не са мазни!

Ето и рецептата:

ПОНИЧКИ ЗА ПОНИЧАРНИК

2 яйца
1 ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.ч. олио
2 ч.ч. брашно
1/2 ч.л. сода за хляб
по 1 щ. сол и захар

Хубаво се разбърква (става и на ръка, но с миксер е по-лесно). Ако е необходимо се добавя малко брашно или до 1/2 чашка вода. (при мен редовно е брашното). Сервират се със сирене, топинг, пудра захар (това скоето най-много ги обичате).
Във вече загрятия поничарник (ориентир е изгасналата червена лампичка на уреда) се сипва по лъжица (да покрие дупката за поничката). Пече се докато изгасне червеният индикатор и малко повече.


Ами това е.
Добър апетит!!!

# 1
  • Мнения: 1 182
ММного вкусни изглеждат.Отдавна се каня да си купя такъв-на ТСМ.Май скоро ще е! Hug

# 2
  • Мнения: 9 685
Наистина изглеждат страхотно! А имат ли дупчици отвътре и могат ли да се напълня с нещо (ама как го обясних)?

# 3
  • Мнения: 7 474
 newsm09  Искам и аз  Laughing

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Цена на поничарника може ли?

# 5
  • ВАРНА
  • Мнения: 144
Ето цената


 newsm10

Купихме го неотдавна и се оказа много добра инвестиция, затова споделям с вас. (На ТСМ за - 19лв.).

# 6
  • Мнения: 1 182
При нас онзи ден го мернах за 10 лв.
 Hug

# 7
# 8
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Сега ме поставихте пред дилема-гофретник или уред за понички newsm78.Май поничките повече ги харесвам.

# 9
  • Мнения: 7 474
Мисля си в това тесто ,ако се сложи малко сирене дали няма да стане чудна закуска newsm78

# 10
  • Мнения: 555
Lео , то си е чудна закуска за малки и големи (деца  Simple Smile ) и без , и със сиренцето, но досега в тестото не сме слагали. Ако превариш докладвай.

И да кажа - стават с бяло брашно. Вчера правихме със смес - и от ръженото сложихме - не бухват толкова и брашното стои някак си сурово!!!!!!


Zori gb, май на теб ти бях обещала снимките (sorry , че се забавих), и аз нарочно пиша "бухто-понички" не са като онези на Dunkin Donuts (май не се пишеше точно така - дано да го разберете), но са много вкусни приличат повече на "казанлъшките понички" - не са мазни и полусурови обаче. Имат си дупчици -  мънички . Ако се срежат могат да се намажат, но май е по-добре да се полеят с крема.


Natalyna , много ти благодаря за рецептата - утре ще я пробваме (откога търсех и друга рецепта)....   newsm51

А относно цената за 10 лв. - не се колебайте, но това важи за мамите, които искат нещо бързо, лесно и вкусно. (Като чета какви вкуснотии забърквате, аз ако правя нещо, то е нощем или като спи или си има гледач (ама "Дети"-то е свикнало на много хора и сега ми излиза през носа  smile3503 ) ).
През ден-два си правим понички откакто сме го купили. Не е само да си го имаме "на склад" . Просто си ни е необходим   Peace

 А по въпроса гофретник или поничарник - замислям да се сдобием и с 1 бр. от липсващият вид.
Чета рецептите за гофрети и лигите ми текат.........   Party

# 11
  • Мнения: 7 474
Сдобих се днес с това съоръжение  Laughing, но нещо ми станаха твърди поничките newsm78 Къде ли е грешката newsm78 Твоите меки ли стават?
П.П. Като поседяха затворени в кутия омекнаха  Laughing

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 13:08 от Lео

# 12
  • Мнения: 555
 Thinking

Опитваш от първите и ако нещо не ти харесват си ги до нагласяш с вода или брашно. При мен винаги са се получавали мекички и веднъж по-сурови, защото сложих 2 вместо 1ч.ч. кисело мляко.  ooooh!
Иначе винаги са ми били много вкусни.  Peace

При теб сигурно е било по-гъсто тестото (трябва да е малко по-гъсто от палачинковото)
На снимките мисля се виждаше как се "точи" от лъжицата.

Когато ги направих за 1-ви път спазих абсолютно точно рецептата и станаха много хубави - сега вече не е много точно и с повече яйца ,че са били по-малки или пък чашите са различни , но пак няма грешка досега (е освен тази - мислех си че я знам наизуст  newsm78)

Дано да станат 2-рия път.

# 13
  • Мнения: 7 474
la4ezar , те като престояха затворени станаха меки, но като ги извадих от уреда си бяха хрупкави  newsm78 иначе са вкусни. Мисля да пробвам и рецептата от уреда и ще ти кажа как е. Мъжа ми много ги хареса  Crazy 
ще направя и един опит с яйца и сирене (като омлет) и ще докрадвам!

# 14
  • Мнения: 7 474
Направих ги по рецептата от кутията и станаха много хубави, някак по-пухкави и меки. Ето я , ако искаш да пробваш
 Peace
250гр.брашно
250мл.прясно мляко
100гр.захар
3 яйца
1 ванилия
1 бакпулвер
щипка сол
50гр. олио

А пробвала ли си да ги сиропираш? Дали ще стане newsm78

Общи условия

Активация на акаунт