Колко често?

  • 13 498
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Хубава работа... такава дискусия да има, а аз да я изпусна... тюх тюх, брех, брех... не ме е срам мене...

Та значи, да се чуе и моят глас тука, че как иначе без мене?

Сперматозоидчетата, тези уникални рибки, живеят по- дълго от яйцеклетката. За това е хубаво те да са близо до нея по време на нейното узряване (туй все едно че за ябълка се говори). Та мойто мнение е, че около овулацията (ако знаеш кога е, аз лично не знам за моята какво е, що е и къде е?) тези плувци трябва да са в наличие. И да са живи и здрави за да могат да си проправят път... А представете си какво е гъчкане там като всеки един от тях иска да е първият... Ми че то е цяла лудница Stuck Out Tongue

Така че, кекс всеки ден или всеки втори ден е прекрасно нещо и за бъдещтите мама и тати, и за яйцеклетката която ще бъде обкражена от толкова обожатели...

За жените на мъжете които издържат да го правят всеки ден дори по два пъти на вечер... направо ви облазявам.

Туй за възглавницата е добър съвет, аз бих добавила краката да се опрат на стената за да издържат стърченето на горе по леко. Първият път като забременях и направих точно това... не знам помогна ли с точност... може би.

# 16
  • Мнения: 920
Запитала съм доктора колко време трябва на един сперматозоид да узрее. Отговора беше 24 часа. Също толкова време живее един сперматозоид (или група такива...те нали са стадни животни).

# 17
  • Мнения: 4 324
24 часа ми звучи приемливо  Simple Smile Ама като чуя нещо за въздаржание преди овулацията от около 3-4-5 дни и лошо ми става.

Мила Тия специални целувки за теб  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 920
Миличка Таничка...за теб двойно целувки и слънчеви дни!

Следващият месец като посетя доктора ще попитам и за въздържанието 3-4-5 дни преди овулация - има ли смисъл от такова нещо или 24 часа са напълно достатъчни.

# 19
  • Мнения: 1 497
Всеки ден, всеки ден момичета! Празно да няма;)

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 688
az puk sum re6ila da za4ena ne pod grafik (dai Boje da stane de!!), a kogato ni e nai-hubavo! moje da trae po-dulgo (vupreki 4e... edva li  Wink  Laughing  Embarassed ), no puk 6te znaem vsi4ki, 4e e napraveno s ljubov, a ne po vreme na sport  Laughing !mislq, 4e i samiq bebok 6te go useti!
pozdravi ot men na vsi4ki mi, sladurani!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 686
Най-добре е да се прави секс 3 дни в периода, когато мислите (или знаете), че има овулация, след това трябва да се направи 1 ден почивка. На следващия (и по-следващия) ден може да се опита пак, за всеки случай. Иначе сперматозоидите живеят до 5 дни, а яйцеклетката само 24 часа.
Подробна информация и план за забременяване можете да намерите в една статия от сайта "Зачатие", на адрес:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=126

Желая успех на всички.

# 22
  • Мнения: 920
Цитат на: Tintiri-mintiri
Иначе сперматозоидите живеят до 5 дни, а яйцеклетката само 24 часа.


Категорично не съм съгласна че сперматозоидите живеят до пет дни!!!

Ще потърся информация за да подкрепя тезата си - но това което ми е обяснявал моят лекар е че стандартно сперматозоидите живеят 24 часа (за това и се препоръчват близки срещи всеки ден в дните на овулация). Чрез специалната им обработка (обикновенно за асистираните методи) се удължава живота им до 72 часа.

А иначе  добре дошла Tintiri-mintiri...да не се задържаш дълго тук!


Трябва да съм честна - намерих всякаква информация - и в подкрепа на моята и в подкрепа на тезата на Tintiri-mintiri. Така че нека другите си кажат мнението.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
Може и така да е... Аз не се вадя специалист по сперматозоидите  Laughing  Само казвам това, което съм прочела.
Tia, погледна ли статията в "Зачатие", към която бях дала линк? Там го пише. А съм го чела и някъде другаде. Ще помисля къде беше. В "Зачатие" пише, че някои сперматозоиди живеят само 2 часа, а други до 5 дни... Тъй че за по-голямата част от тях, предполагам истината е някъде по средата  Simple Smile
Предполагам лекарят ти е прав, и най-голям процент от сперматозоидите живеят само 24 часа.
Поздрави и лек ден!

# 24
  • Мнения: 920
Tintiri-mintiri гледах статията от зачатие. И аз точно това имах предвид че всичко е строго индивидуално и вероятно най-големия процент са пъргави през първите 24 часа. Но това зависи от толкова много фактори...както у мъжа така и у жената...че вероятно никой не би могъл да го определи със сигурност. За това повечко време и по на честичко в семейното ложе....пък нещата ще се подредят.
Весел ден и на теб!

Имаме чат - нали си видяла.....

# 25
  • София
  • Мнения: 2 686
За мен лека нощ Simple Smile
Малко съм на гости в щатите.
Видях чата, ама тука зет ми (вманиачен програмист) е направил страхотни блокади за чатове и други подобни "крайно опасни" неща в нета, та нещо не го виждам както трябва и не можах да пусна нито едно съобщение. Т.е. пуснах, ама не се появиха. Утре ще се опитам да го хакна (рс-то имам предвид Simple Smile

# 26
  • Мнения: 920
Желая ти голям проент успеваемост в хакването!!! Grinning Само зет ти да не те усети...

# 27
  • Мнения: 3 634
Понеже аз ще си играя падарин на нашето стадо от сперматозойди когато ги карам към клиниката за изследване, казаха ми, че извън влагалището те живеят около 1 час, и би трябвало да са на температура от около 37 градуса за да оцелеят дори и през този час...

Та малко обобщение... Извън влагалището, живеят 1 час при подходяща температура, а във влагалището някой (но само някой) може да оцелеят до 5 дни... Но иначе се казва, че 3 дни им е лимита...

# 28
  • Враца
  • Мнения: 5 199
предполагам най-най-най оптимистичния период е 5 дни, стига да са в оптимална за тях среда.
Мама кога ще правите спермограмата?

Общи условия

Активация на акаунт