От кой месец бебето се слага в седнало положение?

  • 5 241
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Мили мами,
моята принцеска е на 4 месеца и половина и постоянно иска да е или права или се надига до седнало положение. Естествено още не може да се задържа, но с тези опити - скоро и това ще стане. А се сърди когато я оставям да лежи.
КАзвали са ми, че толкова рано още костната система не е укрепнала и не е желателно детето да се слага седнало преди навършването на 6 месеца.
При вас как беше? Кога седнаха вашите бебоци? Какво знаете по въпроса /че нищо не открих по темата/
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
След навършени 6 месеца  Peace
Моя големия и без това преди това неможеше стабилно сам да седне без да се къндилне на някъде, че беше доста едричък и тежичък.
Чувала съм, че ако се слагат седнали по-малки, се напишквали като по-големи, защото костите на таза се отварят...
Обаче вече можеш да го слагаш полулегнало и да си гледка бебчето  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
Големия седна на 6 месеца.
Малката - на 7 месеца.

# 3
  • Мнения: 5 026
 Аз започнах да го слагам след 6 месец. Прочети тук-има доста мнения.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=118329.0;topicseen

# 4
  • Мнения: 6 155
Започнах да го слагам след 6-я мес.

# 5
  • Мнения: 2 109
а в проходилка от кога може да се возят?

# 6
# 7
  • Мнения: 1 800
И от след шестия - и за сядането, и за проходилката.

# 8
  • Мнения: 1 448
За сядане - 6-тия, а в шезлонг полуседнала не иска ли да си стои?  Wink

# 9
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
След 6 месец,но всяко дете е различно.

# 10
  • Мнения: 742
За сядане - 6-тия, а в шезлонг полуседнала не иска ли да си стои?  Wink
Не иска - прави всичко възможно да е изправена - и постоянно се надига - надявам се скоро да изгуби интерес към това движение, че иначе едва я опазвам.
Радвам се, че детето е жилаво и много подвижно, но се страхувам, че е много рано и да не й навредя!

# 11
  • Мнения: 1 341
Имаш момиченце, опитай се да я задържиш по-дълго в легнало или полулегнало положение. Драганов казва, че до шестия месец е абсолютно задължително да не се слага да седи. Да, ама не видя сина на една приятелка, който не помня на колко месеца беше, но зверчето все искаше да седи. Тя го бута, той става. УЖАС. най-накрая тя го остави и той започна да сяда доста по-рано от обикновеното. Но при момчетата е опасно заради таза

Моята дъщеря е родена на 26 април. На 1 септеври се обърна самичка по коремче и тя все напираше да сяда. Аз за това я държах в кошче след четвъртия месец. Така й беше по-интересно и забрави да се мъчи да се изправя. Но то си е индивидуално

# 12
  • Мнения: 368
от 6тия месец

# 13
  • Мнения: 4 998
мойта племенница седна на 4 месеца сама, не и се е изкривил таза нито се е напишквала, сега е на 13 години.
за сядането аз знам,че се слага да седне на 6 месеца, ако преди това не е седнало само, така че не се притеснявай.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт