Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Варна/OC-California
Здравейте мамчета,

Имам един спешен въпрос и съм много притеснена. Искам да пусна малкия да пътува до САЩ с баба си и дядо си след 10 дена. Знам, че трябва да направя нотариално заверена декларация, но така и не разбрах дали трябва да се легализира или само да се преведе от оторизиран преводач. Знам, че сред вас има запознати с тези документи. Моля помагайте.
Бебчето е с двойно гражданство- българско и американско ако това има значение.

Мерси на всички предварително!!! Hug

# 1
  • Между гори и планини
Ами с преводача трябва да отидете при нотариуса. Пише се и превежда на място документа и нотариуса го заверява. Това е  Peace . Поне моя мъж така направи , за да мога аз да пътувам с бебето сама. От форума знам че трябва да го преснемеш и копието да оставиш на летището, няма нужда да носиш оригинала  Wink
Успех  Simple Smile

# 2
  • Варна
От форума знам че трябва да го преснемеш и копието да оставиш на летището, няма нужда да носиш оригинала  Wink
Успех  Simple Smile
Копието също трябва да е нотариално заверено

# 3
  • Между гори и планини
Така ли ... newsm78 Виж и аз това незнаех  Thinking
Ами то нали на копието ще се види, че оригинала вече е нотариално заверен? Колко печата са нужни?

# 4
  • Варна
Ако имаш нотариално заверено копие,няма нужда да носиш в себе си оригинала.В противен случай показваш и двете, а оставяш копието.

# 5
не съм пътувала до САЩ, само в европа, но не съм го и преждала пълномо6тното от таткото  newsm78 ина4е носи6 копие и оригинала, те ги гледат и си прибират копието

# 6
  • USA
Щом е с двойно гражданство няма нужда, но за твое успокоение напиши разрешение от твое име, такаткото също (може и англ.), завери го нотариално в банката си и им прати по е-маил сканирано. В друга тема има описано подробно за т.нар. пълномощно за излизане на малолетно дете от БГ. Ако искаш ми пиши на лични за инфо

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт