Проходилката - за и против

  • 1 695
  • 53
  •   1
Отговори
Мами, какво ще кажете за проходилката и от кога може да се слага детето

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Против съм, крие много опасности. От 6-7месечни съм ги оставяла децата си на земята да пълзят, а когато си стъпаха на краката съм ги пускала свободно да обикалят у дома. В такъв случай проходилката ми беше излишна и ненужна.

# 2
  • Мнения: 251
Напълно съм против - аз няма да слагам детето си в проходилка.Ще го оставя да си лази и после да проходи само - Живот и здраве  tiptoe  tiptoe

# 3
  • Мнения: 1 860
 Аз съм против проходилката. Детето ми проходи и без нея.
 Според тукашните педиатри, проходилката е причина за много инциденти с бебета. Сложени в проходилката те могат да развият сравнително бърза скорост и преди да реагираш да стане сериозно удряне, падане.
 Проходилката поема цялата тежест на детското тяло, с което пък детето свиква и разчита само на помоща и.
 Ти си знаеш, аз лично нямах зор нито да прохожда рано, нито да го слагам в проходилка.  Peace

# 4
  • Мнения: 251
Против съм, крие много опасности. От 6-7месечни съм ги оставяла децата си на земята да пълзят, а когато си стъпаха на краката съм ги пускала свободно да обикалят у дома. В такъв случай проходилката ми беше излишна и ненужна.
Браво! smile3501 newsm51

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Според специалистите е вредна, няма такъв модел на придвижване и децата се учат погрешно. Това забавя естествените процеси.

# 6
  • Мнения: 368
Сьс сигурност се учат погрешно.Направих грешката да слагам Симеон уж за по малко и той се научи да се отпуска напред. После му беше доста по трудно да свикне че така не се прави. Ако имам още едно дете няма да го сложа в проходилка въобще Naughty

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Против проходилката съм. И двете ми деца проходиха без проходилка точно на годинка.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Против съм, крие много опасности. От 6-7месечни съм ги оставяла децата си на земята да пълзят, а когато си стъпаха на краката съм ги пускала свободно да обикалят у дома. В такъв случай проходилката ми беше излишна и ненужна.
на същия принцип сме и ние:)

# 9
  • Мнения: 286
Зависи от проходилката, аз му купих с широка и стабилна основа, става и на люлка. Изключени са всякакви инциденти, за които пишете. Умира от кеф да стои в нея, играе си с копчетата, пуска музики и светлинки. Засега е като люлка, още не съм махнала поставката за крачета, за да пробва да ходи. Нека заякне още малко. Но когато е в нея съм напълно спокойна. А това, че водело до някакви увреждания са абсолютни глупости. Не го оставям там повече от половин час, седалката е с висока опора и не му се натоварва гръбчето. Изобщо съм много доволна.  newsm10
Аз не бих го оставила да лежи по корем на пода докато се научи да лази и ходи. На студения теракот или паркет, или пък на някакъв космат килим, които да лапа, и на течение. Абсурд!!! smile3513

# 10
  • Мнения: 7 803
Зависи от проходилката, аз му купих с широка и стабилна основа, става и на люлка. Изключени са всякакви инциденти, за които пишете. Умира от кеф да стои в нея, играе си с копчетата, пуска музики и светлинки. Засега е като люлка, още не съм махнала поставката за крачета, за да пробва да ходи. Нека заякне още малко. Но когато е в нея съм напълно спокойна. А това, че водело до някакви увреждания са абсолютни глупости. Не го оставям там повече от половин час, седалката е с висока опора и не му се натоварва гръбчето. Изобщо съм много доволна.  newsm10
Аз не бих го оставила да лежи по корем на пода докато се научи да лази и ходи. На студения теракот или паркет, или пък на някакъв космат килим, които да лапа, и на течение. Абсурд!!! smile3513

4акай да поотрастне о6те малко и пак ми ги обяснявай тия  Thinking има достатъ4но постелки, които не са космати. и zа какво те4ение говорим, у вас нямате ли врати  newsm78
против съм. специалистите тук съ6то са против. следваме си естествения ход на не6тата. лаzене, сядане, ходене с придържане по стените, ходене самостоятелно  Peace аz не бърzам да ьпрохождат, когато са готови тогава.

# 11
  • Мнения: 6 390
Аз съм против проходилката. Детето ми проходи и без нея.
 Според тукашните педиатри, проходилката е причина за много инциденти с бебета. Сложени в проходилката те могат да развият сравнително бърза скорост и преди да реагираш да стане сериозно удряне, падане.
 Проходилката поема цялата тежест на детското тяло, с което пък детето свиква и разчита само на помоща и.
 Ти си знаеш, аз лично нямах зор нито да прохожда рано, нито да го слагам в проходилка.  Peace
Peace Peace Peace Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Абсолютно против съм. Детето си проходи безгрижно и без да съм го слагала на проходилка. А си играеше и лазеше навсякъде - това с течението и студения под ми е малко странно изказване. Когато сам се почувства готов си се изправи и си тръгна стабилно, преди това си избираше къде да се подпира и да се придвижва...Не е имал проблем и със забавлението - достатъчно играчки има и без копчетата по проходилката..На мен не ми е пречел...
Но всеки си е с право на мнение естествено Peace

# 13
  • Мнения: 5 103
Против Peace

# 14
  • Мнения: 4 582
а според мен по скоро целта на проходилката е за емоцията отколкото за да се научи да ходи
на детето много му харесва да обикаля из стаята и да проучва всичко
а на пода още не съм го сложила той се изправя и пада с цял ръст спокойно може да се пребие така

Общи условия

Активация на акаунт