Вземат ли децата ви храна от непознати?

  • 2 237
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
А защо не разрешавате да вземат храна? В смисъл ако не е заради алергия или неподходяща храна... каква е причината?

Аз не разрешавам неподходящи неща, които й се предлагат по градинките като шоколадови вафли, пуканки, ядки... Когато обаче сме в заведение се е случвало да я почерпят или тя да се самопочерпи с някой пържен картоф, с курабийка.

В почивните дни ходим в едно кафе с детски кът и ми се е случвало да черпя децата с курабийки от кафето. Те са пресни, без шоколад... никой не ми отказва.

# 31
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А защо не разрешавате да вземат храна? В смисъл ако не е заради алергия или неподходяща храна... каква е причината?





причина: Детето не дъвчи добре и се задавя от определена храна
причина: Разваля си режима на хранене, доста често децата отказват основно хранене заради солети, бисквити, които са яли на площадката за игра
причина: Детето не трябва да взима нищо от непознати хора
въпрос: Защо е нужно детето да плющи нещо когато е изведено навън за да играе

Направо недоумявам как може да излезеш навън с детето за да играе и да носиш една чанта с лакомства и съответно детето не играе, а седи до майка си, баба си за да яде и от там пък пристигат други деца съблазнени от така ненужните за момента лакомства

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 15:03 от doniboni

# 32
  • Мнения: 2 161
А защо не разрешавате да вземат храна? В смисъл ако не е заради алергия или неподходяща храна... каква е причината?

Защото ако смята,че е нормално да взема вкусни нещица от непознати,когато поотрасне и някой непознат и мазен педофил й каже:"Момиченце,много си ми симпатична,ела да те почерпя с един голяяям шоколад",тя ще отиде и дори няма да се замисли.Защото за нея ще е нормално.

Защото ако смята вземането за нормално,някой ден,когато тръгне на училище и на входната врата я спре някой с болен мозък,който е решил ей така,за разнообразие да сложи някаква гадост я в дъвка,я в бонбонки и й ги подаде...Ами тя ще ги вземе,защото за нея ще е нормално.

Да продължвам ли?

# 33
  • Мнения: 1 858
Аз пък не мога да си представя как ей така някой ще сложи "нещо" я в дъвка,бонбон или шоколад и няма да си личи?! Е може и аз нещо да не схващам.

# 34
  • Мнения: 688
А защо не разрешавате да вземат храна? В смисъл ако не е заради алергия или неподходяща храна... каква е причината?





причина: Детето не дъвчи добре и се задавя от определена храна
причина: Разваля си режима на хранене, доста често децата отказват основно хранене заради солети, бисквити, които са яли на площадката за игра
причина: Детето не трябва да взима нищо от непознати хора
въпрос: Защо е нужно детето да плющи нещо когато е изведено навън за да играе

Направо недоумявам как може да излезеш навън с детето за да играе и да носиш една чанта с лакомства и съответно детето не играе, а седи до майка си, баба си за да яде и от там пък пристигат други деца съблазнени от така ненужните за момента лакомства

А защо не разрешавате да вземат храна? В смисъл ако не е заради алергия или неподходяща храна... каква е причината?

Защото ако смята,че е нормално да взема вкусни нещица от непознати,когато поотрасне и някой непознат и мазен педофил й каже:"Момиченце,много си ми симпатична,ела да те почерпя с един голяяям шоколад",тя ще отиде и дори няма да се замисли.Защото за нея ще е нормално.

Защото ако смята вземането за нормално,някой ден,когато тръгне на училище и на входната врата я спре някой с болен мозък,който е решил ей така,за разнообразие да сложи някаква гадост я в дъвка,я в бонбонки и й ги подаде...Ами тя ще ги вземе,защото за нея ще е нормално.

Да продължвам ли?

Много добре сте изброили причините  Hug. Към това ще добавя че разни пласъори на наркотици много обичат такива дечица който не отказват почерпка, за да ги зарибят, а като поотраснат те вече сами ще си искат и купуват - не дай Боже  Praynig
 

# 35
  • Мнения: 2 161
Аз пък не мога да си представя как ей така някой ще сложи "нещо" я в дъвка,бонбон или шоколад и няма да си личи?! Е може и аз нещо да не схващам.
Не знам как.Може би го впръскват.Но преди години имаше слух,че в бонбоните Ментос има нещо си.Те бяха любими на голямата ми дъщеря.

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Освен изброените причини, много е неприятно, когато си в заведение, да дойде някой мъник и да те зяпне в устата.
Веднъж даже една "весела" майка от съседната маса се провикна: "Дайте му и то ще си отиде!".
 Joy Joy Joy

# 37
  • Мнения: 2 161
Освен изброените причини, много е неприятно, когато си в заведение, да дойде някой мъник и да те зяпне в устата.
Веднъж даже една "весела" майка от съседната маса се провикна: "Дайте му и то ще си отиде!".
 Joy Joy Joy

Ами то за някои хора,кученце,детенце...все тая.

# 38
  • Мнения: 5 877
Освен изброените причини, много е неприятно, когато си в заведение, да дойде някой мъник и да те зяпне в устата.
Веднъж даже една "весела" майка от съседната маса се провикна: "Дайте му и то ще си отиде!".
 Joy Joy Joy

Мойто ли визираш?  Joy Днес в Докторската си изврънка сладолед (купих й), предложихме на съседката, която беше там с внучето си. Жената свръхучтиво отказа и отиде да му купи негов си. Междувременно Ането беше изяла нашия (с моя помощ, де, ама беше голям), опита се да си изврънка втори и като не получи, почна да гледа с едни влаааааажни очи сладоледа на съседката.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
Много добре сте изброили причините  Hug. Към това ще добавя че разни пласъори на наркотици много обичат такива дечица който не отказват почерпка, за да ги зарибят, а като поотраснат те вече сами ще си искат и купуват - не дай Боже  Praynig
 

Това са измишльотини... нали не си мислиш, че ако сега някой даде на 2 год. ми дете нещо с наркотик то ще се пристрасти и като порастне и стане на ... колко? - 10-12-15 г. все още прстрастено, ще си купува сама. Ако подобно нещо се случва, то не се 'зарибяват' бебета.  Peace

Разбрах ви причините. Просто за сега моето дете ходи навсякъде придружено от възрастен и освен в случаите, когато смятам храната за неподходяща за нея по някаква причина, не се опасявам, че бисквита или пържен картоф от непознат ще й се отрази пагубно.

Иначе смятам ще я науча да не взема храна и дори да не говори с непознати. Както и да не се отдалечава от мен толкова, че да не мо га да я виждам и прочие.

Chanel, мисля че си права - слагат 'нещо' в някои храни иначе не мога да си обясня как след само 1/един/ изяден пържен картоф от Макдоналдс Дариа се пристрасти към тях... Едва ли е наркотик, но не ми се вярва точно тези картофи да са най-вкусните на света.

# 40
  • Мнения: 161
От малка се опитвам да набия в малката главичка че не се взима нищо от непознати,че може много да и се иска,но да откаже и да дойде при мен и да ми каже-аз ще и купя.Когато сме заедно и и предложат нещо,винаги първо ме пита и ако кимна си жзима.Иначе се е научила да казва:"Не,благодаря,аз не го ям това" LaughingНо знам ли когато е без мен как ще постъпи??? newsm78 Аз самата винаги питам първо придружаващият дете мога ли да му дам нещо,ако съм решила.Предпочитам моята да не взима навън дори от познати,за да не и става навик.Понякога си мисля,че прекалявам с параноята си и ще направя детето си недоверчиво и мога да го осакатя,но пък сигурно и ще го предпазя в много ситуации Rolling EyesНе знам-трудно е винаги да вземеш правилното решение и да си сигурен че именно то е правилно!

# 41
  • Мнения: 688
Много добре сте изброили причините  Hug. Към това ще добавя че разни пласъори на наркотици много обичат такива дечица който не отказват почерпка, за да ги зарибят, а като поотраснат те вече сами ще си искат и купуват - не дай Боже  Praynig
 

Това са измишльотини... нали не си мислиш, че ако сега някой даде на 2 год. ми дете нещо с наркотик то ще се пристрасти и като порастне и стане на ... колко? - 10-12-15 г. все още прстрастено, ще си купува сама. Ако подобно нещо се случва, то не се 'зарибяват' бебета.  Peace

Isa  не ,точно така както го казваш не си го мисля, само съм чувала за подобни ситуации - зарибяване на бебета - не, но на ученици 1-3 клас и не еднократно даване на почерпка ами системно предлагане на храни (дъвки, бонбони) с постепенно увеличаваща се доза дрога в тях до стигане на границата на пристрастяване. Пак казвам само съм чувала за това нямам лични наблюдения, но ми стига само да чуя, за да ми се свие сърцето от това  Weary.
А и мисля, че да всееш малко мнителност на детето към непознати не е толкова лошо, това ще ги накара първо да преценяват хората трезво преди да са им се доверили изцяло за каквото и да е.

# 42
  • Мнения: 1 858
И аз пак да си кажа...
Как така ще сложат "нещо" в някой сладкиш и няма да си личи... най-малкото на вкус. Това, което мен ме притеснява са педофилите с техните примамки. Съмнявам, се че някой ще си губи времето за зарибява първокласници като си мисли как някой ден ще си купуват дрогата от него... струва ми се най-малкото не сериозно.

ДА децата НЕ трябва да взимат храна от непознати - така е! Но не поради това, че може да са сложили "нещо" защото ми се струва не сериозно.

# 43
  • Мнения: 2 759
...преди години имаше слух,че в бонбоните Ментос има нещо си.Те бяха любими на голямата ми дъщеря.

    И алкохол в кока-колата.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 22:23 от MechoPuh

# 44
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми (3.5 г.) е научена от много малка по ред причини да не взима от
чужди хора, без да ме попита може ли да го направи. Принципно, не съм фен
на това да я черпят, защото много от нещата съм против да консумира.
Освен това живеехме в голям град в чужбина, където не е прието да се предлага
нещо на непознато дете, което означава, че ако й се предложи от някой,
би било много съмнително и респективно опасно за нея.
Следствие на това, наскоро с майка ми били до близкия павилион и на въпроса на
майка ми какво желае да й купи, дъщеря ми отговорила - "ами нищо, ние не сме
питали мама дали може!". Laughing
Обяснявала съм й  кои са чужди, и кои свои хора, но е мъничка още, обърква се. Grinning
По-добре така, въпреки, че майка ми беше леко засегната от случката... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт