Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора

NL

Мнения: 4 358
Знам ,че темата не е за тук,но моля модераторите да я оставят мъничко /повече хора влизат тук/

Та Дея-Мария е на антибиотик -Аугоментин и днес забелязах червени петънца по лицето и пъпчици ситни по коремчето и гърдичките  Rolling Eyes и си мисля дане да прави някаква реакция или по точно непоносимост към антибиотика,защото след като и дадох в 12ч. се засили обрива  Confused
Възможна ли е късна реакция ?Понеже нашата педиатърка я няма и говорих с нея по тел. тя ми каза,че е невъзможно ако било това още веднага щяла да се обрине/след първото даване на антибиотика/ Rolling Eyes а тя го пие вече 4
-ри дни[/color][/b]
Цитирай


Мнения: 4 067
Педито ви да си върне дипломата!

 - По всяко време е възможно да се отключи реакцията Антиген - Антитяло и никой не може да гарантира или да отхвърли, кога точно ще стане това.
 - Всеки средно интелигентен лекар пита, когато назначава антибиотик: - Алергични ли сте спрямо антибиотици и ако да - спрямо коя група?
 
Цитирай

софия

Мнения: 556
напълно възможно. аз съм такъв случай само че съм оспамокс. след 5 дена пиене започна едно повръщане - 5 дена не можах да се оправя. от какво е болна малката
Цитирай

Варна

Мнения: 2 768
Такъв ситен обрив е възможно да се получи и от Панадол (Ефералган) или Нурофен, когато се дават при висока температура.
Аз дори го помислих за скарлатина, защото клиничната картина съвпадаше до някъде.
Цитирай

София

Мнения: 293
Сигурно антибиотикът е Аугментин?

И аз мисля, че е възможно да е алергия към антибиотика, както го описваш.

Но едва ли лекарката може да знае предварително - като попита дали детето е алергично, какво? То е само на 4 месеца, дали някой може да е наясно с всички евентуални алергени за него?
Цитирай

РусЙе

Мнения: 5 302
Викториа получи точно такъв обрив от Аугментин!! Това е алергична реакция. Получи се на 3-4я ден. Спрях го веднага, педиатърката ми изписа Фенистил капки. Свържи се непременно с лекар, и спри антибиотика.
Цитирай


Мнения: 5 125
Абсолютно по същия начин моята дъщеря миналото лято пи Аугментин и на четвъртия ден получи ситен обрив по корема, гърдичките и ръцете. Спри антибиотика и се консултирай с по-читав лекар.
Цитирай


Мнения: 416
И моят също се беше обринал от този антибиотик и то не веднага.
Цитирай

NL

Мнения: 4 358
Благодаря за бързите отговори,знчи наистина може да е от Аугментин-а  Rolling Eyes и аз реших да го спра ,дори и тя да си държи /педиатъра/ на нейното ,че не е от това ,но пък е възможно и както пише Ета да е от ефергана /не е от Нурофена със сигурност/ ,но ппък свещички не сме слагали от 24 часа,а днес след последното даване на антибиотика веднага се засили обрива  Rolling Eyes
Незнам какво да я правя таз лекарка,то друга читава няма в града ,другите са по зле  ooooh!





Спрях го веднага, педиатърката ми изписа Фенистил капки


За какво са тези капки?
« Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 16:29 от Дея »
Цитирай

Благоевград

Мнения: 83
Фенистил капките са противоалергични
Цитирай

NL

Мнения: 4 358
Фенистил капките са противоалергични

Аз мога ли да ги взема без лекарско предписание или трябва консултация? И как се дават?
А друго какво мога да направя освен да спра антибиотика? Rolling Eyes
Цитирай

NL

Мнения: 4 358
Фенистил капките са противоалергични

Аз мога ли да ги взема без лекарско предписание или трябва консултация? И как се дават?
А друго какво мога да направя освен да спра антибиотика? Rolling Eyes

Цитирай

пред компютъра

Мнения: 3 042
Фенистил капките са противоалергични

Аз мога ли да ги взема без лекарско предписание или трябва консултация? И как се дават?
А друго какво мога да направя освен да спра антибиотика? Rolling Eyes


На възраста на която е детенцето ти не бих давала нищо без консултация с лекар.

А като спреш АБ ако бебчето не се е излекувало напълно рискуваш да се усложни състоянието му.

Най-добре е да намериш начин да се посъветваш с лекар, но не по телефона а лично. Било джипито на малката или друг детски лекар.
Лекарят ако сметне, че бебчето не се е излекувало може да смени АБ, щом с настоящият има някакъв проблем.

Пожелавам бързо оздравяване на малката! Peace
Цитирай

NL

Мнения: 4 358
На възраста на която е детенцето ти не бих давала нищо без консултация с лекар.

А като спреш АБ ако бебчето не се е излекувало напълно рискуваш да се усложни състоянието му.

Най-добре е да намериш начин да се посъветваш с лекар, но не по телефона а лично. Било джипито на малката или друг детски лекар.
Лекарят ако сметне, че бебчето не се е излекувало може да смени АБ, щом с настоящият има някакъв проблем.

Пожелавам бързо оздравяване на малката! Peace

Благодаря за съвета  Peace
Педиатъркана ни е и джипи,тя самата постоянно /вече незнам за кой път и звъня защото отбрива се засили/ отхвърля категорично да е от Аб  ooooh! било според нея претопляне и незнам ,ще я водя най вероятно другаде,но няма да и дам повече от антибиотика  Naughty
Цитирай

София

Мнения: 29 961
Говори с педито, или ако не стане - консултация с друг лекар. Възможно е да се получи алергияна реакция спрямо АБ.
Лично аз самата съм алергична към Пеницилин, винаги ме питат при преглед имам ли алергии към нещо. Скоро получих алергия и към Тубоцин.

1вите 2 приема на Аугментин от Дияна завършваха с повръщане. Педито беше готова да го смени. Но проблема при щерката се оказа друг, давах АБ на гладно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора