Колики? Погледнете нещата отблизо. Подходи...

  • 8 612
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 640
Буболина, моите уважения към професора, наистина е специалист в областта си. Няма поливалентни лекари, мисля, че в случая той не е най-подходящия консултант по въпросите за храненето.
Това няма общо с професионализма, едва ли може да ти каже нещо грешно, но според мен няма как да е в крак с всичко, той не е общопрактикуващ педиатър, все пак.

А към Бърди- ми прочети материалите от линковете, нали искаше инфо. И като не ти се занимава- не пиши.

# 76
  • Мнения: 8 585
"А към Бърди- ми прочети материалите от линковете..."
->Малко по-сериозно не би навредило на... ситуацията. Ако искаш да си правиш шеги с някого, аз едва ли съм подходящ "обект".

# 77
  • София, център
  • Мнения: 686
.... Да препоръчваш сгъстяване с такива количества оризово брашно вместо съответното лечебно мляко, извинявай, ти да не искаш да кажеш че те са равни като хранителна стойност  #Crazy


Явно не четете... Хранителността се носи от млякото, оризовото брашно е за сгъстяване и преодоляване на там изброените проблеми...  Хранителността се  повишава с  увеличаване на мл. мляко ( АМ )...

# 78
  • Мнения: 3 042
Понеже виждам, че се пише, че сгъстяването на млякото с оризово брашно е по-добрият вариант при повръщаши бебета от антирефлуксното мляко ще се намеся и аз.
Когато синът ми имаше този проблем съм чела за сгъстяване на млякото с оризово брашно в една книга от времето, когато дъщеря ми беше бебе /1998г/. Тогава не знаех, че съществува антирефлуксно мляко и щях да опитам, но такова оризово брашно не намерих /предполагам е различно от безмлечните оризови каши/. Когато малкият стана на 4м, го захраних с млечна каша. Консистенцията на кашата беше по-гъста от тази, която би се получила при сгъстяването на АМ с оризово брашно. Малкият си я повръщаше така, както си повръщаше и АМ. След това разбрах, че има и антирефлуксни млека и започнах да давам Фризовом. Него не го повръщаше в такива количества както обикновенното АМ  и кашата. А понякога изобщо не повръщаше след хранене, както беше, когато ядеше обикновенно АМ и каша.

Просто споделям как беше при моят син.

# 79
  • Мнения: 988
Адиланд, четем, докторът е написал по-горе че би заместил една мензура АМ с една мензура брашно - освен ако сам не се е изказал погрешно.

Руби, наблюдението ти е вярно, ефективността на сгъстяването на млякото като средство против рефлукс отдавна е оспорена по света.

Да не говорим че за облекчаване на рефлукса в медицината се препорчва хранене често по малко, а не рядко по много (Както е и при възрастните, за бога! именно храненето рядко по много натоварва стомаха, а не обратното.) И тъй като не съм Бърди, който упорито отказва да коментира въпроса за разминаването на съветите му с тези на СЗО, подготвям препратки с конкретни материали по всички спорни въпроси, но ще ми отнеме известно време, предвид че гледам и бебе... Бърди, изобщо в състояние ли сте да се обосновете все пак -  с източници и прочие?

И на мен не ми се занимава с господина, такива има под път и над път, но взех присърце въпроса за налаганата от него дезинформация на майките, затова ще ви предоставя обещания материал, момичета, но ми трябва време.

За непредубедените - погледнете пак постингите му и вижте дали поне на едно място се е обосновал или е отговорил на критиката по конструктивен начин. Всеки глупак може да откаже да коментира.

# 80
  • София, център
  • Мнения: 686
@lala

По всяка вероятност детето има езофагит от гастро-езофагеален рефлукс.
Факта с повръщанията затвърждава това убеждение.
С това се обяснява плача в началото или по време на храненето (болки от първите порции храна). Има обаче много подробности-защо повръща детето, с какво е свързано това, може би трябва един скрининг с УЗ на коремче... това педиатърът Ви го решава.

Аз бих сгъстил НАН с 1-1.5 мезурки оризово брашно, за начало в последният биберон за деня, и след два, три, дена в три биберона през деня. Сменяйте памперса преди хранене, а не след него-повдигането на крачката на нахранено бебе усилва рефлукса. Ако можете да установите към 3 часа интервал ще е добре. Не строго, но колкото повече към 3 часа, толкова по-добре.

Инфакол или Саб-Симплекс намаляват киселинността на стомашното съдържимо и са ценен помощник в борбата с езофагита. Помислете да дадете едно от двете за около седмица успоредно със сгъстяването на млякото. Ще даде резултат...

Повръщанията понякога са израз на алергия към млечни протеини. Гастро-езофагеалният рефлукс->> също. Обилните газове-на лактазен дефицит. Имайте и това пред вид.

Тук не пише за заместване , а за добавяне!

# 81
  • Мнения: 8 585
Никога не съм писал да приготвяме млякото с грешни разреждания.
Към готовото мляко се прибавя една, една и половина мезурка оризово брашно. 1 мезурка е около 4.5-4.7 гр (отрязана с нож).
Фризовом усилва перисталтиката. Освен това се приготвя по особен начин и много често ми се е случвало да се объркват майките и да дават грешни разреждания на АМ. Аз лично не ползвам и не изписвам Фризовом. С оризово брашно, с контрол режима на хранене и с медикаменти (понякога) имаме добър контрол. Не ползвам широко и антирефлуксни млека (като цяло). Личен подход. Необвързващ. В практиката си се ръководя от крайно консервативен подход и от правилото "Изчакването е да знаеш кога трябва да започнеш да действаш".

Друг е въпроса че упорито повръщане може да е симптом на АБКМ или тежък езофагит, или тежък ГЕР. Тогава се действа съответно. И няма да има полза нито от оризово брашно, нито от Фризовом.

# 82
  • Мнения: 8 585
"Руби, наблюдението ти е вярно, ефективността на сгъстяването на млякото като средство против рефлукс отдавна е оспорена по света."
->Антирефлуксните млека да не би да имат същата консистенция, както обикновенното АМ. Ако са по-гъсти, защо са тогава? Щом като сгъстяването било "отречено"?

"за облекчаване на рефлукса в медицината се препорчва хранене често по малко, а не рядко по много..."
->Много спорна теза. Има деца повръщащи упорито и при единият подход, и при другият. Има деца, които ако не се уригват повръщат много по-малко, отколкото ако се уригват (изкуствено, от родителя, имам пред вид). "В медицината" е общо понятие. Много от "статийте" са писани без познаване на реалната, практическа ситуация.

# 83
  • Мнения: 1 866
Сега първо да успокоя разтревожените майки - аз специално първо слушам собствената си интуиция, после изслушвам няколко мнения - на лекари, на приятелки с опит, на баби ако щете- прочитам и това-онова по интернет, че защо не и и да питам Бърди, от още едно мнение глава не боли  Grinning Вие какво си мислите, че майките тука са някакви безмозъчни и наивни същества, които просто така си щракат по Интернет, срещат един Бърди и правят всичко каквото им каже той? Хайде не се вживявайте толкова Stop Както вие така и другите четем. Общо взето в този форум майките са достатъчно интелигентни, поне по мои впечатления.

Така. Иначе не виждам какво толкова е станало, че препоръчал да се сложи оризово брашно. В чужбина педиатрите също го препоръчват от време на време. Въпрос на практика е. Мисля, че няма един единствен метод за справяне с даден проблем. При всяко дете си е индивидуално. Освен това не разбирам също какво толкова се стряскате? В този форум сме майки, които даваме АМ, няма да ни намалее кърмата, нали? И от 1 мезурка оризово брашно нищо няма да му стане на бебето, защо да не се опита? Друг е въпросът, че аз не съм сигурна, че има такова в България. Има оризова каша, ама брашно не видях. Така че не посмях да дам.

И по-конкретно за моя случай, защото питах Бърди. Бебето рева 3 дена от зверски колики. Не можех да го нахраня като хората, изяждаше по 60 гр и пак рев и съответно храненията зачестяваха. Е, направо си беше ужас! И пак си повръщаше и така. Така че честото хранене определено не помагаше. Давах НАН и по едно време започнах определено да мисля, че проблемът беше в млякото, защото от кърмата например не плачеше (имам все още малко кърма и му давам). И така смених марката мляко- взех Аптамил и сложих няколко пъти по 20 капки Еспумизан в шишето. Просто тези капки имах под ръка и затова от тях сложих. Не знам дали са подобни на Саб. Детето започна да се успокоява почти веднага. Още на първото хранене имаше подобрение и след още 2-3 просто все едно нищо не е било и даже и капките ги спрях. Сега си повръща или по-скоро плюе след ядене, но по-малко. Спокоен е и разредихме храненията също на най-малко 3 часови интервали. Между другото Аптамила е по-гъсто мляко от Нан, наложи се да разширим дупката на биберона. Това е.

Благодаря на Бърди за съветите, мисля, че той се опитва да помогне и аз лично намирам логика в нещата, които казва. Въпрос на преценка на всеки е дали да го послуша или не. Аз направих нещо като микс между това което ми каза педиатъра, Бърди и собствената си майчина интуиция. 

# 84
  • София, център
  • Мнения: 686


Благодаря на Бърди за съветите, мисля, че той се опитва да помогне и аз лично намирам логика в нещата, които казва. Въпрос на преценка на всеки е дали да го послуша или не. .............. нещо като микс между това което ми каза педиатъра, Бърди и собствената си майчина интуиция. 


[/quote]

 newsm10

# 85
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Вие какво си мислите, че майките тука са някакви безмозъчни и наивни същества


Май темата е време да се заключи!Започват да се пишат грозни думи, съчинени по неверно измислени упреци!

# 86
  • Мнения: 988

Аз бих направил следното:
*бих извадил Фризовом, но в същото време бих го заместил с една мезурка оризово брашно във вечерният биберон за начало. Ако детето го пие без проблем от вторият ден бих сложил в още два биберона по една мезурка.

Тук пише за заместване, Ади мила, чия е грешката - не знам.

Няма да имам време да приготвя постинг с точните цитати и преводи, както исках, затова предлагам източници:

http://www.askdrsears.com/html/0/T000100.asp#T031009 - Сайт списван от педиатри, информация за честотата на хранене с АМ и количествата - препоръки да се храни по-често по малко.

http://www.who.int/nutrition/topics/exclusive_breastfeeding/en/index.html - СЗО препоръчва хранене на поискване, цитирам "Когато  и колкото бебето пожелае, денем и нощем" - нищо общо с "неписаното правило" да не се храни, нито кърми, на интервал по-малък от два часа, предложено от Бърди в първия му постинг по темата.

http://www.reflux.org/reflux/webdoc01.nsf/(vwWebPage)/Thicken.htm?OpenDocument
Сайт посветен на рефлукса, на конкретната страница пише доводи както за, така и против сгъстяването на храната - може и Бърди да се пообразова оттам.

Аз приключвам участието си в темата.



Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 18:12 от mama meca

# 87
  • Мнения: 8 585
Пак не сте разбрали добре.
Има се пред вид да спрете Фризовом.
По принцип Фризовом се използва като добавка към АМ. В такъв случай просто изваждате Фризовом от сместа, приготвяте по нормален начин АМ и добавяте една мезурка оризово брашно към вече правилно приготвеното мляко.

@Биляна
Темата аз я започнах. Не виждам защо друг ще има желание да я
"заключва".

# 88
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
@Биляна
Темата аз я започнах. Не виждам защо друг ще има желание да я
"заключва".
Бърди, нямах лош умисъл в постинга си към темата ти.Разбрахмете какво искаш да кажеш и си казахме мнението.Но някои постинги наистина започват да звучат грозно и темата се измести много.Няма смисъл от спорове просто.
 Виж, един път и аз да "говоря" с теб нормално! Simple Smile

# 89
  • Мнения: 8 585
Мен лично изобщо не ми пречи.
Аз изобщо не се влияя толкова от стила на казаното. Най-много да стана по-хаплив.
С радост чета всички мнения. И вземам много неща пред вид.
И да не забравяме-майката е също човек, когато има предпочитания, изисквания, нежелание за това или онова. За мен правата на майката=на тези на детето.

Общи условия

Активация на акаунт