Да давам ли капки за хрема?

  • 536
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 184
Здравейте момичета. Пипнах един вирус и вече втори ден ме мъчи една лоша хрема с главоболие. Но от снощи забелязах, че и на бебчо /2 месеца/ нослето също е започнало да тече. Вчера бях на лекар и ми изписаха лекарства, които са съвместими с кърменето. Въпроса ми е да започна ли да давам на сина ми капки против хремата или той достатъчно се лекува от моите лекарства в кърмата. Ще се радвам да споделите мненията си.

# 1
  • Мнения: 2 019
аз бих му дала

# 2
  • Мнения: 1 866
Аз не бих дала капки за хрема дори и да не кърмех. Особено пък на толкова малко бебче. Нали знаеш, че хремата с лекарство се лекува за 7 дена, а без лекарство за една седмица.   Grinning Само за кашлица следи...Поне аз така правя.

# 3
  • Мнения: 599
Не се слагат капки на такова малко бебче  Naughty Можеш да накапваш малко физиологичен разтвор в нослето, по 1-2 капки. Винаги се допитвай до джипито си първо  Peace

# 4
  • Мнения: 3 042
А ти знаешли кой капки са подходящи за бебе на 2м!!??

Щом педито не е изписало някакви лекарсва или в случая капки не давай нищо на бебето.

Ако нослето му тече му го промивай с физиологичен разтвор преди всяко хранене. Ако хремата се засили или бебчо започне да кашля го заведи при педито да го прегледа и то ще ти каже как да процедираш по-нататък.

# 5
  • Мнения: 102
Можеш да му впръскваш морска вода Sterimar, продава се в аптеките и става както за теб, така и за него.

# 6
  • Мнения: 75
Непременно му впръскай физиологичен разтвор или Стеримар. Иначе капки могат да се дават, даже и Виброцил може (не че ти го препоръчвам!). Ако имаш вяра на преценката на лекаря, който ти е изписал лекарствата, следвай инструкциите му. За сравнение, и моето бебе беше на кърма, но на 2 месеца влязохме болница и всичко започна от едната хрема...

# 7
  • Мнения: 3 042
Иначе капки могат да се дават, даже и Виброцил може (не че ти го препоръчвам!).

Виброила се използва при деца над 6м, освен ако лекар не прецени друго /но едва ли/. Обикновенно се изписват капки Коларгол на бебетата /но пак от лекар!/.

# 8
  • Мнения: 599
Иначе капки могат да се дават, даже и Виброцил може (не че ти го препоръчвам!).

Виброила се използва при деца над 6м, освен ако лекар не прецени друго /но едва ли/. Обикновенно се изписват капки Коларгол на бебетата /но пак от лекар!/.
Точно така.  Ако бебето не може да суче от запушен нос, може и адреналинови капки, които пак се предписват от лекар и се приготвят в аптеката и се накапват преди кърмене, но стига подробности, ако има проблем, търсете педиатъра  Peace

# 9
  • Мнения: 1 184
Благодаря ви момичета за мненията. Вече сме по-добре и двамата без да давам нищо на бебчо. Капките са Фенистил и са предписани от педиатъра ни, но аз не съм много превърженичка на даването на лекарства веднага като бебо кихне. Но от друга страна съм чела някъде, че ако болеста не се лекува на време може да стане хронична. Та затова исках да се консултирам с вас.
Благодаря отново.

Общи условия

Активация на акаунт