ОББ или ПИБ?

  • 1 101
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 022
Това е въпросът?

Коя банка има по-добри условия за теглене на жилищен (ипотечен) кредит?
Интересува ме всичко!

# 1
  • Мнения: 106
иди и питай на място. условията, които се обявяват по сайтовете са едно, но се решава за всеки случай поотделно. могат да се получат най-разнообразни резултати в зависимост от това, какво ти предлагаш като обезпечение на кредита. това включва както жилището, върху което ще се прави ипотека, така и доходи, трудов договор или не, собствени фирми и т.н. много неща са.

# 2
# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
от двете посочени банки ние бяхме по-доволни от офертата на ПИБ, но в нашия случай не ни беше много от полза.

# 4
  • Мнения: 3 818
Не ходи в ОББ, избери си друга банка. На мен всичките ми финансови взаимоотношения са с нея, вкл. ипотечен кредит, е, сигурно няма по-тромава и неприятна система.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271

 newsm10 ,ние  плащаме камера към ОББ и изобщо не ми харесва системата им на работа и обслужването на клиенти

# 6
# 7
  • Мнения: 552
Още един глас за ПИБ  Peace

# 8
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
ако условията са еднакви - ПИБ  newsm10

# 9
  • Мнения: 3 248
Ако все още имаш някакви съмнения ( hahaha) - ПИБ! Peace

# 10
  • Мнения: 408
Като банков служител ще подкрепя ПИБ-имат по-ниски изисквания за доход. Т.е. могат да ви отпуснат по-голям размер на кредита. Едни приятели искаха да си вземат кредит от банката, в която работя, защото лихвата беше най-ниска, обаче можехме да им отпуснем 19000 за 20г., а в ПИБ взеха 25 000 за 10г. В ПИБ имат много добри оферти за държавни служители. Проучете внимателно условията и ги сравнете.

# 11
  • Мнения: 46 488
Много съм доволна от ОББ, теглили сме 1 Ипотечен и 2 Потребителски, от известно време смениха системата и става много бързо, не като преди.

Какви са условията в ПИБ за доказване на доходи, колко месеца назад искат?

# 12
# 13
  • Мнения: X
Виж www.moitepari.bg - и се порови внимателно в сравненията. Виж хубаво общия процент, респ. издръжката на кредита. ЗАЩОТО ВИНАГИ ИМА УЛОВКИ!!!

Общи условия

Активация на акаунт