Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 4 септ. 2006, 16:05 ч.
  • Преглеждания  426  Мнения  10  Онлайн  1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 546
На малкия ми син му предстои планова операция в Пирогов. От там ни изпратиха при личната лекарка с талон на който е написано какви изследвания и консултации да му се направят. Тя обаче ни заяви че няма да му пусне изследвания и няма да му даде направления за специалисти защото това се правело от болницата. Кой е прав? Не искам да влизам в разправии с болницата, а и няма с кой.

Реклама
# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 312
Права е да ти откаже. Редно е при постъпване в болницата да му направят изследванията там.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 160
Има подобен въпрос в сайта на ЗК. Точно така както ти е писала Венера е и отговорът им - болницата трябва да направи всички необходими изследвания преди операцията.

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 546
Има подобен въпрос в сайта на ЗК. Точно така както ти е писала Венера е и отговорът им - болницата трябва да направи всички необходими изследвания преди операцията.

Би ли ми изпратила линк? Защото сега говорих със здравната каса и според тях личната ги прави.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 071
На Калина, преди да я оперират в Пирогов, пуснахме всички необходими изследвания чрез педиатърката и не е имало никакви проблеми от нейна страна. Само за изследването за алергии ни дадоха талон от Пирогов.

# 5
  • Видин
  • Мнения: 2 657
Мен като ме оперираха февруари от болницата ме пратиха при ли4ния за изследванията,Оба4е,той ми каза,4е не може да ми пусне вси4ки изследвания и 4е за някой трябва да си платя Rolling EyesСлед което се обади на завеждащ ''хирургия''и малко го посмъмри,като му каза,4е по новия рамков договор те са длъжни да ми пуснат вси4ки изследвания и 4е той лесно ще ми ги пусне,но и те принципно трябва да ми направят-та следователно ще бъдат глобени и двамата.та си отидох в болницата и там си ми ги правиха ден преди операцията Wink

п.п.малко объркано го написах-дано сте ме разбрали.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 160
Има подобен въпрос в сайта на ЗК. Точно така както ти е писала Венера е и отговорът им - болницата трябва да направи всички необходими изследвания преди операцията.

Би ли ми изпратила линк? Защото сега говорих със здравната каса и според тях личната ги прави.
Ето това е линка:http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=740
Това е страницата на НЗОК, раздел on-line консултации - въпроси и отговори. Самия въпрос и отговор е на страница 17, зададен е от Мария Георгиева.Копирам ти въпроса и отговора:
"Направления от: Maria Georgieva  - 2006-07-27 23:57:06 ;
Налага ми се да постъпя на оперативно лечение в болница, откъдето се изисква да имам 2 направления от личния ми лекар за консултация с анестезиолог и кардиолог. Личната лекарка ми отказа направленията , тъй като те били свършили и няма да има такива до края на м. август. Бихте ли ми казали каква е процедурата ако нямам тези направления при постъпването ми в болницата. Мога ли да си заплатя тези консултации.
Отговор от: НЗОК - 2006-07-28 15:23:49 ;
Уважаема г-жо, при постъпване за планов прием в болнично лечебно заведение и при необходимост от оперативно лечение, болничното лечебно заведение е задължено да проведе всички необходими предоперативни изследвания и консултации (когато те не са проведени в извънболничната помощ). При прием по клинична пътека, ако не сте освободени от потребителска такса за болничен престой (съгласно Приложение №14 към НРД 2006 Списък със заболявания, освобождаващи здравноосигурените лица от потребителска такса по чл.37, ал.1 от ЗЗО), следва да заплатите само 2% от минималната работна заплата за страната (т.е. - 3,60 лв.) за броя дни, които сте се лекували в болничното заведение (но не за повече от 10 дни годишно). "

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 546
...(когато те не са проведени в извънболничната помощ).


Ето това е проблема.  Аз го разбирам така: По принцип се провеждат в извънболничната помощ и само ако има основателна причина да не са проведени се провеждат в болницата.
Само че нас ни искат там в деня на операцията и чак тогава ще срещна лекарката която ще го оперира така че няма кой да ни приеме по-рано за да ни прави изследвания.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 160
Щом личната така или иначе не иска да Ви направи изследванията, то реално те няма да са направени и в болницата ще трябва да ви ги направят. Имаше и друг подобен въпрос, в който отговор липсваше това "ако не са направени", но беше с по-стара дата и не се рових, но ще го потърся сега и ако го открия ще ти го пратя.

# 9
  • софия
  • Мнения: 7 282
по принцип се правят в болницата.
НО и джипката ти е за убиване, защото в случая става въпрос за дете- направленията за деца нали са без ограничения- т.е. би могла при желание да ти пусне талон за кл.лаборатория.
При всяко положение няма да ви върнат от Пирогов и без изследвания.
Бързо възстановяване!

# 10
  • софия
  • Мнения: 240
по принцип се правят в болницата,но има и такива които не се поемат от НЗОК,така,че щом ви искат в деня на операцията личната трябва да ви ги направи

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт