Уроци за бази данни - откъде?

  • 1 062
  • 5
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Знаете ли къде в Интернет пространството могат да се открият уроци за бази данни? Но не за Access, а изобщи за базите.
Търсих в уроци.нет-няма, чичко Гугъл също не се оказа добър помощник.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 212
тук

Значи виж много неща има, но зависи дали имаш претенции да е на бг език, ако не - пишеш database tutorial примерно в google и излизат много...ако ти трябва да е на бълграски, така общо за база данни е малко абстрактно, но например MySQL можеш да напишеш и да искаш резултати на български, това е единия вариант, но за да пробваш действително нещата ще ти трябва да имаш инсталиран SQL sеrver и прогрма за опериране с базите данни...Дано да съм ти била полезна!

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ще трябва да е на бг. Трябва ми не за мен, а човекът хич го няма с английския. Ще пробвам с търсачката по упътванията ти. Благодаря!

# 3
  • Мнения: 2 212
В такъв случай дай ми мейл примерно твой, може и на ЛС и ще ти пратя лекциите ми по бази данни от уни-то, на бг са, .pdf файл, ако намеря и други материали ще ти пратя Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 178
Първо "Бази данни" не е много точно понятие, виж "Бази от данни" е друга работа ..
Второ това е страшно широко понятие, какво точно му трябва
 -проектиране
 - SQL заявки
 - сървъри и управление на потоците, администриране ????

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Някакво начално запознаване с всички тези неща. Основни понятия и др.п.. Нещо като начална компютрна грамотност, ама за база от данни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт