Запушена канализация

  • 3 861
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте!
От близо седмица мивката ми е запушена. Убедена съм, че един пластмасов предмет, попаднал вътре, е запушил канализацията и водата не се стича както трябва. Въпроса ми е как да разложа това тяло? Опитах със сода каустик, кислол, Мистър Мусколо и какви ли не още препарати, но не става.
Случвало ли Ви се е и на вас? Как да се справя с проблема?
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 002
имахме такъв проблем ( че и по-голям от твоя ) след ремонта - бяха попаднали разни строителни отпадъци в канала , преди да се сложи мивката .
обадихме се на 1 фирма ( от в-к 24 часа )  и за 5 минути и 25-30 лева го оправиха

# 2
Не съм от голям град и тук няма такива фирми. Но все пак няма ли киселина или препарат, разлагащ пластмаса?  Confused

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Тръбите на каналите не са ли и те от пластмаса? Какво би станало с тях ако сложиш такъв препарат? Не че знам какъв де. Не може ли да се развие сифона под мивката и така да се извади предмета?

# 4
С развиване на сифона под мивката не става, предмета не е заседнал там, а в тръбите, които свързват мивката ни с общата канализация (живея в блок). Тези тръби не са пластмасови (май са железни), тъй че опасност за тях няма. Ако не намеря препарат или киселина, разяздаща пластмаса, единствения вариант е да изкъртя стената и да срежа тръбите, а нямам необходимите средства и време. Разведена съм, което също е пречка да отстраня предмета по агресивния начин.
А за всичкото това е виновен малкия ми палавник, сигурна съм  #Cussing out #Crazy

# 5
  • Мнения: 6 155
А защо не викнеш водопроводчик? Thinking

# 6
Викнах, той ми обясни къде точно е заседнала играчката. Каза, че ако не разложа предмета с някакъв разтвор, да го викна да кърти  Confused
Мъчих се, мъчих, но не се сетих за някой химик в града, който да познавам и да попитам  newsm78 Затова питам тук, но...  Sad

# 7
Много скъпо ще излезе с разлагане на пластмасата. Много от тях(пластмасите) са устойчиви на разтворители. Най-ефективен е тетрахлоретана, но не се среща на свободно. От свободната продажба най-ефективен е ацетона.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
А с някаква дълга тел не става ли да бутнеш парчето и да замине?
Има такива специални пружини с дръжка за да се върти - с тях вадихме строителни отпадъци след ремонта и не се наложи къртене.

# 9
С развиване на сифона под мивката не става, предмета не е заседнал там, а в тръбите, които свързват мивката ни с общата канализация (живея в блок). Тези тръби не са пластмасови (май са железни), тъй че опасност за тях няма. Ако не намеря препарат или киселина, разяздаща пластмаса, единствения вариант е да изкъртя стената и да срежа тръбите, а нямам необходимите средства и време. Разведена съм, което също е пречка да отстраня предмета по агресивния начин.
А за всичкото това е виновен малкия ми палавник, сигурна съм  #Cussing out #Crazy

Сега загрях, значи предмета е минал през сифона!!!
Със сигурност не е пластмаса, това са отложени мазнини или други органични полипи. Използвай малко по-упорито сода каустик, сипи и изчакай повече от час, промивай след това с топла вода.

# 10
  • Мнения: 545
ако е много и е това, което предполагам, ще ти трябва сериозна помощ от строители - не можеш да разчиташ на разтворители ако е повече като количество и е по-далеч от входа на канала. рискуваш и да го залепиш, като тогава просто ще е като пломбирано...

съвета за изчакването е резонен... опитай по-настоятелно, самата пластмаса може да е оплетена с органични отпадъци - през дупката на мивката не може да се натика нищо толкова голямо което не може да се заобиколи.

еди

# 11
  • Мнения: 1 002
не разчитай да разложиш пластмасата ..
по принцип се отпушва като се пуска вода под силно налягане и то избутва заседналото тяло ,
има май и други варианти - с нещо дълго да се рови и не знам какво ..
потърси някой специалист , явно този водопроводчик не разбира достатъчно

# 12
За избутване да не говорим. Преди да се свърже с общата канализация, тръбата се стеснява. Ако го нямаше това стеснение, играчката нямаше да заседне. Да я сръчкам играчката с тел също не става - има твърде много извивки по тръбите, докато стигна до стеснението.
Единственото безболезно решение засега остава разлагането. Къде мога да намеря тетрахлоретан?  newsm78 Thinking Confused

Общи условия

Активация на акаунт