Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 септ. 2006, 02:26 ч.

Кога най-рано може да се извадят сливиците?

• 1 182
  • 18
  •   1
Отговори
  • Берковица
Ей това се чудя!!! Някои от вас знаят, че сина ми е с Муковисцедоза?

но когато боледува всичко започва от сливиците. Ако не реагирам на време може и да стигне до бронхит. Всичко обаче започва от сливиците! До гуша ми дойде вече. Не знам какво да правя а не може всеки месец АБ заради сливиците. С хомеопатия не става (в Монтана няма свестен хомеопат). В момента той е на 3 годинки и аз все си мисля, че състоянието му значително ще се подобри ако махнем сливиците. Гърлото и сливиците са постоянно зачервени и уголемени. Детето не може да се храни нормално. Правили сме микробиология скоро и всичко е ок.
Кажете си мнението моля и всъщност каквото знаете по въпроса.

п.п. И друго си мисля... има ли вероятност като се извадят сливиците да започне с бронхити?

# 1
  • Бургас
 най- рано на три години , макар че в определени случаи и по- рано големият ми беше с непрекъснати гнойни ангини исках да му ги извадя по- рано по преценка на педиатрите един специалист УНГ ме разколеба и така отложихме операцията оперирах го на 5 години защото получи възпаление на тазобедрената става от честото каране на ангини и до ден днешен се ядосвам че послушах онзи специалист ако бях го оперирала на три години нямаше да получи артрит

# 2
  • Стара Загора
Здравейте, дъщеря ми беше на 2 год. когато започна често да боледува, налагаше се по 2 пъти в месеца да пием АБ след което мои познати ми препоръчаха да отидем на УНГ той каза че имаме уголемена трета сливица и се налага да я хирургическа намеса но не по рано от навършване на 3 г и така и стана.Махнахме третата сливица но какво се случи след това започна отново да боледува често /Бронхити/ и така отминаха още две години и в момента сме с АСМА и продължаваме да кашлим.Моля те обърни ВНИМАНИЕ на детето си да не се случи нещо като при моето!

# 3
  • София
Повечето специалисти УНГ днес отричат премахването на сливиците като метод за справянето с честото боледуване на децата. Трябва да се направи изследване, да се види дали третата сливица не е уголемена, дали не създава проблем и едва тогава по преценка на лекаря се отстранява.
Премахването на сливиците отваря дихателните пътища и те стават много по-уязвими, вследствие на което децата правят алергии, алергични астми и др. такива неприятни неща.

Потърси добър лекар УНГ за консултация. Но не избързвай с ваденето на сливици.

# 4
  • Дупница
Ние също ще вадим третата сливица ,но  ни предупредиха след навършване на три години към края на септември.Мен също ме е страх по този въприс ,защото педиатъркатани ни предупреди от същите последици.В четвъртък сме на преглед при Улевинов и (ще видим какво е състоянието до момента и дали е наложително вадането.Иначе при нас третата сливица оказва влияние на говора и дишането през ноща иначе гнойни ангини не прива , а по принцип и другите две сливици са доста големи ,но не се налага вадене.

# 5
  • Берковица
Ето какво забравих да спомена- Светли също е с трета сливица. Както по-горе съм писала постоянно го боли и сливиците са уголемени и червени. Постоянно е с лош дъх. Като направим курс с АБ и за една седмица няма лош дъх няма болки - нищо. После всичко започва от начало.
Много ме притеснява да не стане така, че като махнем сливиците всички инфекции да преминат в дробовете му.

Моля някой от пишештите в форума лекари ако иска да изкаже мнението си.

# 6
При нас имаше същия проблем - чести ангини, АБ през месец, лош дъх, стоене с отворена уста и хъркане нощем...Всичко това е от голяма трета сливица. Едвам дочакахме Симона да стане на 3 год. и я оперирахме. При нас операцията мина по възможно най-тежкия начин - с кръвоизлив и усложнение...не искам да си спомням какво преживяхме тогава. Но сега да чукна на дърво детето е добре, дори преболедува една вирусна инфекция без АБ, което до момента не се е случвало...Така че моя съвет е да махнете само третата сливица. Другите две сливици наистина имат някаква защитна роля и е добре да се опитате да ги запазите или поне да ги махнете ако се установи че и те са болни, но към 6-7 год. Определено ще се справите с лошия дъх, хъркането и честите инфекции..но за съжаление винаги е възможно третата сливица пак да израсне ...Не е лесно решението, но въпреки тежката при нас операция аз смятам че постъпихме правилно - просто детето си смени и говора, храни се добре и общото му състояние е ОК.

# 7
  • Берковица
Значи има възможност да се махне само третата сливица? Ако наистина може и така мисля, че ще се реша по-лесно. Иначе всички сливици да махнем не смея нещо.

# 8
  • вече и в други градове

спокойно можете да махнете само третата сливица Laughing Laughing
 след това обаче трябва да следите да не рецидивира т.е. да порастне отново #Cussing out #Cussing out - случва се понякога и тогава операцията се повтаря. #2gunfire

моя съвет е махнете само третата сливица и после си намери свестен хомеопат/ по възможност/ newsm78 #Crazy

# 9
  • ВАРНА
на сина ми му извадихме всички сливици(общо 3) когато беше на 4 години...по преценка на лекаря,който каза,че сливиците са атрофирали и не вършат никаква работа...правеше много ангини(9 за последната година)...операцията мина добре...сега е на 8 години...за 4 години е боледувал много рядко...като само един път е пил АБ

# 10
Не мисля ,че сливиците трябва да се махат. Ей хора след като природата е помислила за всичко това значи трябва да ги има , та те са първата преграда и сигнал , че нещо става. От лекар знам ,че сливиците са свързани със доста органи и ако се махнат не било добре за много важни процеси протичащи в организма ни . Всички имат трета сливица ,но при някои тя е уголемена. Според мен проблема е в имунитета. Потърсете добър хомеопат , той може да Ви помогне със свиването на третата сливица , както и с честото боледуване. Със сигурност това е начина / имам доста познати с подобен проблем / хомеопатията прави чудеса. Стига с тия антибиотици и махане на сливици.

# 11
  • Велико Търново
В Монтана идва един път седмично класически хомеопат - д-р Атанасова. Тел и е 0887861318. Работи в някакво ДКЦ, но не знам в кое.

# 12
  • Берковица
В Монтана идва един път седмично класически хомеопат - д-р Атанасова. Тел и е 0887861318. Работи в някакво ДКЦ, но не знам в кое.
Не знаех за тази лекарка. А ти знаеш ли дали работи с касата? В смисъл приема ли с направление? А иначе имаш ли лични впечатления от нея?
Иначе в Монтана аз познавам само двама"хомеопати" и от двамата нищо ама НИЩО не става! Единия ми вкара детето в болница след хипер реакция към едни от бонбонките.

# 13
А при Вилдерасов ходи ли? Не е хомеопат, но е печен Peace

# 14
  • Берковица
Никол а кой е Вилдерасов? Питах мъжа ми и той не го знае.  Ако е УНГ специалист със  сигурност не го знам. Нашата лична само при Цветкова ни изпраща. Добри думи ли имаш да ми кажеш за него?

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт