Кога най-рано може да се извадят сливиците?

  • 2 658
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Ей това се чудя!!! Някои от вас знаят, че сина ми е с Муковисцедоза?

но когато боледува всичко започва от сливиците. Ако не реагирам на време може и да стигне до бронхит. Всичко обаче започва от сливиците! До гуша ми дойде вече. Не знам какво да правя а не може всеки месец АБ заради сливиците. С хомеопатия не става (в Монтана няма свестен хомеопат). В момента той е на 3 годинки и аз все си мисля, че състоянието му значително ще се подобри ако махнем сливиците. Гърлото и сливиците са постоянно зачервени и уголемени. Детето не може да се храни нормално. Правили сме микробиология скоро и всичко е ок.
Кажете си мнението моля и всъщност каквото знаете по въпроса.


п.п. И друго си мисля... има ли вероятност като се извадят сливиците да започне с бронхити?

# 1
  • Мнения: 666
 най- рано на три години , макар че в определени случаи и по- рано големият ми беше с непрекъснати гнойни ангини исках да му ги извадя по- рано по преценка на педиатрите един специалист УНГ ме разколеба и така отложихме операцията оперирах го на 5 години защото получи възпаление на тазобедрената става от честото каране на ангини и до ден днешен се ядосвам че послушах онзи специалист ако бях го оперирала на три години нямаше да получи артрит

# 2
  • Мнения: 8
Здравейте, дъщеря ми беше на 2 год. когато започна често да боледува, налагаше се по 2 пъти в месеца да пием АБ след което мои познати ми препоръчаха да отидем на УНГ той каза че имаме уголемена трета сливица и се налага да я хирургическа намеса но не по рано от навършване на 3 г и така и стана.Махнахме третата сливица но какво се случи след това започна отново да боледува често /Бронхити/ и така отминаха още две години и в момента сме с АСМА и продължаваме да кашлим.Моля те обърни ВНИМАНИЕ на детето си да не се случи нещо като при моето!

# 3
  • Мнения: 479
Повечето специалисти УНГ днес отричат премахването на сливиците като метод за справянето с честото боледуване на децата. Трябва да се направи изследване, да се види дали третата сливица не е уголемена, дали не създава проблем и едва тогава по преценка на лекаря се отстранява.
Премахването на сливиците отваря дихателните пътища и те стават много по-уязвими, вследствие на което децата правят алергии, алергични астми и др. такива неприятни неща.

Потърси добър лекар УНГ за консултация. Но не избързвай с ваденето на сливици.

 

# 4
  • Мнения: 329
Ние също ще вадим третата сливица ,но  ни предупредиха след навършване на три години към края на септември.Мен също ме е страх по този въприс ,защото педиатъркатани ни предупреди от същите последици.В четвъртък сме на преглед при Улевинов и (ще видим какво е състоянието до момента и дали е наложително вадането.Иначе при нас третата сливица оказва влияние на говора и дишането през ноща иначе гнойни ангини не прива , а по принцип и другите две сливици са доста големи ,но не се налага вадене.

# 5
  • Мнения: 1 858
Ето какво забравих да спомена- Светли също е с трета сливица. Както по-горе съм писала постоянно го боли и сливиците са уголемени и червени. Постоянно е с лош дъх. Като направим курс с АБ и за една седмица няма лош дъх няма болки - нищо. После всичко започва от начало.
Много ме притеснява да не стане така, че като махнем сливиците всички инфекции да преминат в дробовете му.

Моля някой от пишештите в форума лекари ако иска да изкаже мнението си.

# 6
  • Мнения: 421
При нас имаше същия проблем - чести ангини, АБ през месец, лош дъх, стоене с отворена уста и хъркане нощем...Всичко това е от голяма трета сливица. Едвам дочакахме Симона да стане на 3 год. и я оперирахме. При нас операцията мина по възможно най-тежкия начин - с кръвоизлив и усложнение...не искам да си спомням какво преживяхме тогава. Но сега да чукна на дърво детето е добре, дори преболедува една вирусна инфекция без АБ, което до момента не се е случвало...Така че моя съвет е да махнете само третата сливица. Другите две сливици наистина имат някаква защитна роля и е добре да се опитате да ги запазите или поне да ги махнете ако се установи че и те са болни, но към 6-7 год. Определено ще се справите с лошия дъх, хъркането и честите инфекции..но за съжаление винаги е възможно третата сливица пак да израсне ...Не е лесно решението, но въпреки тежката при нас операция аз смятам че постъпихме правилно - просто детето си смени и говора, храни се добре и общото му състояние е ОК.

# 7
  • Мнения: 1 858
Значи има възможност да се махне само третата сливица? Ако наистина може и така мисля, че ще се реша по-лесно. Иначе всички сливици да махнем не смея нещо.

# 8
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

 спокойно можете да махнете само третата сливица Laughing Laughing
 след това обаче трябва да следите да не рецидивира т.е. да порастне отново #Cussing out #Cussing out - случва се понякога и тогава операцията се повтаря. #2gunfire

 моя съвет е махнете само третата сливица и после си намери свестен хомеопат/ по възможност/ newsm78 #Crazy

# 9
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
на сина ми му извадихме всички сливици(общо 3) когато беше на 4 години...по преценка на лекаря,който каза,че сливиците са атрофирали и не вършат никаква работа...правеше много ангини(9 за последната година)...операцията мина добре...сега е на 8 години...за 4 години е боледувал много рядко...като само един път е пил АБ

# 10
Не мисля ,че сливиците трябва да се махат. Ей хора след като природата е помислила за всичко това значи трябва да ги има , та те са първата преграда и сигнал , че нещо става. От лекар знам ,че сливиците са свързани със доста органи и ако се махнат не било добре за много важни процеси протичащи в организма ни . Всички имат трета сливица ,но при някои тя е уголемена. Според мен проблема е в имунитета. Потърсете добър хомеопат , той може да Ви помогне със свиването на третата сливица , както и с честото боледуване. Със сигурност това е начина / имам доста познати с подобен проблем / хомеопатията прави чудеса. Стига с тия антибиотици и махане на сливици.

# 11
  • Мнения: 326
В Монтана идва един път седмично класически хомеопат - д-р Атанасова. Тел и е 0887861318. Работи в някакво ДКЦ, но не знам в кое.

# 12
  • Мнения: 1 858
В Монтана идва един път седмично класически хомеопат - д-р Атанасова. Тел и е 0887861318. Работи в някакво ДКЦ, но не знам в кое.
Не знаех за тази лекарка. А ти знаеш ли дали работи с касата? В смисъл приема ли с направление? А иначе имаш ли лични впечатления от нея?
Иначе в Монтана аз познавам само двама"хомеопати" и от двамата нищо ама НИЩО не става! Единия ми вкара детето в болница след хипер реакция към едни от бонбонките.

# 13
  • Мнения: 46 434
А при Вилдерасов ходи ли? Не е хомеопат, но е печен Peace

# 14
  • Мнения: 1 858
Никол а кой е Вилдерасов? Питах мъжа ми и той не го знае.  Ако е УНГ специалист със  сигурност не го знам. Нашата лична само при Цветкова ни изпраща. Добри думи ли имаш да ми кажеш за него?

Общи условия

Активация на акаунт