Хей,шофьорки,как усвоихте паркирането?

  • 16 277
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 511
Практика,практика и пак практика...

Смелост му е майката, хора. Е, естествено, тя се добива с практика. Цяла година, след като взех книжка, най-големия ми стрес беше да карам колата...
...а аз имах такъв стрес като стигна табела СОФИЯ.Направо ми се изправяше косата и по половин час обикалях като ку-ку,за да паркирам нормално.
Но вече с годините стаж зад волана всичко е въпрос на навик,добра преценка и самоувереност!
Успех на всички,които имат желание да бъдат добри и акуратни шофьори!   bouquet

# 61
  • Мнения: 677
А защо жените не могат да паркират?Защото всички мъже ги лъжат,че ей това ,са 25 см..

# 62
  • Мнения: 6 992
Карам само когато и мъжа ми е до мен в колата, а той непрекъснато ми дудне "Сега този защо го засече", "ето тук не се огледа, ако идваше някой - незнам си от къде, те удари", "До кога ще караш за този автобус, спри да взема да се кача на него - може по-бързо да стигна" Sad
Снощи чудейки се какво да измисли да мърмори започна да ме мъмри за мигачите - давала съм безсмислени мигачи  Crazy "От това островче може да се кара само надясно, за какво си се размигала сега с този мигач, всички разбраха че жена кара, от 100км си личи"  #Cussing out
Убива ми всякакво желание, не срещам никакво поощрение, само мърморене и колкото повече "опит" добивам, толкова повече глупости измисля, за които да ми мърмори Sad Имам чувството, че все по-зле карам
И инструкторът, и баща ми са същите - с тия саркастични забележки ми убиха всякакво желание да се науча, което в началото беше огромно Cry

# 63
  • Мнения: 4 406


И инструкторът, и баща ми са същите - с тия саркастични забележки ми убиха всякакво желание да се науча, което в началото беше огромно Cry
от такива" помощници " полза няма- по- добре сама в колата !
няколко курса с мъжа ми завършваха с истерии , рев и почти нервни кризи от моя страна именно заради забележки
ами наревах се и седнах сама, запалих колата и обиколих града, какво като карам само на втора и трета, паркирах се както аз сметнах за добре и така нататък.
и сега , когато карам аз, мъжлето седи на задната седалка и мълчи в името на семейното щастие  Laughing

# 64
  • Мнения: 4 406
а за паркирането- застанах на паркинга и гледах другите как го правят- това много помага- отвън виждам маневрите добре

# 65
  • Мнения: 338
Ооо паркирането ми е голям зор цялата се испотявам но имам време от скоро съм шофйорка newsm01

# 66
  • Мнения: 1 226
В началото, ми казваха, че спирам, като арабка в пустиня, но на мен не ми пукаше.Колкото повече караш, толкова по-бързо се научаваш. travel

# 67
  • Мнения: 1 187
Едно време имаше едно хубаво занимание на курсовете - ПОЛИГОН! Не знам кой безумец го отмени ooooh! Паркирам като в аптека Laughing

Мда,имаше!И седмица след като взех книжка го отмениха.. Crazy Но истината е че там се научаваш на всичко,и координация,и габарити на колата.Аз съм ходила и късно вечер да се упражнявам на фарове.
От 10г имам книжка,от които 4-5 постоянно каране.
Деска бъди по уверена,от паниране се правят най-глупавите грешки!И по-добре не си слагай лепенка "триъгълник"-никой не те знае кога си взела книжка!А и често останалите шоф.се отнасят с пренебрежение към новаците и ги поставят в рискови ситуации..
И няма значение къде си шофирала до сега!Това е все едно да можеш да караш колело само във вторник и петък.. Joy

# 68
  • Мнения: 1 612
Практика и пак практика!  Wink

# 69
  • София
  • Мнения: 2 671
Полигонът му е цаката! При нас имаше сума задължителни часове на курса и си заслужаваха усилията.

# 70
  • София
  • Мнения: 154
ох, много трудна работа! Уча се, пък дано някой ден се науча Embarassed

# 71
  • Мнения: 1 418
Първо на полигон се учих,след което по улиците.Като няма кой да ти паркира колата,волю неволю ще се научиш.И аз така,един път стане,един път не,докато сега вече мога и със затворени очи.

# 72
  • Мнения: 11 307
В момента си приравнявам българската книжка с немска и вземам уроци. Та моя инструктор ми даде следните съвети за лесно и бързо успоредно паркиране между две коли.

1. Когато си изберете мястото за паркиране спирате колата си до предната кола.
2. Давате назаден с прав волан и гледате вдясно между двата прозореца. Когато края на колата до вас стигне до пречката между двата прозореца почвате да въртите волана надясно докрай.
3. През това време гледате дясното странично огледало - в момента в който изчезне перваза на тротоара в огледалото, почвате да изправяте волана.
4. Обръщате се назад (при по-дребните като мен - с цяло тяло) и гледате през задното стъкло кога колата е изправена и колко ви остава още до задната кола.

Трябва да ви кажа, че до този момент все гледах да паркирам напред с доста приличен успех, но откакто следвам съветите му - паркирам без проблем, до самия ръб на тротоара.
Успех на мераклийките да се научат и дано съм била полезна

# 73
  • Мнения: 1 403
Инструктора доста ме у4еше, а после мъж ми редовно ме караше да паркирам  Peace А, и с времето си се понау4их

# 74
  • Мнения: 6 167
аз Шофирам от сравнително дълго време
у4ех на Лада 7ца, а първта година бях с жигулата на баЩа ми, която е мой набор.
жиеем до НДК и като се прибирах от работа се налагаШе да влизам в паркинга на скобелев, да паркирам сред хиляди коли, коя от коя по нови с доста агресивни собственици.
паркира се там пове4е страни4но. през първата година не помня слу4ай да съм паркирала без да зака4а колите отпред или отзад.
беШе коШмар. като 4уех алармите им и газ до дупка и бягам)))
после с практиката неЩата се промениха.

в момента паркирам перфектно.
4уствам паркирането като удоволствие и не веднуж са ме викали да паркирам не4ии коли в тесни места.  В Италия например по4ти никой не паркира назад. ( незнам как се казва, все гледат да влизат в мястото с предницата на колата)
е, ако видите кола, паркирана като хората, 'назад' моята е  Peace
като паркирате така, колата е много по'маневрена и се влиза хиляда пъти по'лесно.
имам и едно маги4еско коп4е СИТИ в колата, което отпуска волана страШно много , пове4е от нормално серво. и така.. забавление.

мъжа ми казва 4е това е Школа София  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт