Хей,шофьорки,как усвоихте паркирането?

  • 16 279
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 360
С времето се свиква Hug-само с каране се научава човек1Смея да твърдя ,че за мен не е никакъв проблем-вече Laughing

# 76
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Вечерница,страхотни съвети,благодаря ти! Hug

# 77
  • София
  • Мнения: 5 079
То цялото каране ми е mission impossible, ти за паркирането...  ooooh!
Дано на пенсия го усвоя...  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 769
Шофьор съм от близо 10 години, но карам реално от 1. Еми не седнеш ли да караш/паркираш не можеш да се научиш. Опитваш, пробваш и така.. с времето и опита се свиква. Друго не мога да кажа по въпроса. Естествено имам МНОГО да уча, но ставам все по-добра.

# 79
  • Мнения: 769
В момента си приравнявам българската книжка с немска и вземам уроци. Та моя инструктор ми даде следните съвети за лесно и бързо успоредно паркиране между две коли.

1. Когато си изберете мястото за паркиране спирате колата си до предната кола.
2. Давате назаден с прав волан и гледате вдясно между двата прозореца. Когато края на колата до вас стигне до пречката между двата прозореца почвате да въртите волана надясно докрай.
3. През това време гледате дясното странично огледало - в момента в който изчезне перваза на тротоара в огледалото, почвате да изправяте волана.
4. Обръщате се назад (при по-дребните като мен - с цяло тяло) и гледате през задното стъкло кога колата е изправена и колко ви остава още до задната кола.

Трябва да ви кажа, че до този момент все гледах да паркирам напред с доста приличен успех, но откакто следвам съветите му - паркирам без проблем, до самия ръб на тротоара.
Успех на мераклийките да се научат и дано съм била полезна
Един италианец ме научи на съвсем същото нещо! Peace

# 80
  • Мнения: 6 992
Вечерница, и аз благодаря Laughing Днес от първия път паркирах и двата вида съвсем правилно, за голямо учудване на инструктора Laughing

# 81
  • Мнения: 11 313
Вечерница, и аз благодаря Laughing Днес от първия път паркирах и двата вида съвсем правилно, за голямо учудване на инструктора Laughing

Вечерница,страхотни съвети,благодаря ти! Hug
Ами това да се чува! Hug

# 82
  • Мнения: 793
Кой каквото и да ми говори, е важното да не ти пука. В началото така спирах, че си личеше от километри. Колегите от института, все професионални шофьори много се ядосваха, но моята реакция беше че им връчвах ключовете от колата, да си я паркират сами като толкова ги дразни и така, всичко е въпрос на практика, питай ме сега, къде и как паркирам  Wink ПХросто не се шашкай, всички от там са минали и мъже и жени. Peace

# 83
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Тепърва ще го усвоявам... Crazy

# 84
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
С инат  Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 35 929
С тренировки.... Peace и инат

# 86
  • Мнения: 3 611
Никак не съм го усвоила  Crazy
Даже наскоро, към края на един купон (подпили... да не каzвам мн напити), с една поzната вzехме колата на общ приятел и ходихме zа кафета. Спрях си насреща беz никакъв проблем, но... когато после се опитах да дам наzад, се окаzа, че не zнам накъде е zадната. Добре, че беше мадамата... да тикне  Laughing

# 87
  • Мнения: 221
С тренировки.... Peace и инат

и аз така:))
а много тренировки-отначало на по-голяма разстояние Mr. Green, по постепенно свикваш с колата, с размерите, с поведението й
аз взимам пример от сестра ми-тя където и да паркира-все на заден  Peace

# 88
  • Мнения: 1 849
Книжка имам от 15 години но имаме кола от три години, мъжът ми няма книжка, а много ни се налага да пътуваме. Той кара по-добре от мен. Аз всичко бях забравила. На нашия изпит имаше полигон и го взех без наказателна, но сега немога да си спомня нищо. Практикуваме така, мъжът навигира, а кото опре до паркиране в София, аз слизам, качва се той....До сега беше добре, но трябва да свикна с карането и паркирането в София, че като ми се наложи да карам там, после два дни релаксирам, а пред новата ни квартира изобщо няма място за паркиране и трябва да си факир да влезеш. Практиката му е майката. Лошо е, че за нашата таратайка не се намират нито фарове, нито мигачи, не ги произвеждат...

# 89
  • Мнения: 5 299
Имам книжка от 4-5 год. Все още ми е зор с паркирането. Обикновено се "чува" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт