На какъв интервал кърмите, горди кърмачки?

  • 2 559
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
Ние сме на месец и 3 дни и сме само на поискване!Мисля така да остана и занапред... Rolling Eyes

# 16
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Ние също се кърмим на поискване.Идея нямам колко пъти суче и през деня и през ноща.Така,че кърмене,кърмене и пак кърмене.

# 17
  • Мнения: 8 242
Какво е туй животно режим  Joy .. Аз таквоз нещо не мога да му създам, хич ме няма по режимите  Crazy Достатъчно голям е сам да се оправя  Mr. Green
През деня яде по 10тина пъти - след всяко спане задължително и между другото още толкова. През нощта да не говорим - имам чувството, че колко повече расте, толкова по-често мрънка да яде  Embarassed
И ми е много странно като чуя за 4-5 часови паузи през деня и 10 през нощта  Shocked Е те такова чудо при нас няма .. и не виждам как може да има  Thinking

# 18
  • Мнения: 47 981
нямаме режим,кърмим се поне по 6 пъти,задължително при заспиване,събуждане,около 1-2 пъти нощем...

# 19
  • Мнения: 619
Ти недей се чуди за 10 часовите вечерни паузи,ами ме питай по колко пъти на вечер я проверявам дали диша!И това 4 вечери по ред Mr. Green.Вече схванах,че явно му се спи на детенцето,но понеже съм свикнала да яде всякога по много-малко се шашнах...
А по въпроса:естествено е детето да яде когато си иска.Относно режима:наистина самичка си прави режим като мине определена възраст-това е от нас,но аз й давам да яде когато поиска и смятам така да си карам и за напред...

# 20
  • Мнения: 1 425
И ние се храним на поискване, но от около две седмици започна да прави паузи от по 2-3-4 часа между храненията, а вечер като го нахраня в 20.30 часа, се събужда чак към 5-6 часа за папане и пак заспива до към 9.00 часа.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 896
Забрави за градински епос и слушай инстинкта си

# 22
  • Мнения: 176
Извинете ме, че го казвам така, но наистина се радвам, че явно моята не е единствената, която се храни през 2 часа, по два пъти нощем /даже последните няколко нощи се буди през 1-2 пак за ядене и това ме хвърля в малък ужас/. Еххх, значи всичко отново е в рамките на "нормалното"  Joy
От казаното дотук разбирате, че "режимът" ни се казва на поискване. Така е от първия месец когато педиатърът прецени, че сме "в долна граница на нормално тегло", каквото и да значи това...
Чела съм и продължавам да чувам, че с израстването си бебчетата сами си определят режима и започват да разреждат бройката на храненията, но явно още не сме дорасли за този момент  Laughing

# 23
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Синът ми е на почти 5 месеца, и сме на поискване в дните, в които сме заедно, и на режим на хранене, в другите дни.
Когато беше на 2 месеца, започна сам да си удължава паузите, но като навърши 4 и почна да се озъбва (още няма зъби, но го тормозят), започна да яде както си иска, вкл. и през нощта начесто-начесто.
Само аз ли съм тази, която иска да въвежда режим? След като прекара с мен ден на кърмене без час, и го оставя на другия ден на баща му, в повечето случаи им е много зор, защото трудно заспива, яде по-често, реве и т.н. Скоро започва да го гледа баба му и искам да имаме стройни правила.
Още не съм го измислила оптималния вариант де, но ми се иска да го кърмя до дълго, но само сутрин и вечер, през деня да изпомпвам на работа (сега това правя). Работата ми има изисквания за пътуване, искам да го науча да спи сам, изобщо смятам, че в скоро време режимът ще ни е полезен. Засега продължаваме с анархията.  Grinning   

# 24
  • Мнения: 660
Почти на два месеца сме. Храни се, когато е гладен, и получава гърдата, когато има нужда, дори да не е гладен, каквото и да значи това - понякога през два часа, понякога по два часа... Laughing Crazy Hug

# 25
  • Мнения: 143
Бебето ми е на 1,5месеца и се кърмим също на поискване.Денем правим пауза между храненията най-много на 2,5часа.,а случва се и през час да се кърмим Rolling EyesНощем обикновено правим по-дълга пауза, което ще рече, някъде през 3часа, но и това е относително.Случва се да ме буди и по-често Confused.С по-големия ми син положението не беше такова.Кърмех през 3 часа твърдо, даже го будех, но той като цяло беше по поспалив и затова, даже и нощем го будех, че се притеснявах да не гладува. EmbarassedТова докато навърши 3месеца.Може би разликата се състои в това, че големия ми син се роди зимата, а малкия поради горещините му се хапва по-често ThinkingОбщо взето идея си нямам, защо се получава така, надявам се по-натък от самосебе си да разредим храненията. Peace

# 26
  • Мнения: 364
  На 5 месеца сме.Храни се на поискване , като беше по-малка на около 2 часа , като имаше периоди и на един час ( май тогава имаше бум в растежа - около 3-ти месец).Сега самичка започна да си прави паузи на около 3 часа , понякога (макар  рядко и по- големи).
  Нощем от самото начало , та и досега си се буди по два пъти.В повечето случаи  тогава си суче доста яко.От известно време ми се струва ,че понякога нощем ме търси за да се приспи отново , ако се е събудила , а не токова ,че е гладна .

# 27
  • София
  • Мнения: 3 825
Бебето ми е на 9 месеца и го кърмя на поискване.
Особено сега когато му растат зъби.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Над 6 месеца - и се кърмим на поискване, от както започна да вади зъби /вече имаме два  Laughing/ и през ноща по 3-4 пъти   bouquet

# 29
  • Мнения: 7 605
На 4 месеца и полувина е и на поискване. Денем се събират обикновенно 5 кърмения, а ноЩем около 3 (помня ли?).

В4ера се 4ух с една приятелка, която роди 2 дни след мен. Синът й е съЩо само на кърма и наддава много добре. Но тя го кърми само 4 пъти денем, а преz ноЩта не го кърми  Shocked  и ми вика, 4е аz съм кърмила много  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт