Старите мебели - нови

  • 3 804
  • 13
  •   1
Отговори
Искам да правим ремонт. Но като направим груби сметки, ако трябва да изхвърля всички мебели и да купим нови, ще има да чакам шестица от тотото.  ooooh! Сега се замислям дали с подръчни средства не мога да поосвежа старите мебели и да им удължа животеца още малко. Ако някой е направил нещо такова със старите си вещи да дава снимки или идеи  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Виж тук, в моята тема има някои идеи  Hug

# 2
  • Мнения: 28
можеш, да ги пребоядисаш /лакираш/ в свежи цветове, да смениш дамаските и всичко ще стане различно.

# 3
  • Мнения: 353
можеш да направиш калифки за столове или дивани от интересни платове, или да покриеш стария диван с интересен плат или покривало, за да промениш атмосфетара.
можеш да купиш/направиш възглавинички, с които да декорираш
порови малко в сайтове тип "направи си сам"
порпви из сайтове на списания за обзавеждане или из такивана мебелни фирми - все ще намериш идеи, които да можеш да приложиш в къщи сама

до сега съм претапицирвала дивана и столовете на масата за хранене, а някои скучни дървени мебели или съм ги пребоядисвала, или съм облепяла някои с декоративно фолио

# 4
  • Мнения: 1 209
варианти- много , зависи от целта в стилово и финансово отношение. Simple Smile
ако ще се налага да обновяваш корпусна мебел, техниката би зависила от формата , материала и състоянието й . можеш да вземеш ПВЦ фолио, но не е евтино, нито е подходящо за дом с непослушни деца, защото лесно се драска от гуми на камион4ета и разни подобни.
ако корпусните позволяват можеш да по4истиш старото покритие, да грундираш полирай и лакираш , или да ползваш ексцентри4ни бои и безцветен лак. но за бърз и ка4етвен резултат си трябва някое друго инструмент4е.
обновяването на меката мебел е по-лесно , с един такер от 20 лв и подходящите дамаски+ шевна машина може да сътвориш 4удеса.
ли4на препоръка, според моя вкус, когато дамаската е в тон, още по-добре еднаква със завесите, ефектът е доста по-добър.
потягането на дървените столове е най-трудоемко и изисква освен куфар4е с инструменти , доста умения и търпение.
май няма трудни неща, вси4ко е въпрос на търпение, желание и фантазия, дерзай и се радвай на твор4еското си вдъхновение, след като направиш сметка дали няма да излезе по-евтино да купиш нещо ново.

# 5
 Hug Благодаря ви за отговорите!
Мисля си старият изтърбушен диван, който е по-възрастен от мен, да го изхвърля. Не си заслужава нервите и усилията, при положение, че един кухненски ъгъл не струва много.
Но имам 4 стола, които са доста прилични и за тях си мисля да направя нещо като калъфи от свежи цветове. Калъфите ще ги вържа с цветовете на завесите, или ще са в различен цвят, но ще има някакъв мотив - напр. панделка от органза.
Кухненските шкафове са от тези белите със сива лайсна, които съм сигурна, че са присъствали във всеки български дом - тежки и грозни  ooooh! Тъй като нямаме пари за вграден кухня, си мисля шкафовете да ги оставя, но да им сменя вратичките с тези плоскости, които сега се ползват масово за кухненските мебели.  newsm78
Има още много неща, но по-късно ще пиша пак. Ако има някой, който се е справил и от нищо е направил нещо, нека да пусне снимки, да му откраднем идеите  Laughing

# 6
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
 Може не само да си смениш вратичките на шкафовете, но да ги боядисаш или да им залепиш някакво покритие!!!По ТВ7 всяка неделя  от 17ч.върви едно реалити шоу"Изненадите на Деби Травис", в което дават такива ремонти с по-малко средства, но има и доста хубави идеи за сръчковци!!! smile3503

# 7
  • Мнения: 811

обновяването на меката мебел е по-лесно , с един такер от 20 лв и подходящите дамаски+ шевна машина може да сътвориш 4удеса.


какво е такер?

# 8
  • Мнения: 1 209
такер е онази тапицерска машинка , която прили4а на голям телбод Simple Smile много работа върши в дома. ако е мощен закрепва кабели (на кабелната и нета), фазерните  гърбове на мебелите обикновено също са заковани с него.....
полезна джаджа , общо взето.

# 9
  • Мнения: 353
изобщо не е по темата, обаче съветите на harmony_broken са страхотни
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 811
harmony_broken, мерси за обяснението  Simple Smile И аз си помислих, че е това, ама не бях сигурна  Blush

# 11
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Ами старите секции, шкафове или талашитени легла с какъв  такер да ги такеросваме????? newsm78

# 12
  • Мнения: 3 268
Старите мебели от детската стая боядисахме във весел цвят и станаха като нови.Все едно имаме нова детска стая

# 13
  • Мнения: 1 209
Ами старите секции, шкафове или талашитени легла с какъв  такер да ги такеросваме????? newsm78

зависи колко ти се инвестира и занимава с връткави дейности. преди време направихме една стара секция- нова с фолио, става добре, но с помощта на доста шкурка и мощен сешоар + стар хавлиен 4орап с  дървено трупче вътре и една игла за да пукаме мехурите. седи добре само на секциите с най-правилни форми , без разни орнаменти.хваща ме ОФФтиката да проследявам ръб4етата правилно.
в едната стая пробвахме с лак върху талашитена секция и пак стана добре, лакът беше или двукомпонентен или лазурен, не помня то4но, но по4истването  и финото полиране преди полагане е досадно.
а именно талашитени ъглови легла обновихме успешно с такер като студенти. освен такер и тел4ета отидоха подобаващо количество шивашка вата и здрава жакардова дамаска, с нея се уредихме от платове на килограм.
съжалявам, 4е няма снимки да покажа, защото сме в нов дом, ве4е. с него беше най-лесно- купихме нови неща.

Общи условия

Активация на акаунт