Моите любими торти!!!-3

  • 65 780
  • 301
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 3 816
Тази торта е една от любимите ми,особено поднесена с топка сладолед
"САХЕР" ТОРТА
Продукти:

Блат:

200полусладък шоколад
180 г краве масло
100 г захар
180 г брашно
2 ванилии
6 жълтъка
100 г пудра захар
6 белтъка
щипка сол


Пълнеж:

450 г конфитюр от кайсии
3 с.л. ром


Глазура:

200 г захар
125 мл вода
1-2 с.л. краве масло
200 г млечен шоколад
Загрейте фурната до 180 градуса. Покрийте дъното и стените на кръгла форма за торта с хартия за печене или намажете с олио и поръсете с брашно. Разтопете начупеният на парченца натурален шоколад на водна баня (съда не трябва да допира водата и водата не трябва да завира), като бъркате непрекъснато. С миксер на ниска скорост разбийте маслото и захарта до побеляване. Добавяйте жълтъците (по два наведнъж) и разбивайте до пълното им поемане от маслото. Добавете разтопения и леко охладен шоколад и добре разбъркайте.

Разбийте белтъците със щипка сол на твърд сняг, като добавяте пудрата захар на тънка струйка. Със шпатула внимателно размесете 1/3 от разбитите белтъци към шоколадовата смес. След това започнете да добавяте като редувате по малко от пресятото брашно и по малко от останалите разбити белтъци, като внимателно разбърквате със шпатулата.

Изсипете тестото в подготвената форма, изравнете отгоре и сложете във предварително загрята до 180 гр. фурна. Печете около 35- 40 мин. Извадете от фурната и оставете да изстине. Извадете блата от формата и разрежете хоризонтално на 2 части.

Сложете конфитюра с 3 с.л. ром да кипне. Претрийте през гевгир или пасирайте с миксера и оставете да изстине. Намажете основата с 1/ 2 от конфитюра. Покрийте с втория блат и намажете с останалия конфитюр отгоре и отсрани.

За глазурата - сложете водата, маслото и захарта на силен огън и варете около 5 минути докато захарта се разтопи и се сгъсти сиропа. Свалете от огъня и добавете на порции начупения на малки парченца шоколад и разбъркайте докато се разтопи напълно. Оставете глазурата да се поохлади и когато започне да се сгъстява намажете с нея равномерно тортата от всички страни.

Поднесете гарнирана с разбита сметана или ванилов сладолед.

Само че ,аз предпочитам конфитюра да е от зелени смокини,преди поднасяне я пускам за секунда в микровълновата да и омекне леко шоколада и сервирам с топка сладолед!
 eat  bouquet

# 181
  • Мнения: 3 927
shoshi,
тя питанката ми има дълга предистория: преди месец купих набързо малка сахер от Неделя за подарък. Не беше лоша тортата - какаоси платки, шоколадова сметана, и отгоре шоколадова глазура. Обаче нямаше нито грам кайсиво сладко, поне да засрами името си. То ясно, че само вув Виена има оригонална, но все пак.......
После се разрових в немските сайтове и от няколкот варианта на сахер си избрах този, който беше най-приложим според мен в бг, домашни условия. Иначе имаше много коментари, че оригиналната торта сахер не се харесвала на много хора, затова предложените рецепти бяха по-леки.

Ето и моята:

Продукти за откопчаваща форма 24 см:

120 гр шоколад (мин. 40% какао)
120 гр маргарин
6 жълтъка
100 гр пудра захар
6 белтъка
80 гр захар
80 гр брашно
40 гр царевично брашно/нишесте

За пълнежа: кайсиев мармалад, ром

Глазура: равни части шоколад и маргарин

Приготвяне:

Шоколадът и маргаринът се разтопяват и се разбъркват добре.
Жълтъците и пудрата захар се бият на пяна и бавно се добавя шоколадово-маргариновата смес. Отделно се рабиват белтъците с кристалната захар. Брашното и царевичното нишесте се смесват и редувайки ги с белтъчената смес се добавят при жълтъчено-шоколадово-маргариненета смес. Пече се в намазнена и набрашена форма при 180 С, първите 10 мин на отворена и подпряна с лъжица вратичка, а след това още около 50 мин на 140 С.
Тортата се реже на две, намазва се с мармалад, който се загрява леко, разбива се с вилица и се добавя ром или коняк.
За глазурата се разтопяват равни части шоколад и маргарин, разбърква се гладко и се изсипва върху тортата. Оставя се да изстине на стайна температура.
Тортата подлежи на замразяване.
В хладилника издържа до 10 дни.

********

Много съм доволна от резултата, само малка грешка отчетох в количеството мармалад - купих само едно бурканче и се оказа малко, т.е. би могло да се сложи повече. Тортата стана много вкусна, на 2-я и 3-я ден беше още по-сочна (мармалада беше попил още по-добре). Отгоре на всичкото имахме розова свадба у дома и я украсих с розички........с две думи: торта трепач!

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83153&photo=6


# 182
  • София
  • Мнения: 2 019
Taneto, тортичката ти изглежда много добре, както и и на всички останали, които пишат в тази тема. Редовно ви следя въпреки, че не пиша. Иначе Сахера, който съм яла е от два блата и много сух. Може би със сладолед, както казва geleva ще е добре.

# 183
  • Мнения: 3 927
Може истинският сахер наистина да не е по наш БГ вкус.......но ако някога отида във Виена ще пробвам задължително  Simple Smile. Никога няма да забравя тортичката с кафе, коити ядох и пих на 7-я етаж на KDW в Берлин, въпреки сметката, която платих след това.......
А да ти кажа моята торта на 2-я ден беше мека, благодарение на конфитюра, затова мисля, че той трябва да е повечко.......

# 184
  • Мнения: 337
Ето аз какъв чийз кейк - парфе направих Simple Smile

http://good-times.webshots.com/photo/2553772100051022101vWaYdT

Не че може да се мери с вашите красоти, но за първи опит ... пък и беше много вкусно

# 185
  • Мнения: 22 867
Ето аз какъв чийз кейк - парфе направих Simple Smile

http://good-times.webshots.com/photo/2553772100051022101vWaYdT

Не че може да се мери с вашите красоти, но за първи опит ... пък и беше много вкусно

Изглежда страхотно!  bouquet А по коя рецепта е?

# 186
  • Мнения: 5 462
Ето аз какъв чийз кейк - парфе направих Simple Smile

http://good-times.webshots.com/photo/2553772100051022101vWaYdT

Не че може да се мери с вашите красоти, но за първи опит ... пък и беше много вкусно

Аз пък мисля , че е просто невероятна !!!Поздравления !!

# 187
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте мимичета   bouquet.
Редовно чета и си събирам прилежно рецептите за сладките ви изкушения, страхотни нещица правите и само ме изкушавате   Joy.
Момичета имам нужда от малко помощ и затова реших да се обърна към вас - мисля, че бихте могли да ми помогнете  Grinning. искам да зарадвам племенника ми с една торта следващата седмица понеже има рожден ден. Чудех се какви блатове да опека, които да стават за моделеиране  (да мога да ги поодялкам ако се наложи да поизрежа и да направя по-интересна форма). Мислех с морковената торта(една дама работи по нея и се получи страхотно с моделирането), ама незнам дали ще се хареса като вкус и затова не искам да рискувам. Вчера направих един катстрофален опит, но  просто рецептата се оказа неподходяща. ...
Страшно ми харесва торта "Алказар" или поне тази, която са ми дали за тази торта и понеже съм я правила много пъти мисля да пробвам с нея. Там блатовете се правят много тънки и са от белтъци, няколко лъжици брашно и мноооооого смлени орехи. Стоят жилавички, но като се сложи крема и се получва една страхотна торта. Оф, много обяснения, а всъщност исках да питам. Мислите ли че с тях бих могла да моделирам както ми се иска. Другият въпрос е относно крема. Оригиналната рецепта е с крем с масло и сурови желтъци, но не ми се рискува с тях (желтъците) на този етап с какъв друг крем мога да заменя та да си отива на ореховите блатове и в същото време да стяга добре та да не се разместват въпросните блатове. Приемам идеи всякакви, само да успея да се справя със задачката, че много ми се иска  newsm53. Много ви моля помогнете ми   bouquet Съжалявам, че бях толкова многословна  Mr. Green

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 18:12 от korneliia_h

# 188
  • Мнения: 138
Тането, позволих си да разгледам албума ти- големи красоти си сътворила. Може в някоя тема да сте обсъждали, но би ли ми дала рецепта и технология на правене на зелената триизмерна елхичка- много ми хареса. Hug

# 189
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Тането, позволих си да разгледам албума ти- големи красоти си сътворила. Може в някоя тема да сте обсъждали, но би ли ми дала рецепта и технология на правене на зелената триизмерна елхичка- много ми хареса. Hug

Не съм Тането, но ще ти я кажа. Рецептата която имам аз е от тетрадката на Джемма   bouquet
300 гр. мед или захар
225 гр. масло
250 гр. препечени и нарязани бадеми
3 яйца
150гр брашно
1 ч.л канела
100 мл. ром
10 гр. бакпулвер

Омесва се тесто. ПОчива 30 мин. Разточва се на лист от който се изрязват 5 различни по големина звезди. Пекат се около 10 - 15 мин. в намазнена тава.
Като изстинат се слепват (3 белтъка+1 ч. л лимонов сок 150 - 200 гр. пудра захар) но Тането я е лепила с шоколад  Peace

# 190
  • Мнения: 214
Вие сте страхотни, тортите са превъзходни.
Hug

# 191
  • Мнения: 1 116
Тането аз пък видях тортата ти Калинка, страхотна е, по хубава от всички дето съм виждала по книгите.
И аз имам за поръчка такава от дъщеря ми за рождения и ден другия месец, но още не съм решила дали ще я правя.
Черните точки и предната част, поядисва ли ги отгоре, или фондана си беше черен, страхотно се е получило!

# 192
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Оф, момичета нямате ли идеи за мен  Cry. Всеки ден по няколко пъти отварям темичката с надежда някой да ми отговори на постинга, но ... май ще я карам на "каквото сабя покаже" само да не я оплескам, че после ще се  #2gunfire. И все пак нямате ли някоя идея за един кандидат сладкар като мен. МОЛЯ ВИ   Heart Eyes

# 193
  • Мнения: 3 927
Tannita,
тортата я правих с готов цветен айсинг за разточване - такъв, какъвто имате на запад Wink - и червения и черния. Много лесно се работи така, завиждам ви благородно на вас в Америка и Европа Simple Smile
Ето с кой айсинг работих:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83922&photo=4

Всъщност снимката на тортата, която ми беше модел я има в една тема, която пуснах преди време, заглавието й е 50 easy parti cakes. Там съм публикувала снимки на всички 50 торти от книга на Debbie Brown - известна сладкарка - ти може и да си я чувала....... А Mimito пък успя да я сканира и да я качи в нета.

А, ето оригинала:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138185.0



И благодаря за думите ти  bouquet

# 194
  • Мнения: 9 685
Tannita,
тортата я правих с готов цветен айсинг за разточване - такъв, какъвто имате на запад Wink - и червения и черния. Много лесно се работи така, завиждам ви благородно на вас в Америка и Европа Simple Smile
Ето с кой айсинг работих:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83922&photo=4


Тането, моля те кажи откъде във Варна купуваш този цветен айсинг?

Общи условия

Активация на акаунт