отпечатъци

  • 2 343
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 545
Дайте идея с какво да направя отпечатъци на ръчичките и крачетата на моето бебче Hug

# 1
  • Мнения: 507
Аз на моите дечица им направих отпечатъците (в едно странно бяло нещо, което купих от магазина, наречено) паста за моделиране. Приличаше на нещо средно между пластелин и бяла глина. И докато изсъхне мирише малко на зъболекар, но станаха много хубави!

# 2
  • Мнения: 398
От какъв магазин?
И на мен много ми се иска да направя отпечатък на крачето и ръчичката на малкия.

# 3
  • Мнения: 507
Ами от "345" имаше го в две разновидности бяло и кафяво. Беше на доста забутано място и го видях съвсем случайно като се наредих на касата. След малко ще кача и снимка на резултата.





Абе от светкавицата  са леко притъпени, но на живо са си доста релефни.

Последна редакция: вт, 05 сеп 2006, 21:02 от larado

# 4
  • Мнения: 8 242
с водни боички  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 858
ще е любопитно да видим резултата

# 6
  • Мнения: 200

Тъй де какво повече  newsm78

# 7
  • Мнения: 7 803
в болницата им ги направиха с мастило. и аz така им ги правя

# 8
  • Мнения: 46 488
В книжарниците и верига "Европа" (бившите Оазиси) продават по 2-3 лв. Има ги в сиво и кафяво  Peace

# 9
  • Мнения: 176
Аз на моите дечица им направих отпечатъците (в едно странно бяло нещо, което купих от магазина, наречено) паста за моделиране. Приличаше на нещо средно между пластелин и бяла глина. И докато изсъхне мирише малко на зъболекар, но станаха много хубави!

И аз взех бяла глина само че от книжарница. Пробвала съм в различни книжарници и я има. Успех на всички "отпечатващи"  Laughing

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Тю, пък аз си играх да очертавам ooooh!Ще закупя паста за моделиране, нищо че вече е попораснала.

# 11
  • Мнения: 2 849
В книжарниците и верига "Европа" (бившите Оазиси) продават по 2-3 лв. Има ги в сиво и кафяво  Peace
Никол ,  bouquetоще утре тичам да купя .

# 12
  • Мнения: 8 917
Има специална глина в Бриколаж, в Метро, в Практикер и сигурно на още 100 места. За 1-я рожден ден на Гери й направих такива отпечатъци и от моят опит мога да ти кажа следните неща:
- глината трябва хубаво да е "омесена" и да е омекнала
- слагаш я на някакъв найлон, за да стане отдолу гладка и отгоре я точиш също за да е гладка - колкото по-дебело е, толкова по-хубав отпечатък става - около 1 см или малко отгоре е идеално.Като разточваш обаче е добре да оставиш място отгоре за дупки, ако ще го закачаш- слагаш отгоре отново тънък найлон и правиш отпечатъка на детенцето
- не забравяй дупката, преди да е изсъхнало -  с клечки за зъби или от тези за уши използвай тръбичката , за да направиш дупка - и понеже не е сигурно, че ще уцелиш средата, най-добре направи 2 дупки за да балансираш с връзката

- оформяш го странично като заглаждаш ръбовете
- слагаш го да се изпече на 180 градуса за половин час
- следва оцветяване с акварелни боички
- след всичко това аз си го доукрасих с лак за нокти във весели цветове , а преди да го изпека и гравирах надписи за кой е - понеже подарихме на бабите и дядовците също отпечатъци Peace

Оттук си грабнах и идеята за книга за рожденни дни, в която на всеки Рд ще се вписват пожелания от близки. Направих си я от хартия и на куклата изгравирах Пупа - така, както казваме галено на Гери Mr. Green
Ето и снимки:



# 13
  • Мнения: 8 505
В Office One Superstore също съм вождала паста за моделиране.

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
От метро си купих ме бяла глина 1,50-2,00 лв.опаковката и ето ги отпечатъците:
 

Общи условия

Активация на акаунт