ВРАЦА 3

  • 21 937
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25
4естит рожден ден на Злати да е жив и здрав.

относно мебелите по поръ4ка- има една фирма с цех в Павол4е.Не знам името оба4е ти я препоръ4вам.Вуй4о ми е супер доволен и на който я е препоръ4ал все са останали доволни.Само трябва да си намериш контакти.

# 46
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Sandy,  в Паволче да не е Атамар, че и ние за тях сме чули добри отзиви.
Я да питам пак нещо битово- да няма режим на водата отново?

# 47
  • Мнения: 25
Ами наистина не знам името. Ама е тази сигурно щом 4уваш добри отзиви.

Верно ли пак има режим на водата.Това е едно от двете предимства на Пловдив пред Враца- 4е имаме вода постоянно и 4е има готини втори употреби, нооооо ина4е Враца води по то4ки.  Grinning

# 48
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ами последните дни няма по цял ден вода, а забелязах, че и тази нощ нямаше. Тъпа работа.
Ходихте ли на панаира вече? Ние минахме набързо, но ми се струва, че други години е по-интересно от към сергийки за всякакви дреболийки Laughing

# 49
  • Мнения: 3 042
Благодаря ви момичета!

За режим на водата аз нищо не знам. При нас изобщо не е спирала и не спира.
queen of rain,  Thinking при вас може да има някаква авария и за това да я спират за ремонт.

На панаира още не сме ходили, но сигурно утре ще отидем.

# 50
  • Мнения: 1 101
Честит рожден ден на Злати! Да е жив и здрав и да слуша мама и кака!  bouquet

Направо нямам нерви с тая вода #2gunfireВече няколко дни е така. Поне да предупредят кога няма да има, така нищо не мога да свърша и да си планувам #Cussing out

Еви, и аз препоръчвам Атамар. Хем съм чувала добри отзиви, хем и шефовете на фирмата членуват в Бизнес клуба, контактувала съм често с тях и са много готини и съвестни PeaceОфис - мебелите в офиса бяха тяхно производство и са супер Simple Smile

За панаира, по принцип не обичаме това мероприятие, но утре ще си имаме гости - сестра ми и бъдещия ни зет ще си идват, та за неделя сме планували посещение натам Party

# 51
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Честит Рожден Ден Злати и Честит празник на мама.  bouquet
Бъди щастливо и здраво дете.
newsm59

# 52
  • Мнения: 3 042
Благодаря ви момичета!

# 53
  • Враца
  • Мнения: 871
Честит рожден ден Злати!   newsm59
Нека бъдеш на мама и тати радоста и гордоста.!
Утре ще съм на  празник на фирмата ни и ще съм   newsm68 .Ще пусна снимки после.Днес бях дневна и съм гроги....Хайде на панаира....весело е!
Криси се справя добре на градинката,напишква се понякога,но е нормално.Хайде да лягам,че ми се спииии.....А вода няма сутрин от 8,30 до 16,30 и нощем пак.Ужас!!!!
Поздрави на всички,стискайте палци утре да е хубаво времето!

# 54
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте момичета,времето днес е чудесно за разходки.А това с водата е ужасно.Ние слава богу никога не сме били на режим,защото сме на водопровода на болницата.Не мога да си представя какво бих правила без вода.
Иначе вече "захраних" Марти с първият антибиотик.Не мога да си простя как се стигна до това положение #Cussing out.Дори температурата му се подновява след като мине действието на свещичките еферелган.Милото ми детенце,аз съм виновна ,че не бях по-настоятелна.Все казвах,че му мирише лошо урината,а те ми отговаряха,че нали е урина.Да ама сега моето дете гълта антибиотик.
Странното е че като поведение е все едно че нищо му няма.
Хайде чао за сега и да са ви здрави дечицата.

# 55
  • Мнения: 3 042
 margi_vr , благодаря за пожеланието.

Калинка, дано Марти бързо се оправи!

Ние след обяд ще ходим на панаира. На мен никак не ми се ходи, но заради децата, няма как. Злати още не разбира, но Мими чака с нетърпение панаира всяка година. Party

Поздрави на всички!  bouquet

# 56
  • Мнения: 44
Здравейте, едва днес ми остана време да напиша историята, въпреки че се каня от доста време. Не е много приятна, но благодаря за професионализма и човешкото отношение на лекарите от Майчин дом, които се погрижиха за мен и бебето ми без излишни формалности и протакане. Малкият се казва Александър и се роди 1450 гр и  37 см в началото на 30 седмица, лекарите казаха че е голямо бебе за седмиците /за наше щастие/. От вчера /петък 15.09./ е изключена цялата апаратура за която беше вързан, тежи 1490гр. и остава само да чакаме да порасне достатъчно за да си дойде у дома 
А ето я и историята: В събота на 02.09. около 8.30 вечерта ми се спука мехура и аз в началтоо дори не осъзнах какво става , защото според дебелите книги водата изтича изведнъж, а при мен беше все едно не си устискал до тоалетната и даже мъжа се избъзика по въпроса, ама не спря да тече и моя милост се сети че нещо май не е наред. Звъннах на лекарката дето уж ми следеше бременността и трябваше да се ангажира с мен и получих следната утеха "Ми да спукал ти се е мехура, иди в родилното те ще те приемат по спешност и ми звънни в понеделник"  /забравих - това се случва във Враща, областен център и голям град за размерите на нашата мила родина/.
Пред родилно с мъжа 5 минути търсим начин някой да ни отвори, докато накрая усилията ни се увенчаха с успех и първият въпрос на сестрата беше кой ви следи бременността и носите ли си документите за раждане, дори още не знаеше за какво идваме.
Докато ме водеше към кабинета аз и казах че май ми изтичат водите и в коя седмица съм. Дамата ме остави в кабинета и отиде да търси лекар с думите "спокойно, всичко ще се оправи", само дето след малко се появи лекаря и с отварянето на вратата преди дори да ме е погледнал ми заяви "Това е аборт!" /нещо на което след това в Майчин дом доста се смяха/ ама аз в оня момент направо дето не умрях.
Ще стане много дълго ако обяснявам подробно как 40 минути ме мотаят търсейки подпечатана бланка за направление /което така и не ми дадоха/, как нямало да пуснат линейка, как трябвало да звънят на националния консултант, а нулата била изключена /мъжа ми три пъти предложи собствения си телефон за обаждането, но тогава пък заявиха че консултанта може да не се съгласи да ме закарат в София/, обясняваха как нямало линейка и т.н. и т.н. Докато накрая "лекарят" не каза на мъжа ми, че ако това са неговата жена и дете си ги взима и отива в София. Като си тръгвахме ми дадоха инструкции в Майчин дом да кажа че се е случило в София, нещо което не направих разбира се и като капак лекарят ми поръча после да се обадя, защото му било интересно дали детето ще оцелее   
А забравих че докато ми обясняваха как имало заповед на министъра всички родилки преди 34 седмица да се изпращат в Майчин дом и как съм избрала много неподходящ момент - събота срещу неделя, акушерката беше по заета с факта, че по БТВ дават нова версия на Дънди крокодила
Как сме стигнали до София с мъжа ми няма да ви описвам, явно си имаме ангел пазител, защото нямахме проблеми по пътя. Там хората ме прегледаха и настаниха на легло със ситема за задържане за по-малко от 15 минути без да ме питат къде са ми документите и кой ме праща и защо не си нося багажа за раждане и прочие глупости. Не ми поискаха и една марля /мещо което безкрайно ме изненада, защото във Враца списъка с необходимите неща за раждане на майката и бебето и километричен и ти го дават заедно с документите за раждането/.
Слагаха ми инжекции с някакво вещество наречено сърфактант/надявам се че го изписвам правилно, ако не извинете  /, тъй като белите дробове на бебето не бяха достатъчно развити за да може да диша като се роди. Лекарите и перонала бяха безкарйно внимателни и отговаряха на милионите ми глупави въпроси без нерви и без да се държат с теб все едно си там за да им пречиш на по=важните задачи.
Благодарение на тях и на Бог бебето Александър /както го нарича баща му  / се роди в 12.13 часа на обяд на 04.09. раждането мина за по-малко от десет минути, но при мен проблемът бяха 12-те часа контракции, тъй като трябваше да ми сложат и 4-те инжекции сърфактант.
Ами това е моята история, надявам се да я прочетат повече хора.
П.П. "Лекарите" за които става дома за Махинова и Боби Петров.

# 57
  • Мнения: 1 101
Диана, ужасна история #Crazy ShockedМога само да благодаря на Господ, че имах невероятен късмет с моето раждане Praynig

Хубаво е, че в крайна сметка всичко завърши добре. Нека бебе Александър да е жив и здрав, много да ви радва. Стискам палци скоро да си го гушнете вкъщи Peace

Още една черна точка за Махинова и Петров Sick

А каква е била причината за преждевременното пукане на мехура, казаха ли ти?

# 58
  • Мнения: 3 042
Диана наистина е трябвало доста неприятни моменти да преживеете, но важното е, че всичко е завършило добре.

Нашите доктори както винаги са за  #2gunfire  е има някой изключения

Да ви е жив и здрав малкият Александър. Бързо да наддаде необходимите килограми, за да можете да си го вземете в къщи. Скоро да имате възможност да го гушкате и да му се радвате целодневно в къщи.

# 59
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Диана, честито бебче и по-бързо да наддава за да се гушкате заедно.Аз като чуя за Махинова ми се иска да #2gunfire.Аз също имах случка с нея ,която вече описвах тук.А за Майчин дом Peaceи аз съм много доволна.
Бог да пази детенцето ти и да ти дава сили.

Общи условия

Активация на акаунт