Как върви захранването - част 9

  • 13 720
  • 390
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мамчета, ето новата, че старата тема надхвърли 15 страници.
А тук и старите теми:
Част 1
Част 2
Част 3
Част 4
Част 5
Част 6
Част 7
Част 8

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
да пусна един пост бързо да следя новата тема Wink

# 2
  • Мнения: 1 353
 Здравейте  wavey
 От известно време съм във форума, но все не ми оставаше време да прочета нещо от тази тема. Отлагах го най-вече, защото не бях захранила. Преди~седмица, когато Али беше на 5 месеца и 24 дни, не можах да се стърпя и започнах да я захранвам  feeding . Реших, че в началото ще бъдат плодовите пюрета. Първият опит беше задоволителен. Успя да изяде и трите чаени лъжички, които бях приготвила. Но след това се започна шоуто. На всеки мой опит, тя стиска уста ето и нагледно. Веднъж успях да й дам всичко, но баща й я разсмиваше, гъделичкаше и пр. Само и само да си отвари устата. Вече не иска и да реве, за да не й завра лъжичката в устата. А плодовите са страшно вкусни. Не знам какво ще правя като стигнем до гадните зеленчукови.
 Дайте съвет. Вие сте по-навътре в нещата.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
neli_iv, пробва ли да разреждаш с кърма? Спри, изчакай 3-4 дни и започни отново. Може  просто да не е готова за захранване. Мартина  ядеше само след като се е насукала. Явно имаше страх да не остане без цица.  Mr. Green А това за вкуса - ами аз мисля, че бебетата са с леко извратен вкус. Ядеше с удоволствие доста от нещата, които аз смятах за отвратителни.

# 4
  • Мнения: 1 353
 Микки, пробвала съм разредено с кърма, на гладно, след като се е наяла и дори по време на кърменето. Резултата е все същият  newsm25 . Дори сега буквално й го излях в устата с един голям капкомер, защото ми омръзна. Реших да я оставя да почине~седмица и пак да опитам, но някой ако има някакви идеи да казва, че съм се хванала за главата  smile3511 . А сме още в началото.

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И при нас беше така, но не само в началото. До преди месец не приемаше с охота храна, различна от кърма. Изяждаше доста по-малко количество от необходимото за възрастта й. Аз се успокоявах, че все пак не е гладна, защото суче доста често. Захранила съм я от 4-и месец. И почти 5 месеца бях ходене по мъките. Ядеше по 30-40 мин. Пробвай да й пееш, при нас имаше резултат понякога. Абе, бщо взето съм се правила на маймуна, само и само да хапне нещо. Друго, което се сещам е, да пробвш с каша. Казват, че бебетата ги предпочитали.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
според мен просто трябва да изчакаш известно време....колкото иска детето. Не я насилвай в никой случай, не я гъделичкайте и разсмивайте и в никой случай не тикай лъжица докато плаче - така само ще намрази храненето и ще го приеме като някакъв ужас и насилие. Щом не иска значи не е готова за захранване. Иначе ще я направите злоядка и то за години напред.  Не се притеснявай ще дойде ден когато с радост ще папа от всичко. Храненето трябва да е удоволствие все пак. Остави я намира и пробвай пак след 2 седмици, ако не иска пак отложи още малко. Wink Успех и спокойствие Wink

# 7
  • Мнения: 11 816
Напълно съм съгласна с bubu_to! Не я насилвай и забавлявай по време на хранене! А и защо бързаш.. просто имай търпение.. Направи пауза и започни отново бавно и следвай детето, то ще ти покаже  най-добре - колкото иска. Ние се захранихме в 6-тия месец, но проядохме едва в 9-тия, като количествата, които яде все още не са завидни, но това не ме тревожи..
Успех!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И аз да се разпиша тук ...
Започнах да захранвам на 5 месеца и половина - с оризова каша... мъка ... мъка ...
не ще и не ще ... Sad след това дадох картоф, картоф и морков, банан, прасковена каша ...
всичко разредено с обилно количество кърма ... резултат близък до нулата ... най-много е хапвала по 5-6 лъжици и не ще повече - стиска устата, плюе, накрая завършва с кански рев ...
Пробвах преди, повреме и след кърмене - резултата е все един и същ ...
Пробвах да пея, да пускам музика, да разсмивам, дори и това - вадя цицата, пъхам лъжица, после давам пак цица ...
А се налага да захраня - до седмица се връщам на работа и все нещо трябва да яде като ме няма ...

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
А от шише може ли да яде - в смисъл да се цедиш и някой да й дава....и да захранва, то и без друго до седмица посмъртно и едно ядене няма да заместите....а кой знае, ако теб те няма може по-лесно и бързо да прояде каши и пюрета...като няма мама и цица няма да се  остав да умре от глад я Wink

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Това, че мама когато я няма при нас действа с пълна сила. Няколко пъти съм я оставяла у приятелка и тя все се чуди колко много изяжда.

# 11
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
И аз да се абонирам за новата темичка

# 12
  • Мнения: 804
 Да се присъединя и аз. Нали е днес деня на съединението Joy
   По съвет на нашата педиатърка започнах от 2-3 дни да давам оризова каша. Зеленчуци и плодове каза по-късно. За сега давам по няколко лъжички много разредена каша с кърма. Пробвах с лъжица, чашка с накрайник и с шише, но нали знае само цица, не се справя лесно. Всъщност най-добре борави май с лъжичката Party, дори сама си отваря устата, но не може да го притика навътре. Надявам се да се научи и да придобие рефлекса за хранене. Вие с каква кърма разреждате, от фризера или цедите преди това? Аз имам запаси, но много гаден вкус има кърмата и особен мирис Sick Май и на бебката не се понрави. Първия път изцедих и ми се струва , че по и хареса.
   newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 630
Здравейте и от мен Grinning, ще следя темата вече и с личен интерес. Преди време влизах само за да чета, но от около 15 дена захранавам дребната и се включвам и аз.
Имам конкретен въпрос: бебка харесва оризова каша. Плодове - круша, пъпеш- яде с удоволствие. Друго е със зеленчуците Confused. Давала съм и тиквичка и морков- стиска уста и се мръщи.. Като добавя към силно разредената тиквичка оризова каша, тя я яде с по-голям успех. Притеснявам се обаче дали не става прекалено. Някой пробвал ли е така? Ще очаквам мненията ви с инетрес Simple Smile.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
кое да е прекалено не разбрах? Че слагаш ориз в тиквичката ли? Ми то и готовите пюрета са така, а и то по-голямза класика от тиквички с ориз...Wink

Общи условия

Активация на акаунт