ПРЕДСТОИ МИ ГОДЕЖ!

  • 5 886
  • 25
  •   1
Отговори
Аз съм млад мъж, на когото след 2 седмици предстои годеж... Не ми се иска да спазвам всички ритуали и обичаи /описани в етнографските справочници/... Смятам да направя всичко по-разчупено и съвременно... А не ми се иска тъщата да ме "сгащи по бели гащи".  Peace То една тъща.... Thinking
Нуждая се от подкрепа и съвети и благодаря предварително за тях!  Hug

# 1
  • Мнения: 1 269
Ще следя темата с голям интерес, защото на брат ми предстои годеж след 10-ина дни. Успех, Лорд! Много късмет и любов!  bouquet

# 2
# 3
  • Мнения: 5 577
Честито!

# 4
  • Мнения: 8 917
Честито! И ако кажеш какво те интересува по-конкретно, може би ще получиш много повече и по-точни  отговори Peace

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Честито питайте и за сватба даваме съвети.

# 6
  • Мнения: 817
Честито! Много, много любов ти желая.

# 7
  • Мнения: 7 474
Ами заведи ги в някой хубав ресторант и го объяви за годеж. Купи един пръстен само и готово, щом не искаш традиционен годеж Peace

# 8
  • Мнения: 8 505
Честито!
Не мога да ти помогна обаче,защото тази част я пропуснахме Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Сега в събота брат ми ще прави годеж. Но ще бъдем в Хасково, а не знам точно какво правят там. Майка ми /свекървата/само ще носи нещата, които си знае, че се носят по нашият край - пита, баница, пиле, торта и алкохол.
 Ще бъдем само двете семейства, но имайки предвид, че само ние сме 14 човека...лудницата ще е пълна.
 Предполагам, че майката на момичето ще се е постарала за нещата по масата. Музика, хапване, пийване и веселие - това е целта на занаятието.
 Иначе брат ми си и беше купил пръстен, извел я на ресторант/точно на именният й ден/ и така били са сами - да му се не начудиш откъде тая романтичност при него. Тя беше много щастлива от изненадата.
Годежът в нашият случай е по-скоро за запознаване на семействата.

# 10
  • Мнения: 147
Ние с мъжа ми резервирахме една малка зала в ресторантче и поканихме двете семейства. Беше страхотно. Без излишни приготовления и тревоги.

# 11
  • Мнения: 3 323
На нашия годеж, донесоха бутилка вино със здравец, питка и печено пиле. Да се спази обичая. После дружно ги изядохме и изпихме. Е, и ние бяхме приготвили храна де. Обсъдихме сватбата датата , ресторанта и така. Нищо чак толкова .

# 12
  • Мнения: 6 992
И според мен в ресторант е най-добре - само ти, бъдещата годеница и семействата ви. Двамата резервирате едно място,казвате,че правите годеж на родителите си и там и поднасяш пръстена, за да е малко по-годежска обстановка. Макар че аз съм последният човек,който трябва да дава съвети в това отношение Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами след като мъжът ми ми предложи ,отидохме да кажем на наще,после отидохме и при техните.Баща му като разбра,веднага се обади на наще и им каза утре да ходят на годеж в тях.Та при нас,моите родители отидоха при неговите(ние също,щото живеехме на квартира тогава).Родителите ми не са носили нищо.Хапнахме,пийнахме,поговорихме си,свеки ми подари един пръстен и ние с мъжлето отидохме да се почерпим с приятели,а родителите останаха да се забавляват.

# 14
Много ви благодаря на всички за съветите. Радвам се, че споделяте моето мнение...  Flutter Не ми се спазват всички официалности и обичаи. А и целта най-вече е семействата да се опознаят по-добре. Гостито ще бъде у тъщата, приятелката ми настоява за това... Нямам нищо против!  Wink Искаше ми се да разбера повече кой какво и на кого трябва да подари /освен пръстена, разбира се, който ще е уникален  Heart Eyes/. То и при нас ще е едно нормално гости и аз май се притеснявам повече, отколкото трябва  Embarassed

Благодаря още веднъж за отговорите и хубавите пожелания!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт