За филмите от детството ни и спомените, които имаме.

  • 7 558
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 103
А забравих Паяка с въздушните панталони и Белия зъб Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 5 828
Някой може ли да даде линк към "Синьо лято"?
Аз никога не съм го гледала, а всички много ми го хвалят  Simple Smile

Тук са всички без 17-та серия, без субтитри.

Тук са от 1 до 7 серия дублирани.

В subs.unacs от половин година правят субтитрите и още не са ги направили  ooooh!

# 32
  • Мнения: 5 539
Ех, славно детство имахме наистина и какви спомени ми върнахте само!!! Hug
Колко сме играли на "Седморката на Блейк" /а на мен не ми даваха да играя Джена, защото бях с къса коса, та играех Кали/... прословутия жест на г-н Тау с пръст по бомбето... а колко сме се правили на "призраци в блока" и с три почуквания по стената уж минавахме през нея...
"Летящият Честмир" също беше култов филм, уникални образи...
В едно по-късно време помня и споменатата от Естер "Въртележка" Grinning Колко съм плакала на него, /макар че сега ми се струва като една латино-сапунена опера за деца/. Embarassed
А помните ли "Децата на капитан Грант"?

Чудя се, дали днешните деца след години ще си спомнят с такова умиление за Ю Ги О, например Rolling Eyes? А къде са днешните детски игрални филми и сериали???

# 33
  • Мнения: 2 212
В едно по-късно време помня и споменатата от Естер "Въртележка" Grinning Колко съм плакала на него, /макар че сега ми се струва като една латино-сапунена опера за деца/. Embarassed

Именно, сигурно е бил такъв, но така го обожавах...а това ме подсети, за един сериал, който си беше баш сапунка, но пак го гледах като малка сравнително и пак си го спомням него и времето, когато го гледах, с умиление - "Андреа Селесте"  Laughing

то ако става за въпрос тези дни се бях присетила за "Телевизионен справочник" и самият той и атмосферта тогава пак ми действа носталгично...

# 34
  • Мнения: 3 323
А , помните ли "Татко Барба" , "Патето Яки", "Паднала от облаците".
И не толкова детските но също култови мисля - Слонът моя приятел, Обичта на майката, Нури.
Индийското кино остави незабравим отпечатък върху крехката ми 6 - годишна възраст.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Всичките дето сте ги изброили съм ги гледала със затаен дъх.
Имаше една анимация Буревестниците, бях казала на нашите, че категоричноотказвам да тръгна с тях на почивка защото ще си изтърва филмчето за общ късмет последната серия я дадоха точно в деня преди да тръгнем иначе не ясно какво щеше да става #Crazy
Оня ден гледах сутринта по първа Фильо и Макензан, Неочаквана ваканция също ми е от любимите.
Даваха от време на време едни чешки приказки направо бяха чудесни.
А вчера сутринта преди да тръгне щерката на градина мъжа ми пусна телевизора и даваха някакви грозотии, направо ужас, а на детето му е интересно. Къде да види нещо дето настина си струва гледането я.

# 36
  • Мнения: 5 622
Изброили сте доста любими мои филми от детството... Преди няколко години бях писала, мисля на НТВ, с молба да повторят всички онези филми от нашето детство (бях направила списък ), за порасналите деца като нас.

Отговориха ми, че идеята ми била прекрасна, те също били отраснали с тези филми и им напомняли за отминалото детство, но не знаели дали и кога ще имат подходящо ефирно време за подобни филми....За съжаление, така и не намериха. Но поне си направиха труда да ми отговорят и благодарят за предложението и проявеният ми интерес точно към тяхната ТВ  Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 5 828
ако някой иска Smurfs - Complete One Season

# 38
# 39
  • Мнения: 2 212
Простете, май съм прекалено активна в тази тема, но не мога да се сдържа...представих си като минем в категория бг-бабба, как ще се сещаме за филмите от младежта ни и ще си викаме : - А, помните ли Лост...ех Сойър, ех младост...или - А, нещо в някакъв затвор имаше, Призън ли беше какво беше....ех дядо Уент къде ли си сега  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 6 417
Преди 2-3 години БНТ правеше предаването "Милион и едно желания" с кака Лара/която все обяснява, че всъщност името й не е Кака Лара/ Joy Joy Joy и там пускаха такива филмчета. А някой от вас помни ли "Сладкарница "Захарно петле"? Аз скоро се запознах с Мариана Аламанчева Misc Ghost

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Арабела – чешки, няма превод
http://torrents.linkos.bg/catalogue.php?search=%E0%F0%E0%E1%E5%EB%E0

Призраци в блока – немски, няма превод
http://torrents.linkos.bg/details.php?id=30365

Призрази под виенското колело – има бг субтитри
http://torrents.linkos.bg/details.php?id=30234

Летящият Чесмир – има бг субтитри
http://torrents.linkos.bg/details.php?id=30441

Приключенията на Електроник – превод на 1 серия
http://torrents.linkos.bg/details.php?id=32065


За любителките на Синьо лято и за разбиращите поне малко испански - http://www.lacoctelera.com/quefuede/post/2005/09/28/los-actores-verano-azul-

# 42
  • софия
  • Мнения: 555
  По наше време имаше доста интересни филмчета, и така като по прегледах отгоре отгоре май 99,9% от тях са изброени (за останалия 0,01% не се сештам  Joy) .
  Да вземем да се свържем с БНТ да се разровят из архива и да почнат да ги повтарят "Ферди мравката" , "Пчеличката Мая" , "Смърфовете" , "Ну пагади" ......... , и игралните филми де . Бих ги гледала с удоволствие Wink
Пчеличката мая я дават сега по Диема Family. Синът ми не пропуска серия.
Инак без Джейми и кучето й не си лягах да спя.
А синьо лято и Неочаквана ваканция са сред фаворитите.
По миналата седмица по Канал 1 даваха за Таралежите, а сега тече Филип и Макензен. Абе хубави филми имаше по наше време. Сегашните покемони и  други много много не са ми ясни - все се бият и воюват. И после що децата ни били агресивни

# 43
  • Мнения: 3 405
Някой може ли да даде линк към "Синьо лято"?
Аз никога не съм го гледала, а всички много ми го хвалят  Simple Smile

Ами била си много малка тогава Grinning, а сега ще го дават виж тази тема

От 16.09 по Евроком. Всяка събота и неделя от 15.00 ч

# 44
  • Мнения: 1 063
"Винету" и другите индиански там.

Общи условия

Активация на акаунт