за ПОГАЧАТА

  • 1 390
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Бих искала да попитам кога се прави погача на новородено, защото още нероден Петко, а вече чух различни мнения. Единия вариянт е, че погачата се прави на 40 ден, когато се чете първата молитва, а другата версия че се прави когато прецени майката, може и след 40 ден. Моля, за информация  bouquetи благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз знам, че се прави на 40-тия ден и тогава съм я правила. Канят се само жени.

# 2
  • Мнения: 581
След молитвата така ли?

# 3
  • Мнения: 376
Аз знам , че погачата се прави до 40 ден , имама предвид , че може и на 38  а молитва се взима на 40 ден. За протокола нашата погача я направихме на 33 ден , защото на 40 се падаше коледа и не знам кой изобщо щеше да доиде освен майка ми.

# 4
  • Мнения: 3 042
Аз знам, че се прави на 40-тия ден и тогава съм я правила. Канят се само жени.

 Peace

На 40 ден съм ги занесла и двамата в църква за молитва.

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
До 40 погача, но ако е грипно времето и не може - може да се направи и по-късно. Аз на моите съм правила определено след 40. Но чиста молитва на първото на 40, а второто малко след 40.
То е за майката, ако е зима може детето да не се води.

# 6
  • Мнения: 8 917
Аз пък не знаех и не съм правила подобно нещо Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 272
Poga4ata se pravi do 40-tia ili na 40-tia den.A molitva - sled poga4ata.

# 8
  • Мнения: 526
Зълва ми има сега 4 месечно бебе и ще ти кажа как се практикува при нас.
Погачата се прави до 40 ден, най-добре 1-2 седмици след раждането - абе, когато майката си стъпи на краката и се посъвземе от раждането. Канят се само жени.
Молитва се взима на 40 ден от раждането и ходи само майката в църквата с бебето.
Аз сматам да практикувам по същия начин.

# 9
  • Мнения: 409
Аз не знаех и не съм правила. ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 983
ами ние я направихме на около 60-тия ден Embarassed, а за молитвата в църква на 4-тия разбрах доста по-късно Confused

# 11
  • Мнения: 3 042
Молитва се взима на 40 ден от раждането и ходи само майката в църквата с бебето.

Не е задължително да отиде сама майката с бебето. Може да има и други хора.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 391
Чистата молитва е на 40-тия ден. Погачата когато прецениш- аз я направих на 2 месеца, защото чаках гости от чужбина Simple Smile))

# 13
  • Мнения: 46 484
Направи си я, когато ти е удобно, то тогава само това ще ти е на главата  baby_neutral Grinning

# 14
  • Мнения: 656
Чистата молитва е на 40-тия ден.
А за погачата знам че се прави последната неделя преди 40-ия ден Wink

Общи условия

Активация на акаунт