Има ли мами които няма да си пращат децата в детска градина?

  • 2 316
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 250
И моето дете не ходи на градина, все още!!!Нямам роднини, които да ми помагат тук в София, въпреки че майка ми винаги е на линия като се наложи!!!!Аз се върнах на работа, когато Габи направи 2 години и сега я гледа бавачка. Габи е доста общителна, но площадката има много деца, има си приятелчета и не виждам какво повече може да й даде градината, освен болести може би!!! #2gunfire newsm78
А и сега зимата ги изнежват по цял ден вътре - не засега ще пропуснем!!! Naughty

# 16
  • Мнения: 2 641
здрасти Тинка Simple Smile
мисля че много зависи от градината
против яслата съм, ако има кой да гледа децата
много зависи от детето
но...........в основни линии мисля следното - да пратя Ема на градина към 3 годишна, ако видя че има желание и се справя сама с разни работи и по рано, но като цяло около 3 годишна възраст. засега съм била с гледачка 4 месеца бях много доволна. ще я запиша в частна градина дори си избрах коя. говорят само на английски, имат избор на доста спортове, рисуват, взимат ги от вкъщи и ги връщат много ги забавляват за да плащат родителите и те да имат желание да ходят. групите са малки обръща им се внимание, социализират се, имат контакти с деца на тяхната възраст водят ги къде ли не. С ЕДНА ДУМА НЕ ИМ ГУБЯТ ВРЕМЕТО А ГИ УЧАТ НА ДОСТА НЕщА. в този смисъл аз съм за детската градина. с мен ще стои сабота и неделя и празниците, както и всяка вечер. мисля че това е правилно.

# 17
  • Мнения: 2 641
само ще допълня че 4-6 годишните ходят на ски зимата...........т.е. не ги държат затворени, предполагам че по малките пак излизат Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 2 356
Anaise,
би ли споделила коя е детската градина, за която говориш, има ли ясла към нея и какви са таксите. Заинтругува ме. Simple Smile
Аз определно съм за ясла и градина, но имаме проблеми, заради които още не можем да тръгнем, така, че ще се гледаме вкъщи засега.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Anaise Това звучи доста заинтригуващо, ако предлагат такива неща. Коя е градината и колко струва лукса? Не знам дали във Варна ще има подобни градини!? Но при нас има и друг проблем, сина ми е вегетарянец, а в градините задължително дават месо и не позволяват да се внася храна (освен с връзки) или при болест на детето. Освен това сме християни и не знам какво ще ги учат там. Бях се замислила за детската градина на православната църква, но така и не разбрах има ли във Варна такава, а и те не отговориха на писмото ми.

# 20
  • Мнения: 72
Ооооо,миличка, и аз съм една от МНОГОТО майки,които не са много съгласни децата им да ходят на ясли или на детска градина.Аз съм на принципа,че колкото повече си гледаме ние децата,толкова по-добре.

# 21
  • Мнения: 1 264
И тримата ми сина не може да се каже , че не са ходили на градина Simple Smile Големите посещаваха последната година преди училище английска полудневна градина  Simple Smile А малкия ходи не повече от месец на градина  Simple Smile Аз работя през повечето време в къщи  , а и има детегледачка  Simple Smile За мен е много важен контакта с децата ми  Blush

# 22
  • Мнения: 266
И ние се гледаме вкъщи.Ходи 1г на градина-не свикна,не му е приятно.
Мисля,че предучилищната е достатъчна адаптация за училище.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А с какво ги занимавате децата? Моите ужасно скучаят вкъщи и все искат да ги водя някъде. Хем са 2 и си играят заедно, но не им се седи вкъщи и това е. В чудо се виждам вече с какво да ги занимавам и какво да ги правя (и то само за няколко часа преди да легнат... ако ставаше въпрос за цял ден-  Crazy)... Вчера даже писах нова тема с такъв въпрос, но нали не можеше да се публикува сутринта...

# 24
  • Мнения: 967
Относно ските мисля, че почти всички градини в София водят зимата децата на ски. Освен това предлагат плуване и различни кръжоци. Поне нашата с нищо непретенциозна квартална държавна градина предлага тези неща.

# 25
  • Мнения: 6 417
Моята дъщеря не ходи на детска градина. Нямам близки и я гледа детегледачка докато работя.  Rolling Eyes
Сподели как им минава деня, моля те  Hug
Дъщеря ми е невероятно общителна и контактна, макар че никога не е ходила нито на ясла, нито на градина. Гледам я съвсем сама, а детегледачка идва на повикване. Контакът с деца го наваксва на детската площадка до блока ни-там децата се познават. С детегледачката предимно играят, пишат и рисуват.

# 26
  • Мнения: 1 364
Аз също имах желание да гледам Алекс до 3 години и да не ходи на ясла, но трябваше да започна работа.
С малката изкарах страхотни 2 год. разходки, барчета, приятелки...

# 27
  • Мнения: 2 641
Ми мамите ми казаха за единствената такава - Wonder world
обадих се на директорката, чака се и за там, макар таксата да е ненормално висока
хубавото е че има и за половин ден и купонна система
ще отида и ще видя на място
изобщо ще обиколя градините ама да видим кога ще бъде
има една точно срещу нас
за мен важното е англиийския и дали ще работя или не
нямам нищо против и държавните, но там децата просто си седят и дори не си играят  #Crazy поне в 2 ясли видях това скупчили са ги на двора и чакат да си ги вземат

# 28
  • Мнения: 2 641
Тинка не ми стана ясно това с християнството? защо изобщо го намесваш в детската градина  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 383

нямам нищо против и държавните, но там децата просто си седят и дори не си играят  #Crazy поне в 2 ясли видях това скупчили са ги на двора и чакат да си ги вземат

Не е ли малко пресилено това? И "държавните" деца са деца, все пак, и те играят. Но наистина, като стане време за прибиране, понякога просто си седят  и чакат. Но през останалото време не.

Общи условия

Активация на акаунт