Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
някой знае ли кога точно се пият противозачатъчните-ясно че като за първи прием е 1-ви или 5-ти ден на цикъла но въпроса ми е когато първия ден има слабо кафяво течение дали се започва тогава или когато започне кървенето!
Цитирай

Варна

Избягвай ги.Намери друго решение.Има много странични реакции.
Цитирай

София

От първия значи първия - то обикновено се разпознава, в смисъл ти знаеш дали ще ти дойде или е някакво междинно кървене. При мен преди хапчетата беше първи ден, засилва се и втори ден - най-силно, та така - ако ти е днес почвай ги.

Относно коментара за други мерки - малко е некомпетентен, то момичето си е преценило какви мерки да взима и не пита за това. Аз ги пих 3 год и половина и си ми беше супер. Този месец ги спрях да почивам само защото ми бяха променили малко влагалищната среда заради дългия прием без прекъсване. Ама вече ми липсват, много си е гот да знаеш деня и часа, на който ти идва. Другото са глупости и слухове, чути от бабите - аман от експерти.
Цитирай
абе там е работата че ги пия вече 5 години и сега ги спрях за 3 месеца ама не помня друг път да е било така преди ! права си аз толкова време ги пия и да чукна на дърво съм нямала абсолютно никакви проблеми !  преди пиех Марвелон но вече съм на Жанин!....ще трябва да звънкам май утре на гинеколога да питам за по-сигурно че мъжо се връща след 5 дена!:Smile)
Цитирай

София

Ами аз точно Жанин пих досега. Единствено това беше проблем, имах някакъв дискомфорт и ми каза лекарката, че са намалени лактобацилите заради хапчетата... тя ме съветваше да не ги спирам ама аз реших да ги спра малко  Sad  не знам дали постъпих правилно, ама дори и да стане "гаф" не е толкова фатално, та затова реших да действаме малко по метода "всичко вън". Ти как се пази докато не пиеше харчета?
Цитирай
ами да не те плаша ама на предишната почивка от хапчетата резултата спи в стаята си сега! а сега не съм се пазила поради простата причина че нямаше от какво-мъжо го нямаше и аз използвах момента да ги спра!
Цитирай

софия

ами да не те плаша ама на предишната почивка от хапчетата резултата спи в стаята си сега! а сега не съм се пазила поради простата причина че нямаше от какво-мъжо го нямаше и аз използвах момента да ги спра!

еее, айде сега частни случаи!
Освен това да се сравнява дете със страничен ефект Laughing, най-малкото е некоректно.
Ти за сто процентов контрацептив да си чувала, освен въздържанието Laughing
Цитирай

софия

от първия независимо колко ти тече
Цитирай

Пловдив

Ти за сто процентов контрацептив да си чувала, освен въздържанието Laughing

Наистина само въздържанието би трябвало да помага. Един път влязох в спор, опонентът ми твърдеше, че няма 100% метод,но ако се съчетаят няколко контрацептивни метода, действа на 100%. Аз го опровергах така: ако всеки метод действа на 99%, като съберем процентите и разделим на броя на методите, пак прави под 100% Wink
Цитирай

Габрово

Здравейте на всички!
Научих много интересни и полезни неща от този форум. Попаднах на тази тема случайно и се надявам авторката й да няма нещо против да използвам темета й, за да попитам няколко неща, свързани с противозачатъчните таблетки, които ме интересуват, а именно:
- Какво мислите за тезата, че веднъж на около година трябвало да се прави 2-3 месеца "почивка" от противозачатъчните, понеже иначе  организмът много се бил натоварвал? Лично аз не намирам кой знае каква логика в това твърдение, защото смятам, че с всяко спиране или започване на прием на противозачатъчни таблетки жената подлага организма си на немалък стрес, докато се приспособи към изменените хормонални нива, та просто не намирам смисъл в почивки точно по тази причина.
 - Другата ми питанка е по повод нещо, което срещнах някъде наскоро - твърдеше се, че след прием на противозачатъчни таблетки, в бъдеще е много по-вероятно да се забременее с близнаци. Обосновката беше, че понеже известно време овулацията е била изкуствено подтискана, след това организмът се опитвал "да компенсира" и сравнително често се случвало да узреят и се отделят две яйцеклетки, вместо една newsm78
Интересно ми е какво мислите вие по тези въпроси
За протокола - аз самата не съм на противазачатъчни, ама пусто женско любопитство...
Цитирай

София

За почивките - и аз мисля, че би било доста неудобно да се правят през няколко месеца. Според мен правилно разсъждаваш за приспособяването към хормоналните нива. А лекар ми е казвал, че няма нужда от почивки. В мед. литература, която съм чела по въпроса има противоречия, но по-новите публикации май са срещу прекъсването.

За близнаците - доколкото знам е по-вероятно само в първия месец след спирането и то ако изобщо има овулация тогава, защото много жени и да искат не успяват да забременеят веднага, а след още някой и друг месец.

А ти natka как се предпазваш?
Цитирай

софия

за почивката- съвременните препарати не го налагат.
за близнаците- статистически е доказано, но само първия цикъл след спирането им.
Цитирай

Габрово

А ти natka как се предпазваш?

Щом питаш - използваме презервативи.
Пила съм противозачатъчни за около година преди няколко години, но това не е за мен. Когато ги спрях, не беше за "почивка", а защото реших да не ги вземам повече.
Благодаря ви за отговорите. Определено научих нови полезни неща от форума.
Поздрави
Цитирай
Ако ги започнеш на 1-2 ден от цикъла си предпазена от пырвата таблетка, ако ги започнеш по-късно трябва да пиеш 7 последователни дни, за да се блокира овулацията. Това не си го измислям, нарича се 'правило на 7 дена", залегнало е в основата на препорыките за прием, после ще изровя и линка към организацията. Ако не ми вярваш погледни инструкциите при забравяне и сметни, 7 дена влизат идеално. Но това го пиша за комбинирани таблетки (естроген и прогестерон).

Колкото до почивките, тук май много ги препоръчват, аз обаче по приницп съм във Франция и там говорих подоробно с гинеколкожката ми тя каза, че няма никакыв интерес, защото рискът от забременяване се покачва: човек се обырква в сметките и методите, тъй като след 7 ден без хапче, вече няма гаранция, че няма да има овулация. Пък и спиране и почване е по-стресиращо според мен за организма. Но очевидно ако има дылги периоди без секс, и финансово и не само (досада си е мисленето всеки ден) си струва.

А за близнаците не знам, но не виждам логика, хапчетата симулират бременост в организма, демек по тази логика след всяка бременост се качва шанса за близнаци.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.