Похвалете си детето

  • 6 040
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
не е редно, но на човек понякога му се приисква... много. Айде, в тази тема "Цар Траян има кози уши"  Laughing

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Крис е започнал да казва хубаво ясно Рррррррррр.

# 2
  • Мнения: 5 877
Състави сама две изречения на английски -
I like dinosaurs (знаеше конструкции от рода на I like cheese, I like chocolate и знаеше думата dinosaurs отдругаде)
и Jumping the steps, moo-moo-moo (по една песничка cows in the kitchen, moo, moo, moo) - докато се качваше по стълбите.

А тази сутрин написа на клавиатурата ТАТИ. Simple Smile

не е вундеркинд, просто отдавна се занимаваме, а това лято имах много време и много, ама много играхме с думи.

аааа и почти се научи да кара колело (с помощни колелета, разбира се)

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 15:39 от Анда

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Вече втора вечер се събужда и иска да пишка на гърнето, при все, че си спи с памперс Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 567
На последната тренировка по плуване започна да плува вече трети стил - бруст   Heart Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони непрестанно ме учудва с това, което знае и как "навързва" думичките с конкретната ситуация. Вчера спорехме нещо с баща й - на малко по-висок тон и тя ми вика: "Мамо, не ядосвай се, ела цункам те!". А днес сутринта, наконтена - като за празник, грабва една кукла и застава пред огледалото: "Ний две кукли сме. Имаме ибички!".
Може да брои до 5 и си познава буквата.
И още нещо - има невероятно чувство за ритъм, няма музика, на която тя да не танцува в такт, като прави все по-сложни движения с ръце и крака.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 16:32 от chockolina

# 6
  • Мнения: 2 567
offtopic
Чоколина, Мони е станала голяма хубавица  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Малкият говори изключително правилно, изреченията му са много добре построени, казва всички букви. Много е възпитан(в интерес на истината това си е лично негово постижение, ние нямаме особена намеса) и всички го забелязват. Последният хит е, че освен да поздравява със "Здравей"  вече си подава ръчичката за ръкостискане - много е сладък като го прави.
 При щерката забелязвам проблясъци на добро поведение(без да го изискваме ние) и се обнадеждавам, че и тя ще стане едно послушно и разбрано дете.

# 8
  • Мнения: 1 113
Децата, с които играе навън са по-големи от нея и са я научили да събира и изважда до 10. Simple Smile Вече може да си пише името (малко слято, но все пак се разчита Laughing)

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Йоан може да брои до десет ( но понякога се лигави и брои - 1,2,3,5,8,7...), познава цветовете, буквите , знае дните от седмицата ..........но не иска да контактува с деца Sad.........много го е страх от тях.........как ще го преодоляваме това, незнам
.......иначе всичко говори......знае си трите имена.....всички книжки със стихчета наизуст.........познава  Мона Лиза и Дамата с хермелина.......познава трицератопса и тиранозавъра рекс.......
много неща е научил.....не го щадя.........не си и помислям, че е по- умен или нещо такова.... просто много се занимавам с него..........и има резултат

Искам да е ясно, че не съм го насилвала .......просто такъв навик съм си създала да обяснявам- например като рисуваме "ето сега взимаме синия молив, рисуваме три малки облачета еднооо, двеее, триии.....малки пухкави облачета"...докато гледаме книжка "едно жълто пиле, две жълти пиленца, три жълти пиленца ".......или подай ми червения молив.......дай ми три щипки.......знаеше колко са три само като погледне визуално.....преди да ги е преброил.........

Аз искам да го науча на всичко възможно, което попива и виждам че успява да научи чрез игра............
Но как да го науча да общува - незнам

# 10
  • Мнения: 3 663
а таня е изключително паметлива от много малка
помни места, предмети и хора, които не вижда с месеци от преди годинка
почти винаги си слага ръка, когато кашля  Blush
всяка вечер сервира хляба и вилиците  Blush и след като се нахрани задължително си носи купичката в мивката  Blush
и почти успява да нарисува слънце Simple Smile само лъчите нещо й се опъват още  Crazy
взема си книжката с козата и седемте козлета, нещо си разказва на неин език и сочи, след което непременно си пляска Simple Smile
страхотно добре жабури пастата и плюе след като измие зъбките  Party
ох, ми не можах да се сдържа Simple Smile  Embarassed едва ли са необичайни за нейната възраст неща, но все им се радвам Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 663
Йоан може да брои до десет ( но понякога се лигави и брои - 1,2,3,5,8,7...), познава цветовете, буквите , знае дните от седмицата .....знае си трите имена.....всички книжки със стихчета наизуст.........познава  Мона Лиза и Дамата с хермелина.......познава трицератопса и тиранозавъра рекс.......
браво!! страхотен е за дете на тази възраст!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
А Ники е много състрадателен Heart Eyes Щом ме светне с камиончето по главата, веднага идва да ме цунка и казва "Маме, бича" Hug Моментално ми минава Wink

# 13
  • Мнения: 599
Божена пък от няколко дни иска постоянно да рисува, "пише", както тя казва. Никой не я беше учил на тази дума, просто веднъж ме видя с химикала и каза: "Дай, пише".
Веднъж и рисувах мече, облак с дъжд, цвете... И на следващия път тя надраска нещо набързо и ми посочи: "Мече". Стана ми много смешно  Laughing

# 14
  • Мнения: 15 619
Ми то, моето гардже си е най-най-рошаво.

Общи условия

Активация на акаунт