Давате ли съвети?

  • 1 369
  • 21
  •   1
Отговори
Брата на мъжа ми случайно се запознал с една много досадна и пробивна дама и тъй като е в развод изкарал една нощ с нея.Уж за една нощ(според него) ,но започнали едни телефонни обаждания,по 10-20 SMS на ден колко много се обичали ,как били един за друг,колко бил страхотен секса.Дамата всъщност е от малък провинциялен град,леко грозновата,омъжена на всичкото отгоре и според мъжа ми (а и на повечето ни познати) изобщо не е за него.Господин-брата е доста добре устроен в София(добра партия е).Отначало всички се забавлявахме с тази история,той ни разказваше някой неща,че бил с нея само временно и т.н.,Докато не стана ясно че момата напуснала работа и се нанесла при него,а той постепенно започна да ни се обажда все по-рядко.Не разбрахме как го излъга накрая,може и да е забременяла(то май това и беше целта).
Въпроса е дали имаме право да се месим или живота си е негов-да прави каквото реши?

# 1
  • Мнения: 46 437
Аз на това му викам любов  Grinning не бих се месила, ако го направите, ще излезете лошите, освен, ако нямате нещо конкретно и фрапиращо с/у нея и тогава пак не е сигурно как ще го приеме брат му ...

# 2
  • Мнения: 165
Bih si izkazala mnenieto no re6enieto si e izcqlo negovo Confused

# 3
  • Popovo
  • Мнения: 571
Да, ако ми поискат и само на близки хора, а в твоята ситуация не знам, може мъжът ти да даде братски съвет, но ти не се бъркай.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Аз не бих им се бъркала  Naughty!  А съвети давам само ако ми поискат Mr. Green!

# 5
  • Мнения: 2 100
На брат ми бих дала съвет даже и да не го иска.
В сиуация на влюбеност обаче нали знаеш,че хората не са най-разумни да не кажа ,че изобщо не са трезвомислещи.
Дори и грозновата и от малък град ако го прави щастлив едва ли другото е важно.
Той я е поканил да се нанесе-едва ли го  е направила насила.
Ако сте близки подпитайте и поговорете.

# 6
  • Мнения: 472
Не бих се намесила.Просто няма смисъл,срещала съм такъв тип жени.Те са невероятни и винаги успяват.Бившата ми шефка беше такава.Направила си беше списък на "подходящи" мъже-собственици на хотелчета,българи живеещи в чужбина,чужденци. ShockedКазваше-"много важно как изглежда,важното е да ме гледа добре".Даже не говореше чужд език,една нейна приятека и превеждаше за чужденците,ходи чак до Австралия.Ииии накрая успя.Сестра и беше същата,забременя от бащата на една моя приятелка,какво ли не направи за да го разведе. ooooh!
Леле имам момченце,дано не го нацели някакво такова чудо.Няма спасение от такава.

# 7
  • Мнения: 686
В този случай бих се намесила! Все пак близките хора са за това, за да си казват истината в очите и какво мислят без заобикалки.

# 8
  • Мнения: 4 621
Аз не бих им се бъркала  Naughty!  А съвети давам само ако ми поискат Mr. Green!
Peace

# 9
  • Мнения: 3 248
Ако ми поискат съвет - давам, ако ли не - си мълча! Peace


П.С. Изключение прави малката ми сестричка - чувствам я като мое дете (че и повече) и непрекъснато гледам да съм в час с нея и живота й, бъркам й се много ...  ooooh!

# 10
  • Мнения: 8 917
Сама каза - живота си е негов. А между двама им място за "трети" човек няма - каквото си направят, това ще е- поне ще знаят, че сами са си го направили и няма да излезете вие виновни след това - говоря по принцип. Т.е. ако иска съвет - давай, но сами да се поставяте в това положение  Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
В такива отношения е по-хубаво да не се меси човек Naughty Те си знаят защо са заедно.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз обичам да давам съвети(на близки разбира се, иначе не смея), но напоследък мъжът ми ме "спъва" и  не ми дава. Той е на принципа -  на всеки животът си е негов и да прави каквото иска. Съвет само ако ти поискат и сигурно е прав, ама са ми редки зъбите и от време на време се отпускам и ако той е наоколо после ми чете конско.
 Сега така ме сърби езика да посъветвам нещо на сестра ми, но ще си замълча.

Във вашият случай каквото и да кажеш ти ще си кривата затова по-добре недей. Още повече той сега е в развод, по-уязвим и т.н.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 16:14 от Етиа

# 13
  • София
  • Мнения: 35 817
Ако беше мой брат може и да кажа какво мисля, ако ме попита, но за брата на моят мъж - НИКОГА.

# 14
Благодаря ви за коментарите.Аз лично в този случай никога не бих си дала мнението,става въпрос за мъжа ми и свекърва ми.Те още от самото начало му казаха ,че не я харесват(начина и на държание и постоянното и досаждане).Господинът тогава се съгласи с тях и заяви че не е нищо сериозно.Сега мъжа ми беше решил да говори по-сериозно с него,но аз го спрях с аргумента ,че ако наистина е бременна и връзката им е станала сериозна  и евентуално се сродиме с нея ще трябва да си я "харесваме"(че наше лошо няма) Laughing
Според мен разговора ще влоши отношенията в семейството ни и без друго имам чувството,че тя го дистанцира от нас.Явно усеща,че не я харесваме.
Пуснах темата защото се притесних дали аз не греша като съветвам мъжа си да изчака с намесата си.

Общи условия

Активация на акаунт