Моля помегнете - малка главичка!

  • 20 745
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 208
Здравейте момичета , мояя проблем е следният :Малкя се роди с обиколка на главичката 37 , но с  много малка фунтанела1,5/1 см.До 4-тия месец всичко беше ОК , защото главичката му растеше с критичния минимум от 1 см., но сега в 6-тия растежа се забавя. Иначе се развива много добре , няма никакви забележки .Днес доктора ми каза , че трябва спешно да се видя с неврохиррг и да назначим операция възможно най-бързо , защото шевовете на мозъчето му са затворени.Аз още съм в шок ,но искам да Ви попитам на някоя от вас това нещо говори ли Ви и знаете ли добър неврохирург в Пловдив или ще се наложи да се ходи в София.
БлагодаряВи предварително!
vilich може ли да ти пиша ЛС

# 61
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Днес доктора ми каза , че трябва спешно да се видя с неврохиррг и да назначим операция възможно най-бързо , защото шевовете на мозъчето му са затворени....
 знаете ли добър неврохирург в Пловдив или ще се наложи да се ходи в София....

НЯМА такова понятие "затворени мозъчни шевове"! Може да са вкостени преждевременн шевовете на черепа, което е съвсем различно и преодолимо. Диагнозата краниостеноза обаче, се поставя само след направена рентгенова снимка на главичката! Без подобно изследване + скенер задължително, не може да се каже каква е причината за забавения растеж на главичката!

В Пловдив няма с кого да се консултираш! Не губи време, а си взимай детето и директно в София - неврохирургията на клиника "Св.Иван Рилски".
На ЛС ще ти пиша мой тел.

# 62
  • Мнения: 421
Здравейте на всички силни мами!
Тази сутрин отворих Гугъл и започнах да търся... и всеки път ме отвежда тук - в тази тема! Затова,срам - не срам реших да питам вас!
Точно на 31г.с  ходихме на много добър 2Д видеозон. Всичко върви в норма,включително и диаметъра на главичката (BPD),но не и обиколката (HC)  - тя върви 11дни назад...(266мм)   Констатация на лекаря след като гледа всички органи,включително и мозъче,че всичко е наред.
След това,точно на 34г.с,отново там,отново всичко останало върви в норма. BPD - отговаря,а HC върви 12 дни назад (293мм)...
Притесних се много и започнах да разпитвам доктора,като му казах,ако има някакъв проблем да ми каже. Той гледа мозъче,сърце... и отново каза,че не вижда никакъв проблем и,че бебето било много хубаво.

Та...съжалява,може да ви се струва смешно...но наистина се притесних. Ако може някой да сподели с мен компетентно мнение.
Моля се всичко да е само параноя  Praynig  Sad

# 63
  • Мнения: 779
Здравейте на всички силни мами!
Тази сутрин отворих Гугъл и започнах да търся... и всеки път ме отвежда тук - в тази тема! Затова,срам - не срам реших да питам вас!
Точно на 31г.с  ходихме на много добър 2Д видеозон. Всичко върви в норма,включително и диаметъра на главичката (BPD),но не и обиколката (HC)  - тя върви 11дни назад...(266мм)   Констатация на лекаря след като гледа всички органи,включително и мозъче,че всичко е наред.
След това,точно на 34г.с,отново там,отново всичко останало върви в норма. BPD - отговаря,а HC върви 12 дни назад (293мм)...
Притесних се много и започнах да разпитвам доктора,като му казах,ако има някакъв проблем да ми каже. Той гледа мозъче,сърце... и отново каза,че не вижда никакъв проблем и,че бебето било много хубаво.

Та...съжалява,може да ви се струва смешно...но наистина се притесних. Ако може някой да сподели с мен компетентно мнение.
Моля се всичко да е само параноя  Praynig  Sad


ZDrawej .. Simple SmileВсъщност ,това,което искам да ти кажа е ,че не бива точно сега да изпадаш в паника,нито да се притесняваш,защото така или иначе нищо не можеш да направиш  .Неможеш да накараш главата на бебето да порасне..Нали така?Значи аз ходих при трима гинеколози по време на бременноста си,които се тупаха в гърдите,че са от "добрите" и нито един от тях не ми каза,че детето има малка глава,даже си спомням ,че ми казваха ,че е с голяма такава..Накрая,родих Вики в адски мъки,раждах я цял ден и сега и лепнаха диагноза МИкроцефалия.( т е малка глава ит н)Обиколихме всички болници,за да ни кажат ,че детето е увредено по време на раждането.Така,че мила,отпусни се и не си мисли,че като изостава главата с 11 дни непременно ще имате проблем.Това не е гаранция,че ще има проблем.ПО скоро прецени трезво нещата,отиди и при друг лекар и ако наистина бебо е с по малка главичка моя съвет е РОДИ го Със Секцио!!Моята Вики се роди с направо пресована главичка,която беше преминала през менгеме в буквалния смисъл.При това раждането ми е второ и всички очакваха да мине като по вода.
Стискам ти палци и се моля всичко да е наред с теб и детнцето ти.. Peace

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравей!
Леко съм изненадана, че BPD отговаря, а обиколката се движи назад, защото в програмите на почти всички видеозони едното е производно на другото по някаква формула.
Щом доктора казва, че не вижда проблем, по - добре се успокой и се наслаждавай на остатъка от бременността , защото както zlatina_ZZ   е казала - нищо не можеш да направиш  Naughty
А защо все пак не отидеш при друг лекар, ей така , за успокоение?
Късмет, леко раждане и здраво бебе ти желая  Hug

# 65
  • Мнения: 421
Момчета благодаря ви за милите думи и подкрепата,въпреки,че ... сигурно съм параноичка (и се моля да е така!)
Наистина е странно,че едното е в норма,а другото върви назад,но така го мери.А 2Д видеозона е много нов и хубав.
Аз ходя при още един лекар,но той досега никога не ми е мерил обиколката,а ссамо диаметъра. Ще го питам непременно,обаче следващия път.

А за беборана... аз същото казах на лекаря преди наколко дни "Докторе,не ми спестявайте нищо,защото каквото и да има,това бебче ще е безумно обичано,защото  е мОеТо бебе!" ... та знам,че нищо не мога да променя,каквото и да е.Той каза,че не виждал проблем.Като съм напълняла толкова малко,какво съм била искала от това бебе  Rolling Eyes Но няма на кой да кажа какви страхове ме гонят и затова исках да ги излея някъде,където ще бъда разбрана! Благодаря ви!

# 66
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Успокой се, на видеозона е възможно да се измери диаметър, а обиколката идва по формула. Седни и чертай кръгове и елипси, да видиш, че няма как диаметърът да е нормален и обиколката да е малка Simple Smile
Освен това повечето замервания не са най-точни, защото зависи в каква равнина лежи бебето.
Нали и самият лекар ти е казал, че бебето е добре и е хубаво.
Просто не е дообмислил, че изтърваната дума може да доведе една майка до много тревоги.
Тук обсъждаме бебета, вече родени, на които по една или друга причина е нарушен растежа на главата, но СЛЕД раждането.
Почивай си и се успокой, всичко ще е наред!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт