При какви стойности на кръвното ви взеха в болницата?

  • 723
  • 11
  •   1
Отговори
Бих искала да ви попитам при какви стойности на високо кръвно ви взеха в болницата под наблюдение? Колко често мерихте кръвното си вкъщи? Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 1 008
При мен всичко стана много изведнъж. Спря да ми действа Допегит-а или и аз не знам какво се случи... Като си го мерих вкъщи кръвното ми варираше между 140-150 горна граница и 90-100 долна, при положение че си пиех хапчетата. Това беше в рамките на седмица и ме взеха в болница. Приеха ме с 145/90, после няма да споменавам какви станаха стойностите... Не успяха да направят нищо, за да спасят бебето.
Сега след като имах тези проблеми от момента, в който забременях си меря кръвното всяка вечер. Иначе лекарите ми казаха веднъж седмично.
Моя съвет е ако кръвното ти е над 140/90 и ти препоръчват да влизаш в болница, изобщо не се колебай!

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 357
quote author=cher link=topic=125374.msg2321831#msg2321831 date=1157620555]
При мен всичко стана много изведнъж. Спря да ми действа Допегит-а или и аз не знам какво се случи... Като си го мерих вкъщи кръвното ми варираше между 140-150 горна граница и 90-100 долна, при положение че си пиех хапчетата. Това беше в рамките на седмица и ме взеха в болница. Приеха ме с 145/90, после няма да споменавам какви станаха стойностите... Не успяха да направят нищо, за да спасят бебето.
Сега след като имах тези проблеми от момента, в който забременях си меря кръвното всяка вечер. Иначе лекарите ми казаха веднъж седмично.
Моя съвет е ако кръвното ти е над 140/90 и ти препоръчват да влизаш в болница, изобщо не се колебай!
[/quote]

Съгласна съм с изказването. Аз вдигах до 140/90, при което горната граница се води - нормални високи граници на кръвното, а долната - 90 е висока ... С Допегит два пъти на ден по 1/2 хапче се поддържаше на 120 /125 / на 80, което е нормално .......... Не ме взеха в болница. Но се стараех да спазвам подходящ хранителен режим, за да не го вдигам.

# 3
  • Мнения: 1 427
още в първия ден от деветия месец на бременността ми започнах да вдигам кръвно.При стойности 140/100 бях вече под наблюдение в болницата.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 389
още в първия ден от деветия месец на бременността ми започнах да вдигам кръвно.При стойности 140/100 бях вече под наблюдение в болницата.
Правилно. И аз започнах тогава да вдигам леко и моят лекар беше обезпокоен леко, но всичко беше наред, не се притеснявай излишно  Hug

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
още в първия ден от деветия месец на бременността ми започнах да вдигам кръвно.При стойности 140/100 бях вече под наблюдение в болницата.

Същата работа - още в началото на 9ти месец, една седмица си траех, но на следващата влязох в болница, приеха ме веднага със 160/90.

# 6
  • Мнения: 3 537
още в първия ден от деветия месец на бременността ми започнах да вдигам кръвно.При стойности 140/100 бях вече под наблюдение в болницата.
И аз така,но чак  през последните две седмици от бременноста и естествено ме вкараха на топло. Crazy

# 7
  • Мнения: 911
140/95 - един понеделник три седмици преди термина. Същия петък извадиха Малик със секцио. Всичко мина безпроблемно. Стискам палци да нямаш никакви проблеми!!!

# 8
  • Мнения: 14 133
Бих искала да ви попитам при какви стойности на високо кръвно ви взеха в болницата под наблюдение? Колко често мерихте кръвното си вкъщи? Благодаря ви.
140/100 още в 9-10г.с. Овладяха го 2дни и ме изписаха. Трябваше да си меря  меря кръвното поне веднъж на ден. Нямах проблеми до момента, в който оставаха 3дни преди термина. Тогава не падаше и с лекарства. Доки ме прибра да предизвиква раждането. Стискам палци с теб и бебчо всичко да е наред!!!

# 9
  • Мнения: 1 427
още в първия ден от деветия месец на бременността ми започнах да вдигам кръвно.При стойности 140/100 бях вече под наблюдение в болницата.
И аз така,но чак  през последните две седмици от бременноста и естествено ме вкараха на топло. Crazy
Ами и последните седмици и аз пак бях в болницата.Интересното беше , че и в двата случая веднага след приемането кръвното се нормализираше.Само първият път се наложи да ми вливат плазма.

# 10
  • Мнения: 3 537
още в първия ден от деветия месец на бременността ми започнах да вдигам кръвно.При стойности 140/100 бях вече под наблюдение в болницата.
И аз така,но чак  през последните две седмици от бременноста и естествено ме вкараха на топло. Crazy
Ами и последните седмици и аз пак бях в болницата.Интересното беше , че и в двата случая веднага след приемането кръвното се нормализираше.Само първият път се наложи да ми вливат плазма.
На мен и плазма ,и кръв, и какви ли не глупости ми вливаха.Бях на диета и пиех допегит.До последно вдигах кръвно и като родих,стана 90 на 60. #CrazyАйде сега пък кафета и шоколади.
После пак скача и пада,мерих си го през 2-3 часа в къщи и от разни диети ми спря кърмата .Оправих се близо два месеца след раждането. #Cussing out

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
още в първия ден от деветия месец на бременността ми започнах да вдигам кръвно.При стойности 140/100 бях вече под наблюдение в болницата.

Същата работа - още в началото на 9ти месец, една седмица си траех, но на следващата влязох в болница, приеха ме веднага със 160/90.

И аз със тези стойности, 160/100. Допегита сякаш спря да ми действа и вече бях в девети месец. Взеха ме в болницата, нормализираха ми кръвното и в деня, в който мислех, че ще ме изписват, бебка реши да се роди.

Общи условия

Активация на акаунт