Каква количка да купя?

  • 1 480
  • 20
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 319
За първото си дете избрах количката единствено по цветовия признак и нямах никаква представа колко важно е тя да е лека, удобна и с големи колела. Осъзнах огромната си грешка едва, когато тръгнах по счупените тротоари на града. Високите бордюри бяха истинско предизвикателство за моите пилешки мускули / ако изобщо мога да ги нарека така/. Моля ви, майки, посъветвайте ме за подходящата марка и модел!

# 1
  • Мнения: 46 436
Аз обикалях магазините и бутах количките, които ми харесваха на външен вид. Избрах тази, която се управляваше най-лесно- "Пепино"  Peace

# 2
  • Мнения: 432
За щастие аз имах късмета да ме предупредят на какво да обърна внимание за количката - както ти пишеш: големи колела, лека количка и т.н. Много съм доволна от това, което избрах и ти го препоръчвам горещо -  За съжаление не знам точно как се казва моделът, но е на MAG England с големи единични колела (не от помпащите се), с 2 коша (зимен и летен), с 1 сенник (което според продавача било недостатък  newsm78 - нищо му няма на сенника, гарантирам). "Багажното" не е от тези тип платнена торба, а представлява 1 здрава метална "щайга", която издържа огромни товари  Peace; каишите са много сериозни (включително и през раменете), като същевременно се откопчават много лесно (за мен е много важно, защото на количката ни тип "чадър" и на стола ни за хранене са ужасни - изобщо не мога да ги откопчая). И най-важното за тази количка- много е лека (около 9 -10 кг.) и има страхотен механизъм на окачване (като люлка), така че се бута буквално с 2 пръста, преодолява всякакви препятствия и вози наистина много меко (признато е и от мои приятелки, които имат опит с колички).  Това последното наистина е най-важното за нашите улици май. Цената между другото е символична (на фона на това, което гледах) - взехме я за 200 лв. от Штъркел преди 9 мес. Дано този модел да го има още , надявам се подробното описание да ти свърши работа ако решиш да избереш този вариант. Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 1 455
Cruiser Cangaroo-Мойта е такава и съм много доволна.Минава навсякаде,много е маневрена,единст Peaceвено на триколките коша е малко тесен,но горещо ти я препоръчвам. Peace

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 15:17 от gery gerry

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Благодаря ти за изчерпателния отговор. Ще обърна внимание на тази марка колички!

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
С две ръце за Chicco Pick Up, с оглед на всички изисквания, които изброяваш - лека, маневрена, с немалки гуми, лесноуправляема, здрава и комфортна за бебето... Peace
Имам и ТСМ, много съм доволна и от нея, от гл.т. на возене, желязна е, вози супер меко и преодолява всичко, ама е бая тежка и неманеврена. Става ако живееш в къща, но да я сваляш по стълбища на панелен блок и асансьори не си е работа... Sick

# 6
  • Мнения: 8 917
Cruiser Cangaroo-Мойта е такава и съм много доволна.Минава навсякаде,много е маневрена,единст Peaceвено на триколките коша е малко тесен,но горещо ти я препоръчвам. Peace
Още един глас за Кенгуру Круизър  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз пък не съм доволна от МAG ENGLAND. Наистина вози много леко, но само когато дръжката е в такова положение, 4е детенце те гледа. А ина4е не е много компактна- заема ми целият багажник; а и много трудно я сгъвам. Това 4е е само с един сенник е проблем, когато е лято и детенцето ти ве4е е по-голямо и стои някак сгушено...Но пък цената й определено е добра. А и е здрава.

# 8
  • Мнения: 409
Определено КЕНГУРУ много е лека и маневрена моята обаче е Комфорт

# 9
  • Мнения: 2 673
   Адски дълго избирах, за да стигна до Чико Дуо. Лесно се сгъва, маневрена, влиза в асансьора и в багажника на колата, има зимно покривало, дъждобран и столче за кола\, удобна дръжка с "жабка" за ключове или разни дреболии, гнездо за чашка. Колелцата са средно големи, предните са въртящи се. Тапицерията се сваля изцяло за пране..Коша за багаж е голям.
   Дуото е добра за новородени, може да се ползва и с коша за кола за разходка на бебето, но не повече от 1-2 часа..Цена 550 лв

# 10
  • София
  • Мнения: 2 162
   Адски дълго избирах, за да стигна до Чико Дуо.    Дуото е добра за новородени, може да се ползва и с коша за кола за разходка на бебето, но не повече от 1-2 часа..Цена 550 лв

И аз такава исках, но никъде не открих в София. Навсякъде Чиполино и КАМ или Бейби Нова. Виждала съм ги само по улиците.

# 11
  • Мнения: 509
Аз ти препоръчвам Jane NOMAD.Много лека-само 6,5кг,супер удобна и маневрена.

# 12
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Всяка една мама ще ти препоръча количката от която е доволна.Зависи ти до каква сума можеш да отделиш за количка.До към 200 лева можеш да вземеш и на Бертони и на Чиполино или на ТСМ.И трите фирми имат добри попадения в комбинираните модели.От 200 до 500 лева са вече Кангаро или Кенгуру не знам,Чико,MAG England ,Пег перего и т.н.Има и на Грако много хубави,ама също скъпи.
Моят съвет е,ако може да е с въртяща дръжка,с поне един чифт двойни гуми и голям кош за багаж.Естествено да е лека и маневрена.Когато отидеш да си купуваш пробваш на място и която ти хареса и тя ще е.
Успех.  bouquet

# 13
  • Мнения: 5 370
   Адски дълго избирах, за да стигна до Чико Дуо.    Дуото е добра за новородени, може да се ползва и с коша за кола за разходка на бебето, но не повече от 1-2 часа..Цена 550 лв

И аз такава исках, но никъде не открих в София. Навсякъде Чиполино и КАМ или Бейби Нова. Виждала съм ги само по улиците.
Бейби НОВа-не съм чувала такава количка да има??? newsm78
Да не би да искаш да кажеш КУИНИ или МАКСИ КОЗИ?

# 14
  • Мнения: 2 673
 Новия модел на Чико Дуо го има на Мария Луиза \до центр.гара\ Срещу хотела, в магазина на ЧИКО. Червената е убийствено готина, но ние си взехме синя. Това е най-нов модел на ДУО..
 kama4e - права си...всеки сам интуитивно решава..

Общи условия

Активация на акаунт