Малкият слон от Странджа-планина

  • 3 061
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте!
Моят син е на 20 дни и днес бяхме на първа консултация. Оказа се, че за това време е наддал 1 кг. и се е издължил с 6см. Shocked
Аз от самото начало го кърмя на поискване, горе-долу през 2-3 часа с една по-дълга пауза нощем - от 22.00 до 3.00. До сега все си мислех, че не яде много и се съмнявах дали имам достатъчно кърма, но днес направо останах без думи.
Педиатърката каза да го храня по на рядко, ама това значи да имам в къщи врещящо бебе нон-стоп - храня го когато започне да плаче. Струва ми се голям тормоз да го държа гладен.
Да кажа само, че дъщеря ми я хранех на режим и беше извънредно неспокойна и ревлива, по цели нощи не ни оставяше да спим. Синът ми, напротив, е много спокоен общо взето само спи и яде!
Въпросът ми е да му намалявам ли папането и опасно ли е да "нараства" с такива темпове? Освен това ми се скараха, че не пиел вода, щял да се обезводни newsm78. А той така усърдно си мокри пампите, милия,че, най-малко на обезводнен прилича, ама ...
Кажете си мненията, моля, че това кърмене на поискване ми е непозната територия и започвам да се чудя дали пък нещо някъде не бъркам Thinking

# 1
  • Мнения: 532
Първо честито бебче!!!
Да ти е живо и здраво малкото юначе.
Никъде не бъркаш мила.Справяш се много добре,давай на бебо всеки път,когато поиска.Дори няма смисъл да изчакваш да се разплаче,детенцето си показва и преди това.Всичко е наред,не разреждай храненията.
Моят син,на 4 месеца беше 9200,роди се 4кг.
Поздрави   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
Спокойно!
Моя Иво също беше наддал 1 кг първите 20 дни.
А на първия месец беше +1800... на втория пак +1800... и т.н..
Резултата  е, че на 6 месеца беше 11кг, а сега на 9м беше 13кг..
Кърмя го на поискване и е без вода. Не се е обезводнил.
И как ще се обезводни, все пак в предното мялко има 88% вода Simple Smile
Според мен най-правилното е да си слушаш бебето.
Когато иска да яде - даваш му.
Като се замислиш в корема ти не е бил с режим и не се е хранил през три часа.
А относно килограмите, не се притеснявай! Мойта педиатърка винаги ми повтаря колко си е добре детето. Щом е на кърма и наддава така, значи всичко е наред.
Никога не ми е препоръчвала да намалявам храненето защото й е ясно, че не мога да го огранича. Разни "компетентни" педиатри ме съветваха да му замествам едно хранене с вода, което е толкова абсурдно... Моята педи каза, че дори и да успея да му заместя хранене с вода, той пак ще изяжда същото количество кърма за денонощие, но просто ще си наваксва на другите хранения.
Щом пълни памперсите редовно, не се притеснявай. И не забравяй, че при кърмените бебета е важно колко пишкат, а не колко акат.
Това е от мен! Дано да съм те успокоила!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 254
Моят син,на 4 месеца беше 9200,роди се 4кг.

Ейй и моя на 4 беше толкова! Само дето се роди 3,350кг  Hug

# 4
  • Мнения: 532

 Grinning
Да са ни живи и здрави юнаците  Hug
А на нас яко да ни е дупе с тези килограми ooooh!
Поздрави   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 390
И ние отначало много наддавахме.Бяхме наддали дори повече от вас. Но като че ли нещата започват да си идват на мястото, защото на последната консултация бяхме наддали 700 грама. И аз така се бях шашнала, но разбрах, че е нормално такова бурно наддаване и се успокоих. Плюс това вие /и ние/ сте на кърма, така че няма място за притеснения.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Нищичко не бъркаш  bouquetДавай в същия дух, супер сте си Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 823
Честито бебче.
Много добре си наддава детето и няма нужда да го ограничаваш и да му намаляваш манджичката Mr. Green.
Моя хубостник първия месец наддаде 2100 гр. #Crazy и дори сестрата два пъти го мери,за да няма някаква грешка.Втория месец наддаде 1400 гр.На 6 месеца беше 9200 гр.от юни не сме ходили на консултация,а сега вероятно е над 10 кг.
Аз също се притеснявах,че нараства много и на тегло и на ръст,но за щастие не сме имали никакви проблеми.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
В една съседна тема написах нещо, мисля че е много подходящо и за тук... Малко метафорично е казано, ама ти ще ме разбереш...

"Класификацията е следната, по отношение знаещите за кърменето, в низходяща градация...
Много знаещи, по-малко знаещи, най-малко знаещи, прости, по-прости, най-прости, свекърви (тъщи), и последно - педиатри..."

# 9
  • Мнения: 601
В една съседна тема написах нещо, мисля че е много подходящо и за тук... Малко метафорично е казано, ама ти ще ме разбереш...

"Класификацията е следната, по отношение знаещите за кърменето, в низходяща градация...
Много знаещи, по-малко знаещи, най-малко знаещи, прости, по-прости, най-прости, свекърви (тъщи), и последно - педиатри..."

hahaha hahaha hahaha Joy

# 10
  • Мнения: 3 161
не е нужно да намаляваш кърменията, напротив. Всъщност смята се, че плачът е много късен признак за глад... давай при по-ранни сигнали - изглежда неспокоен, търси гърдата, лапа юмручета... Не е наддал чак пък толкова много - нормално ми се вижда. Кърмачетата растат скокообразно. Първите месеци може и по 1.5 кг да наддадат; а после в 4-я този процес се забавя драстично и наддават 200-300 г. и същият този педистър, дето те е карал да разредиш кърменията, изведнъж бие тревога, обявява кърмата ти за нехранителна и ... сещаш се къде води това. Затова - кърми си спокойно и наистина на поискване, не на приплакване - и нямай грижи  Grinning.

# 11
  • Мнения: 8 242
Честито ти бебче   bouquet

И тони на 20тия ден беше +1.100.. а на месец +1.900. Втория месец успокоихме топката и само 1.200 качи  Mr. Green.
Кърми си го детенце колкото иска, той сам ще се регулира  Peace

Да ти е жив и зрав  Hug

# 12
  • Мнения: 942
Честит ти малък юнак!  bouquet
Първо честито бебче!!!
Да ти е живо и здраво малкото юначе.
Никъде не бъркаш мила.Справяш се много добре,давай на бебо всеки път,когато поиска.Дори няма смисъл да изчакваш да се разплаче,детенцето си показва и преди това.Всичко е наред,не разреждай храненията.
Поздрави   bouquet
Peace
И без вода няма да се обезводни,иначе повечеот 90% оттукашните бебета щяха да бъдат обезводнени Simple Smile

# 13
  • Мнения: 409

 Grinning
Да са ни живи и здрави юнаците  Hug
А на нас яко да ни е дупе с тези килограми ooooh!
Поздрави   bouquet
ПОЗДРАВИ и от на много сте добре не се притеснявай.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 390
В една съседна тема написах нещо, мисля че е много подходящо и за тук... Малко метафорично е казано, ама ти ще ме разбереш...

"Класификацията е следната, по отношение знаещите за кърменето, в низходяща градация...
Много знаещи, по-малко знаещи, най-малко знаещи, прости, по-прости, най-прости, свекърви (тъщи), и последно - педиатри..."

hahaha hahaha hahaha Joy
rotfImao
Абе то направо си е за рев, не за смях!

Общи условия

Активация на акаунт