околоплодни води спешен въпрос

  • 8 442
  • 16
  •   1
Отговори
момичета, кажете ми какво е нормалното количество околоплодни води, защото докторът иска да извади бебето много по-рано. Каза ми, че моите са 6 при норма 10-24 Наистина ли това е нормата и да се посъветвам ли и с друг лекар или направо да отивам в болницата
Знам, че това е здравен въпрос и се извинявам, че го поставям тук, но много съм притеснена и бързам

# 1
  • Мнения: 11 306
Сладолед, не казваш в коя седмица си. Това е важно!

# 2
  • Мнения: 2 257
Точно онзи ден четох по въпроса:

" The "load" of pregnancy isn't just the baby.  There's considerable weight and volume contributed by the placenta and the amniotic fluid.  The amount of amniotic fluid has a certain range of normal values, the numbered score derived by adding up the centimeters of depth of four pockets of fluid seen on ultrasound.  Some researchers feel one good pocket of 3 centimeters depth is enough to assume that there is adequate amniotic fluid around the rest of the baby.  But the Amniotic Fluid Index (AFI) is traditionally the addition of the four pockets, with the normal range from 8 to about 18.  There are fuzzy limits beyond these two extremes, but generally...
AFI < 5-6  =  oligohydramnios (oligo, less; hydramnios, fluid)
AFI > 18-22 = hydramnios or polyhydramnios (poly, much or many) "

Ето ти линк към цялата статия http://www.gynob.com/biopamfl.htm, пусни на Гугъл amniotic fluid normal range примерно и чети, има доста сайтове, които обясняват. Успех!!!

Ето още: "Typically, doctors have been concerned about women with low levels of amniotic fluid during the third trimester – a condition called oligohydramnios – because too little fluid can be associated with incomplete development of the lungs, poor fetal growth and complications with delivery. Amniotic fluid is measured by depth in centimeters. Normal amounts range from 5 to 25 centimeters; any amount less than 5 centimeters is considered low." от ТУК

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 19:45 от G&J

# 3
  • Мнения: 8 163
Преди следващ преглед пий достатъчно вода (8-10 чаши на ден), защото и най-леката дехидратация води до намаляване на околоплодните води. Показателите ти със сигурност ще се подобрят.

# 4
  • Мнения: 804
Аз също имах ниско ниво на околоплодните води, показаха ми таблица и аз бях малко под нормата.Не помня обаче точните стйности ooooh! Съветваха ме да изпивам 1галон вода, или това е 3 литра, че и отгоре #Crazy Пиех толкова, че и повече #Crazy, но се свиква.Пий и ти много вода!
  Успех!

# 5
  • Мнения: 464
Пиенето на повече вода не е ли, за да се пречиства добре организма? Не мислех, че количеството на околоплодните води зависи от това, колко вода пиеш!?! newsm78
Знам, че не трябва и да се прекалява с водата също. До 2-3 литра е добре, но повече не.

# 6
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
А как се определя количеството на околоплодните води? С видеозон или ...?

# 7
  • Мнения: 8 163
Пиенето на повече вода не е ли, за да се пречиства добре организма? Не мислех, че количеството на околоплодните води зависи от това, колко вода пиеш!?! newsm78
Знам, че не трябва и да се прекалява с водата също. До 2-3 литра е добре, но повече не.
Количеството вода, от което има нужда организмът, зависи от атмосферните условия и от начина на живот, вкл. хранителния режим. Така че не може да се закове на точна цифра, която да е еднаква за всички. Естествено е при по-топло време, при консумация на много захар и кофеин, и при по-голямо физическо натоварване да ти трябва повече вода. Ланс Армстронг, например (велосипедист, 7 пъти подред печелил Тур дьо Франс) пие по 12 литра вода на ден.

8-10те чаши вода, които споменах са препоръчителните за бременни, защото по принцип хората днес са склонни да пият повече газирани напитки, сокове (вкл. натурални) и кофеинови продукти. Те обаче, имат високо съдържание на захар и водят по-скоро до загуба на вода в организма (оставяме на страна калориите), отколкото да помагат. В този смисъл медиците се стараят да превърнат пиенето на вода в осъзната част от "диетата" на бременната.

Да, околоплодните води са в пряка зависимост от водата (не течностите, а именно водата), която поема бременната. Нали и околоплодните води се пречистват? Докато си бременна те са част от организма ти. Ако не пиеш достатъчно вода, отделените за пречистване околоплодни води няма да могат да се възстановят.

# 8
  • Мнения: 8 163
Как може да познаеш дали пиеш достатъчно вода?

Най-сигурният тест е с цвета на урината: колкото по-тъмна е, толкова повече и по-спешно се нуждаеш от вода. В идеалния случай, добре хидратираното тяло отделя урина, която е почти безцветна.

# 9
  • Мнения: 8 163
Сладолед, какво стана? Ходи ли на нови изследвания? Дано новите данни са по-добри и доФторите оставят бебето, докато му дойде хабера да излиза...

# 10
Много благодаря момичета. Мен тука ме побъркаха. Един ден водите са в нормата, един много под нормата. Те тъкмо решат да предприемат нещо и на следващия ден водите са си в нормата. Но наистина взех че ви послушах и като пия вода показателите са много добри, въпреки че лекарят два пъти ми каза, че не зависело от това колко вода пиеш. Оказа се, че сте прави и много зависи. Утре съм за пореден път на видеозон и дано пак да са в нормата, че вчера бяха много малко и вече ще ме ошашавят с тия прегледи

# 11
  • Мнения: 8 163
Зависи, разбира се!!! Ейиии, аман от циментирани мозъци!

Ти пий, пий, да не те насилват да раждаш. Нека си укрепне детенце преди да излезе. Стискам ти палци!

# 12
  • Мнения: 113
Здравей ,сладолед!Аз имах същия проблем като теб,но вече всичко е наред-имаме си жива и здрава бебка.Към началото на 9-я месец докторът ми каза,че бебето ми е малко и трябва да ходя по 2 пъти в седмицата на изследвания в болницата.За мен това беше кошмар-направо си мислех,че с детето нещо лошо ще се случи Rolling EyesНо това си е нормална практика в такива случаи.Та там в болницата слушаха тоновете на бебето половин час и след това ми измерваха околоплодните води на монитор.Поставяха това, с което се гледа на четири места на корема ми и компютъра изчисляваше каква е стойността на водите и ми казаха,4е трябва да около 100.Единият път за малко да ме оставят да родя именно заради водите.Та там сестрите ми казваха,че бебетата били като рибите,обичали водата и ако водата е малко това е доста опасно за тях.А що се отнася до водата или течностите,които трябва да пиеш,това е така,защото околоплодните води са именно урината на бебчето,а тя няма да е достатъчно ако мама не му доставя достатъчно течности.Успех Laughing

# 13
И на мене ми назначиха допълнителен тест /в 36сед. съм/,защото беболино бил малък и имат съмнения за количеството на околоплодните води-били малко под нормата. Препоръчаха ми също да пия много вода,но вода, а не сокове и безалкохолно. Така че Abadjieva e напълно права и явно има зависимост м-у количеството поета вода и околоплодните води. Peace

# 14
  • Мнения: 8 163
околоплодните води са именно урината на бебчето,а тя няма да е достатъчно ако мама не му доставя достатъчно течности.
Shocked Аз ли нещо не разбрах или наистина слагаш знак за равенство между околоплодните води и урината на бебето?

Общи условия

Активация на акаунт