През НОЕМВРИ то се знае- къщата ще засияе!!!

  • 12 853
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 437
Ох мацки направо не смогвам да ви изчета, а какво остава да пиша, нали пак съм на работа. Като гледам яко се пазарува и все хубави неща за бебчовците. Аз не съм виждала моят разбойник от 14 авг. и вече нямам търпение, но ЖК-то ми е чак на 19 септ. Надявям се всичко да е наред. Praynig
Витамини и аз не пия, в Шейново казаха, че лятото е по-добре по естествен начин плодове и зеленчуци, а и хемоглобина до сега ми е добре - 129.

Момичета извинявайте, че ви занимавам с моите си тревоги, но ви чувствам близки и затова искам да питам наистина ли операцията от херния е рутинна и бърза. Моят  баща във вторник щего оперират от херния и доки е казал, че цялата операция е 20 мин. и на другия ден ще го изпишат. Ох, сигурно е така, но пак ми е притеснено.
Извинявайте още веднъж и лек уикенд на всички мами и бебоци в коремчетата.  bouquet  

# 61
  • Мнения: 2 673
  В линка, който пуснах пише най-подробно за епидуралната..трябва да пише и кога има показания за секцио. Да речем, че имам нормална родова дейност, нормален таз, нормални размери на бебо, но ако той не се обърне главично, може да се наложи секцио. С една приятелка точно така стана..Бебо беше главично, но в последния момент се обърнал седалищно и я оперираха. Но ако бебо е главично и всичко ми  е ред ми се ще малко обезболяване. Вместо да си обясняваме врели-некипели, с риск да си даваме погрешна, неадекватна информация, по-добре да прочетем малко качествена литература, каквато форума предлага.

# 62
  • Мнения: 3 209
Мони, не се притеснявай - и моя баща го оперираха от херния преди 3 г. Самата операция беше 30 минути, със спинална упойка. На другия ден го изписаха. Е, след това го наболяваше известно време, но без това не може.

# 63
  • Мнения: 815
Аз лично не бих се наела да раждам без епидурална упойка- няма такъв рахат!!! Раждането е лесно  и приятно! Моля се на Господ да не се наложи секцио, че госпожицата още ме рита ниско долу- но още е като пумпал- понякога ме рита под гърдите- после едно въртене навсякъде, едни вълнения, едни чудеса и ... пак ми обръща дупе надолу или поне така си мисля  -

# 64
  • Мнения: 2 673
    Цвети, точно така е ..Рита ли долу към пикочния мехур и уретрата - седалищно е . Рита ли към пъпа и ребрата е главично..Вчера на видеозона точно и док ми го каза..ЕТО- вика- седалищно е ..Но има да се въртят. Дано, дано преди раждане са главично - това желая на всички ни!!!

# 65
  • Мнения: 7 362
няма нужда от паника, а от информираност.
  На гости седем месеца чета ноемврийските мами  и от както ти дойде НА ГОСТИ взе да ми потрепва нещо и накрая не се сдържах.Никой не те е канил /момичетата няма да те изгонят/ , но ЛИЧНО аз ако ми дойдеш в къщи на гости с тази твоя ИНФОРМИРАНОСТ ти показвам вратата без да се замисля.Информираност не значи усложняване на проблемите и създаване на страх и паника в този,които НЕ Е информиран,а по скоро приятелски съвет да се консултира защото може да има проблем.А ко не знаеш има една думичка ТАКТИЧНОСТ я вземи речника и хууууууууубавичко прочети какво пише срещу нея Mr. Green Mr. Green Mr. Green че ми писна да ми плашиш момичетата.
                                Няма да се извинявам за тона и отговора дано се сетиш за какво става въпрос. Twisted Evil

# 66
  • Мнения: 1 064
Здравейте, моми4ета! Kissing Heart
Аз също съм решила да раждам нормално живот и здраве, даже за упойка не съм мислила, ама на моменти като ме хванат страховете започвам да се замислям дали да не се възползвам от анестезията...Иначе бебо за момента е в добро разположение - с главата на долу и все ме рита в дясно под ребрата и дупето от време на време се "изкорубва"...

Didia... newsm10...аз не посмях толкова директно...

# 67
  • Мнения: 2 673
  Момичета какво правите през деня? Сами ли сте вкъщи, работите ли още...Мързи ли ви..Щото мен адски ме мързи. Подуват ми се краката - та те са ми оправдание. Понякога ме мързунка до магазина да отида LaughingАма аз нали от март съм си все вкъщи, едвам издържах вътре, вътре! Чак сега, като нямам болки и контракции излизаме на пазар, кръчма или се виждаме с приятели. Половинката ме изтърпя стоически. Един път не е измрънкал,  че не искам да излизаме, или че ми е лошо и т.н. Ако не е той да ме разбира и подкрепя, както не се виждам често с приятелки и колежки - да съм умряла от самота..Пък ако не са и дъщерите ми, които толкова израстнаха психически и физически през последната година..Обичам си семейството - те са мойто сърце и душа!!

# 68
  • Мнения: 1 064
karil, аз от ден на ден ставам все по-мързелива...иначе все още ходя на работа, чак на 27 септември излизам в полагаемите 45 дни болни4ни...всяка сутрин ходя пеша на работа (около 3-4км) и това ми действа много тонизиращо, разсънващо и раздвижващо...вечер обаче мъжа ми ме прибира с колата и докато приготвя нещо за вечеря съм много уморена и превита от болките в кръстта и тежестта на корема...
...даже вече нямам желание да излизаме, че в повечето случаи половинката излиза сама...на мен ми е добре полегнала пред ТВ или поседнала пред   typeuu

# 69
  • Мнения: 815
аз ходя на работа- излизам в майчинство на 21 септември- пада ми се 24, но нали са почивни дни. Но пък пак ще поработвам- имам да снимам филм за дипломна работа и искам го направя преди да родя- дано да успея!!! темата е много яка и смятам, че ще стане добре- За мързел чесно казано ЗА СЪЖАЛЕНИЕ не ми остава много време- като се прибера готвя, къпя бебо, приспивам го и после - идва рахат... разтривка на гърба, плямпане и гушкане с половинката. Но тия дни и за това нямам сили, че Ран нещо започна да се буди много рано- днес, когато е 6-тия ми пореден работен ден се пробуди в 5.30- през деня не се спира да дивее,  а и много обича да го гушкам и нося. Въпреки това вече нямам търпение да си остана в къщи с него...

# 70
  • Мнения: 44
Здравейте, аз отпаднах от групата доста рано - бебо избърза и се появи на 04.09. Sad
Сега трупа килограми в майчин дом и стискаме палци да си дойде по-бързо в къщи. Иначе е много чаровен малък мъж  Laughing
Поздрави и се пазете с бебешорите   bouquet

# 71
  • Мнения: 2 673
 Честита рожба! Да е жив и здрав, силен, борбен!!! Много късмет!!! newsm81
 На теб diana пожелавам, много, много хубави мигове със семейството! Да си най-страхотната мама на света! Късмет Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 1 015
Ехееееееее, първото ноемврийче е вече на бял свят!

Да ти е честито малкото синче, Диана!!!
  bouquet
Да расте бързо, да е много здрав и много скоро да си го приберете вкъщи!

Ако имаш време и желание, разкажи подробности.

Поздрави  Hug  Hug  Hug

# 73
Честито Диана!!!! Да ви е живо и здраво момченцето!!!

 baloni
Стискаме палци скоро да се прибере в къщи.

# 74
  • Мнения: 2 274
  Честито Диана   bouquet! Да ти е жив и здрав малкия, да папка много и да спинка много, че да може скоро да си го гушкате в къщи  Hug!
  Кажи колко се роди и как го кръстихте, че и Цвети да започне да попълва списъка с бебешорите в нашата тема  Mr. Green!
  Момичета, днес ходихме сутринта по магазините и накупих много сладки неща за бебо от Пакостник и Щъркел! Ходихме да видим и количката Нео Нато, която една мамаот форума продава, но честно казано нещо не ми хареса за парите които и искаше. Те вярно че са скъпи колички, но все пак...
   По късно ще снимам и аз новите придобивки и някои останали в наследство от баткото и ще се включа и аз в албума  Wink!
   За изследванията, които Мария ми пусна да ви се похваля, че са ми много добри  Mr. Green! Всичко ми е в норма, а хемоглобинът ми е 133  Peace! Благодаря, Марийче  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт