За недвижимите имоти

  • 1 588
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Ето малко статистика за цените в САЩ:

Средна цена за страната е $225,900 (половината къщи са над тази цена, половината под нея).  Поскяпването за тази година е около 2.8%, доста нисък растеж в цените спрямо последните години.

Средна цена на нови къщи $241,000.

Среден дохот на семействата в САЩ - $59,600 на година.

Споделете как е във вашите страни.

# 1
  • Мнения: 7 837
Навремето професора по микроикономика казваше: Едни ядат свинско, други само картофи, но осреднено народа яде свинско с картофи  Laughing

Горе долу цените в нашия район са: нова къща - над $350 000; апартамент с две спални - над $250 000
60 мили по-нагоре обаче, може да се намери нова къща с басейн за $250 000. Строи се много, цените леко са се поспряли, но пък идва сезон и хората от север пристигат.

# 2
  • Мнения: 1 393
Кейси, и аз бях тръгнала да пиша нещо в този дух, обаче отворих някакви статистики набързо и се оказа, че даже и за ФЛ sundancer е по- скоро права. Което на мен ми е мн. чудно, защото както и при вас, така и при нас цените хвърчат от близо две години в облаците.
Но пък от друга страна определено има видим спад на цените през последните 3-4 мес, поне аз това забелязвам, а и търсенето е като никога доста по- слабо от предлагането. Може би бъбъла най- накрая започва, кой знае.

# 3
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
като казвате цените и с беглия ми поглед само от филми искам да ви питам от какъв материал са направени тези къщи?

# 4
  • Мнения: 928
Осреднено за Бг. Аз в момента съм на тази тема  Crazy

http://capital.bg/showimg.php?filename=oo_279276.jpg  Hug

Най-скъпо - 1700 евро в докторска Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 837
MrsG, има да, затова дадох примера за къщата с басейн. А като гледам какво строителство кипи ...

mariabutti, къщите са тухлени  Simple Smile

# 6
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
MrsG, има да, затова дадох примера за къщата с басейн. А като гледам какво строителство кипи ...

mariabutti, къщите са тухлени  Simple Smile

питам, защото като гледам репортажи за урагани все дават големи къщи , но направени от всичко друго, но не и тухла.

# 7
  • Мнения: 1 393
... искам да ви питам от какъв материал са направени тези къщи?

Обикновено бетонна основа, останалото е stucco (срам, но не знам точно какво е на български).  Embarassed

Това за средностатистическите къщи, палатите по West Palm beach, Miami и сие са отделна работа. Wink

Ето ти една горе- долу типична средностатистическа FL къщичка:

# 8
  • Мнения: 94
The least affordable housing markets

All but one of the markets where it's hardest to afford a home are in California. HOI refers to the percentage of homes deemed affordable.

Metro area State HOI Home price Income
Los Angeles CA 1.9 $521,000 $56,200
Santa Ana CA 3.2 $630,000 $78,300
Salinas CA 3.5 $610,000 $62,200
Merced CA 3.6 $376,000 $46,400
Modesto CA 4.1 $380,000 $54,400
San Diego CA 4.6 $490,000 $64,900
Santa Cruz CA 4.8 $702,000 $75,100
Santa Barbara CA 5.3 $549,000 $65,800
Napa CA 5.4 $615,000 $75,000
San Luis Obispo CA 5.9 $550,000 $63,800
New York (tie) NY 5.9 $475,000 $59,200
 

# 9
  • Мнения: 94
Само 1.9% от семействата в ЛА имат достатъчен доход за покупката на средностатистическа къща там.

Просто пускам интересни за мен факти.

Моля да не спорим за качеството, лукса, и т.н на панелките, дървените или хартиените къщи.

Скоро имаше такава тема в Клюкарника.

# 10
  • Мнения: 1 393
Моля да не спорим за качеството, лукса, и т.н на панелките, дървените или хартиените къщи.

Къде пък видя спор не ми е ясно?  newsm78
Мariabutti попита от какъв материал са по- точно къщите, за които говорим, Кейси и аз отговорихме, плюс че дадохме малко инфо за цените и пазара във Флорида (след като и двете живеем в този щат).
Аз мислех, че темата ти е именно за това, не е ли?
 Peace

# 11
  • Мнения: 94
MrsG, не визирах никого конкретно.
Кажи ако искаш, харесва ли ти живота в Флорида?

# 12
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Само 1.9% от семействата в ЛА имат достатъчен доход за покупката на средностатистическа къща там.

Просто пускам интересни за мен факти.

Моля да не спорим за качеството, лукса, и т.н на панелките, дървените или хартиените къщи.

Скоро имаше такава тема в Клюкарника.

не спорим, само питам. защото за мен точно това определя цената- материала и местоположението. за изпълнение въобще не бива да тава въпрос ако говорим за професионализъм....

# 13
  • Мнения: 27 524
Апартамент около 100м² - 150 000 евро

Къща, залепена до друга - 200, 250 000 евро

Самостоятелна къща - от 300 000 евро нагоре

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Чувала съм, че в Америка ползват някакъв специален дървен материал. С него се постигала много добра изолация.
Тук ги правят от тухли, но са гредоред   ooooh! има и сглобяеми къщички, май са дървени, на по-ниски цени.
Представям си, ако къщите бяха тухлени и с бетонови плочи какви щяха да са цифрите Crazy
За цени трудно бих могла да говоря, защото на Острова те варират доста. От значение е местоположението, размера, дали е самостоятелна къща или залепена до други, дали е ново или старо строителство, какви материяли са ползвани за строителство, колко голям е двора. Старото сторителство може да е по-евтино, но може да е и много по-скъпо, защото е от определена епоха. Поддръжката на такива къщи излиза доста скъпо и обикновено нямаш право да правиш много промени по тях.
Скоро четох статия, че луксозните апартаменти в Лондон в момента са по-скъпи от тези в NY. В Лондон и черните квартали са изключително скъпи. Докато например в Манчестер и Нотингам цените са доста по-прилични. Отделно в Англия цените са по-високи от колкото в Уелс, Шотландия и Ирландия.

Общи условия

Активация на акаунт