Откога може да се дава мляко с какао на кърмаче?

  • 5 911
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Е, нашето вече е на 1 годинка и се питам кога може да му дам прясно мляко с какао... newsm78

# 1
  • Мнения: 1 873
Нали знаеш, че какаото както и шоколада са алергени и е препоръчително да се избягват до 3 годишна възраст?
При положение, че се кърмите не мисля, че е нужно да даваш прясно мляко, при това с какао.

# 2
  • Мнения: 3 929
Аз знам, че след като навърши 18 месеца.

# 3
  • Мнения: 122
Нали знаеш, че какаото както и шоколада са алергени и е препоръчително да се избягват до 3 годишна възраст?
При положение, че се кърмите не мисля, че е нужно да даваш прясно мляко, при това с какао.

И аз мисля така.

# 4
  • Мнения: 619
Добре де..аз на годинка съм виждала, че мамите вече дават царевични пръчки, солети и тем подобни глупости, пълни с консерванти и оцветнители...а едно какао, което е чисто (не на Нестле), без захар, а поднесено с мед и прясно мляко....какъв ще е проблемът?..newsm78

# 5
  • Мнения: 8 462
Добре де..аз на годинка съм виждала, че мамите вече дават царевични пръчки, солети и тем подобни глупости, пълни с консерванти и оцветнители...а едно какао, което е чисто (не на Нестле), без захар, а поднесено с мед и прясно мляко....какъв ще е проблемът?..newsm78
За мен проблемът е :възможна алергична реакция,дори и в по-късен период-,празни калории-пълнене на стомаха на бебето с ненужни неща,лоши хранителни навици в по-късна възраст.Не че няма да се стигне до какао,но поне за мен-колкото по-късно толкова по-добре.Има време да яде боклуци.Освен това какаото превъзбужда.И мен ме убеждаваха да давам  вече вафли,сокчета-тип боя,царевични пръчки,мазен тутманик и за закуска и луканка.Просто всеки решава за себе си  и за здравето на собственото си дете.Човешкият организъм може да понесе много поражения,без това да му се отрази веднага,но рано или късно си отмъщава жестоко за тормоза.

# 6
  • Мнения: 1 559
  Ами ще ми повярваш ли,че съм виждала да дават на 4месечно бебе картофено пюре с масло, сол и прясно мляко Shocked Виждала съм и 7 месечно бебе да нагъва пица (от онези на парче, да дообрисувам картинката) и мамата да се гордее с това Rolling Eyes Абе какво ли не може да види човек, ама не ми се струва уместно човек да взима решения касаещи правилното хранене и най-вече здравето на детето му според критерия "другите така го правят, защо не и аз" Rolling Eyes
    Шоколадът е препоръчително да се въведе не преди 2, а по-добре и след 3 годишна възраст на детето. То ако има как изобщо да не се въвежда Wink Шоколадът (и какаото, той нали се прави от какао) действа на нервната система по същия начин, по който и кофейнсъдържащите вреднотийки, а и  поемането на високият риск от алергия (при комбинирането на два мощниалергена, каквито са прясното мляко и какаото) не мисля,че е оправдано.даването на празни калории със захар (вместо плод например) е най-малкото зло в случая, него няма да коментирам.
    Изборът си остава твой, аз лично не виждам причина поради която може да се даде прясно мляко с какао  на бебе на годинка. Докато доводите "против" са не един Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 537
Моята вече си хапва шоколад и си пиива мляко с какао. Blush

# 8
  • Мнения: 619
Ясно..слушам!  bowuu

# 9
  • Мнения: 2 220
Тук се сещам за една случка, която ме остави безмълвна наскоро.  LaughingОтидохме с мъжа ми и сина ни до един ресторант, където работят мои познати. По едно време от кухнята излиза едно момиче (за пръв път я видях) и вади една кутия бонбони Черноморец. Любезно ми я подаде и каза да дам на бебето. Аз (крайно изненадана) и казвам "Ама той не яде шоколад, малък е", а тя (още по-изнадана) "На колко е?" - "На година и месец  Rolling Eyes" . И тогава тя разсея изумлението с думите, че на приятелката й на бебето давали шоколад на 3 месеца.  Shocked В този момент всички присъстващи бяхме шокирани, а тя най-спокойно обясни, че не са му давали за нахранване, а само да опита.  Crazy
Какаото наистина действа превъзбуждащо, не може да се дава на дете на година. Въпреки че в детските кухни правят крем какао и май аз съм единствената, която не го дава... Добрите лекари препоръчват всички производни на какаото да се дават след 3 години, или поне над 2, колкото се може по-късно!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
 Ами ще ми повярваш ли,че съм виждала да дават на 4месечно бебе картофено пюре с масло, сол и прясно мляко Shocked
Ъ, та това си е класика направо!Свекърва ми ме убеждаваше да го правя така, само че със захар! Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 982
Извинявай,но защо искаш да даваш мляко с какао?

# 12
  • Мнения: 619
Извинявай,но защо искаш да даваш мляко с какао?

 Simple Smile Не че толкова искам, просто ми хрумна...Аз не мисля да давам шоколад, в него какаото и всички съставки са твърде трансформирани и изкуствени. А чистото какао дори има полезни мазнини...

# 13
  • Мнения: 982
Извини ме,ако въпроса ми ти е прозвучал грубо! Embarassed  Просто ми стана интересно. Grinning

# 14
  • Мнения: 1 383
Извинявай,но защо искаш да даваш мляко с какао?

 Simple Smile Не че толкова искам, просто ми хрумна...Аз не мисля да давам шоколад, в него какаото и всички съставки са твърде трансформирани и изкуствени. А чистото какао дори има полезни мазнини...

На твое място бих си пуснала търсачката... Това разпъване на кръст ми се вижда излишно. Какво очакваш да чуеш от "правоверните" във форума? Освен да се позабавляват за твоя сметка Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт