Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 септ. 2006, 14:44 ч.

Въпрос към мамите, които спортуват

• 493
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте,
как се справяте с редовно спортуване, изпотяването на главата и съответно миенето на косата? Аз от известно време тренирам редовно вкъщи, малко тежести и много кардио на кростренажор пред телевизора.

Дотук добре, обаче след 1 час на тази машина си представяте, че съм като излязла изпод душа. Включително и косата. Налага се да я мия всеки ден, а знам, че това не е добре за косата. Да не говорим, че моята пада УЖАСНО много. Какви ли не маски слагам, пих и специалните таблетки. Нищо. Пада и това си е. Веднъж, тъй като си бях вкъщи в събота, реших да не я мия до неделя. Чесах се като луда до другия ден  Embarassed  Rolling Eyes Та явно и това не е решение  newsm78

Има ли някакъв ваш трик, който прилагате, хем да си опазите косите, хем да спортувате редовно, хем косите ви да са чисти и добре поддържани?  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 1
  • София
Аз тренирам всеки ден.Като вляза под душа и косата си мия,но не с шампоан,а само я изплаквам хубаво с вода.
Справих се с косопада с Ревалит-хапчета.

# 2
  • В.Търново
 Аз в момента не спортувам,но преди и при мен беше така-почна ли да се потя/не винаги обилно по време на тренировка/,косата ми ,особено в слепоочията,ставаше мокра -омазнява се,естествено,но аз я миех на два дни-не всеки ден Peace

# 3
Да, и аз я мия на 2 дена. След тренировка като изсъхне, не изглежда толкова мръсна. Имам един шампоан на Avon, който се пръска на суха коса и се втрива - с него дооправям положениетоPeace

# 4
  • Sofia
Аз си мия косата през ден, дори когато не спортувам. Има специални шампоани за честа употреба. Ако обаче се притесняваш, би могла да я миеш с хума, яйца или нещо друго полезно и укрепващо косата миещо средство. Само с вода също е вариант.

# 5
  • София
Аз тренирам всеки ден.Като вляза под душа и косата си мия,но не с шампоан,а само я изплаквам хубаво с вода.
Справих се с косопада с Ревалит-хапчета.
newsm78 Тези хапчета лекар ли ти ги изписа или са някакви витамини? newsm78

# 6
  • Sofia

И аз така  Peace

# 7

И аз така  Peace

И аз така.  Simple Smile

# 8
  • София
5 пъти в седмицата съм на фитнес. Докато съм в залата косата ми е вдигната и ми се поти само малко вратът/ когато съм на аеробна/.
Косата мия 2 пъти в седмицата.
 newsm78...май съм свикнала с натоварването и вече не се потя както  в началото.
Щом се потиш, мий си я ако трябва и всеки ден.
Няма трик - хем да спортуваш усилено - хем да си с чиста коса без да я миеш. Моята инструктурка мие косата си всеки ден / и  тренира всеки ден./

# 9
  • Германия
Използвам шампоан на Eucerin за честа употреба, много е мек и няма проблем. Не ми допада измиването само с вода. А за косопада - посети лекар!

# 10
  • Stuttgart/София
Използвам шампоан на Eucerin за честа употреба, много е мек и няма проблем. Не ми допада измиването само с вода.
и бебешкия шампоан КРЯ КРЯ върши много добра работа  Peace
на мен като ми се налага да си мия косата всеки ден редувам - един път с нормален (какъвто си ползваш) и един път Кря Кря

# 11
Стига бе - КРЯ-КРЯ, веднъж на село ми се наложи да се измия с такъв защото си бях зябрявила моя и лекувах пърхут цяло лято.
За спортуващи има шампоани за коса и тяло, няма да правя реклама просто трябва да намериш ТВОЯ.

# 12
  • София
Кря-кря...това е детският Па-Па, нали ... newsm78

# 13
  • Stuttgart/София
Кря-кря...това е детският Па-Па, нали ... newsm78
да

не знам за пърхут...  аз съм доволна  Rolling Eyes
явно на всеки действа по различен начин  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт